Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit ronthattam el? fórum

Mit ronthattam el? (beszélgetős fórum)


1 2
45. guppy (válaszként erre: 43. - Queridita)
2015. febr. 10. 06:16

""Én van, amikor nem tudok beszélni. Nem tudom miért. Ezért leírom. Odaadom neki és utána meg tudjuk beszéni. Fontos!!! A levélírásban is, beszélgetésben én központú mondatok hangozzanak el. Én így érzek, nekem hiányzik, stb... Ez nem készteti menekülésre, védekezésre, visszatámadásra, stb.. ebből megérti, hogy te magadról írsz.""

Én is pontosan ilyen vagyok. Nehezen tudok erről beszélni, de amikor megpróbálom akkor egyszavas válaszokat kapok és rögtön érzékelem, hogy Ő erről nem akar beszélni. A levélírást is próbáltam többször, de kb annyi volt az eredménye, hogy elolvasta és kész.

44. guppy (válaszként erre: 41. - ÉvaLány)
2015. febr. 10. 06:11
A párterápiára nem gondoltam, mert szerinte nincs semmi gond, csak én dramatizálom túl a dolgokat. Egyszer azt mondta, hogy ahogy "öregszem" úgy egyre fontosabb számomra a szex. Erre csak annyit tudtam mondani neki, hogy ez nem így van, csak a sokévi "koplalás" egyszerűen kijön belőlem, és már kevesebb a türelmem és kezd elfogyni a megértés. Amikor kicsik voltak a gyerekek és még szopiztak, akkor megértettem, hogy Ő elsősorban anya, aki aggódik a gyermekeinkért, fáradt, stb. Ezen úgy próbáltam segíteni, hogy éjszaka 90%-ban én keltem a gyerekekhez, 3-5 óránként én sterilizáltam a mellszívót, cumisüveget, cumit, stb. Megértettem hogy pihenésre van szüksége, hisz 24 órás "műszakban" van mint anya. Reménykedtem, hogy ha nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor több idő jut rám is. Ez a remény kezd szertefoszlani. És ezt nagyon nehéz feldolgoznom. Nekem nem "csak" a testére van szükségem, és nem csak "tárat szeretnék üríteni" (bocs a kifejezésért). Szeretni akarom, boldoggá tenni Őt úgy, hogy közben én is boldog legyek.
43. queridita (válaszként erre: 23. - Guppy)
2015. febr. 9. 17:51

Szia, nem olvastam végig az összes hozzászólást, de gondoltam, ha nyitott a kérdés, írok. :)


Fontos, hogy a gyerekek mellett is, hetente egyszer, ha nem megoldható hetente, akkor kéthetente, havona, amilyen sűrűn csak tudjátok kivitelezni: a RANDIT. Hívd el őt randira! Öltözzön ki, sminkeljen, vegyen fel szép ruhát és hadd kacérkodjon Veled! Te pedig udvarolj, bókolj, mint amikor még csak ismerkedtetek. Nagyon fel tudja frissíteni a Szerelmet! Nem kell nagy helyekre vinni, ha csak sétáltok valahol vagy beültök egy meleg gyümölcsteára valahova már az is jó. Én van, amikor nem tudok beszélni. Nem tudom miért. Ezért leírom. Odaadom neki és utána meg tudjuk beszéni. Fontos!!! A levélírásban is, beszélgetésben én központú mondatok hangozzanak el. Én így érzek, nekem hiányzik, stb... Ez nem készteti menekülésre, védekezésre, visszatámadásra, stb.. ebből megérti, hogy te magadról írsz. Említetted, kérted, hogy szóljon, ha valamit te nem csinálsz jól, segítsen, de eddig semmi. Hátha most eszébe jut, hogy az ő szeretetnyelve esetleg nem ez, hanem a szívességek vagy ajándék vagy minőségi idő. (Öt szeretetnyelvről bővebben: Gary Chapman és Ross Campbell Egymásra hangolva)

Ha te leírod a téged zavaró dolgokat, esetleg elgondolkodik, hogy valóban ő is így érzi-e vagy fel sem merült benne, majd kérni, hogy segítsen megoldást találni. Lehet nem is kell levelet írni, mert a randis sétátokon tudtok erről beszélgetni. Tudom, hogy a nők sokszor fáradtak és nem mindig kívánják úgy a szexet, mint ahogy a férfiak, de fel lehet ébreszteni a házimacskából a vadóc kiscicát, csak mindenkihez más a kulcs. Ki, hogy érzi, hogy szeretik. Meg kell találni a kulcsot. Legyen ez egy felfedezős időszak, nem kell ultimátum meg hasonlók. Időt kell adni egymásnak, hogy újra rájöjjetek kinek mi szerez örömöt és mi nem. Kívánom, hogy sikerüljön! Hódítsd meg újra! A gyermekeid anyját, aki a feleséged! Nem véletlenül választottad Őt és Ő Téged! Hajrá! Drukkolok!

42. 31bc25d879 (válaszként erre: 37. - Guppy)
2015. febr. 9. 16:52

Véleményem szerint ha elküldöd a linket két dolog történhet.


1.) kibukik és mélységesen felháborodik, hogy más nők véleményére vagy kíváncsi. Na akkor kapsz a képedre.


2.) épp az ellenkezője, meghatódik, mosolyog mélyen a szemedbe néz és a nyakadba borul. És ott, akkor kibeszélitek és közös nevezőre juttok.


Remélem az utóbbi lesz:)

41. ÉvaLány (válaszként erre: 37. - Guppy)
2015. febr. 9. 16:42
Valamiféle párterápiára nem gondoltál? Hátha valami szakember tudna segíteni....persze csak, ha benne van a feleséged is.
40. Laszti (válaszként erre: 37. - Guppy)
2015. febr. 9. 07:38

Most ne kérdezz semmit! Neki nincs baja veled! Neked sem kell, ùgy tálalni, hogy bajod van! Csak mond el a vágyaidat!

Szerintem csak gyakorolnotok kellene kicsit,és ùjra belejönne.

Ne hallgass rosszindulatù hozzászólásokra.

Sok sikert! :)

39. unom (válaszként erre: 37. - Guppy)
2015. febr. 9. 07:25

Mondd meg neki, hogy ez neked így nem jó, túl kevés a szex. Tudod: néma gyereknek...

Ne kertelj, ne másról beszélj. Neki jó így valószínűleg, és nem biztos, hogy tudja, hogy neked nem.

Régebben mennyire volt sűrű a szex?

38. ogiro (válaszként erre: 1. - Guppy)
2015. febr. 9. 06:25
Papucs vagy ezt nem szeretik a nők.
37. guppy (válaszként erre: 28. - Unom)
2015. febr. 9. 06:08

Azért itt kérdezek, mert mert már kifogytam az ötletekből, mit, hogyan kellene csinálnom, mivel próbálkozzam, hogy rendbe jöjjön a házasságom. És inkább érdekel "idegen" feleségek véleménye, mint "jó barátok- ne foglalkozz vele, dugj félre, mindenki ezt csinálja- hasznos tanácsai. Ha beszélgetünk,nyilván nem azzal kezdem, hogy figyu, kevés a szex. Próbáltam más irányból megközelíteni és nem csak a szexről beszélni. Kérdeztem Tőle, hogy mi a baj velem, haragszik-e rám valamiért, de a válasz az volt, hogy nem haragszik, velem nincs semmi baj. Ezek után elég nehéz beszélgetni ezekről a dolgokról. Nem gondolom, hogy én hibátlan lennék, nem érzem magam beképzelt "pasinak", de ha nem mutat rá a hibáimra, akkor én hogyan változtassak bármin is. Egy dolog biztos. Eddig is és ezután is hűséges voltam/vagyok, de teljesen felőrlődöm ebben a szituban. Én "csak" boldoggá akarom tenni úgy, hogy én is boldog legyek. Elég bonyolult vagyok ugye?

É igen! Talán meg kéne hallgatni a feleséget is. Már arra is gondoltam, hogy elküldöm neki a fórum linkjét, de nem tudom helyes lenne-e.

2015. febr. 8. 09:24

Kedves fórumindító!


Az én férjem is hasonló ismérvekkel bír. A tenyerén hordoz immáron 25 éve. Neki tényleg én vagyok a nagy Ő.

Ami hirtelen eszembe jutott, az két dolog:

1.) nem kíván téged, elhidegült, eltávolodott tőled, de lehet, hogy mással szívesen ágyba bújna (ez a szarabb feltételezés)


2.) általában nem kívánja a szexet, a romantikus együttléteket, más férfi sem jut eszébe, erre van gyógymód, az előttem szólok már összegezték, nem akarom ismételni.


Kívánok nektek minden jót.

35. ÉvaLány (válaszként erre: 34. - BESTia ☺)
2015. febr. 8. 08:58
Bocs! Igazad van.
34. BESTia ☺ (válaszként erre: 33. - ÉvaLány)
2015. febr. 7. 19:08
Ezt miert nekem irod? Nem en keresek megoldast a problemara, csupan egy otletet irtam.
33. ÉvaLány (válaszként erre: 32. - BESTia ☺)
2015. febr. 7. 08:24

Ha nekem unalmas a szex akkor szólok, én irányítok, ahogy nekem jó. A pasik is szeretik benne a változatosságot, még örül is a párom. Nem azt a világot éljük, hogy csak a pasi kezdeményezhet és csak és mindig úgy ahogy ő akarja.

Egyébként meg vannak érzékenyebb lelkú pasik is, (attól még férfiak ők)és a TI azért nyitott fórumot gondolom, mert többségénem nők vagyunk, talán jobban tudjuk a megoldást, tőlünk remélt valamiféle tanácsot. Azért javasoltam ha tényleg így van ahogy írja, akkor nem egy odavetett :drágám, több szexet igényelek-kel kell elintézni, hanem komolyan leülni és megbeszélni! Még az ultimátumot sem zárom ki, ha nem tudsz/akarsz változtatni, nem fogom sokáig bírni...! de ha legalább látná az asszony igyekezetét a változásra...

32. BESTia ☺ (válaszként erre: 1. - Guppy)
2015. febr. 7. 00:54

Ami eszembe jutott a többiek tanácsán kívül, az az, hogy lehet unalmas neki a szex. Mindig ugyanúgy, ugyanaz a menetrend, a folyamat van.

A kényelem is lehet unalmas egy idő után, ha mindig ugyanúgy zajlik.

31. anya4005 (válaszként erre: 30. - Unom)
2015. febr. 6. 23:12

Nem vagyok irigy,bár jól esne a reggeli kávé,de akkor éhen is halnánk,ha a párom nem annyit és úgy dolgozna,ahogy. Félre ne érts: nekem sem esik le az ujjamról megnyomni a gombot a gépen! :-)

És igen,az egyik felet olvassuk csak,így erre lehet alapozni!

Nyilván a topic örök titok marad,de sok haszna nem is lesz. Szerintem nem szokott! :-)

30. unom (válaszként erre: 29. - Anya4005)
2015. febr. 6. 22:56

Kíváncsi lennék, mit és hogyan mondott a feleségének. Elmondta, hogy baj van, hogy ez őt annyira bántja, hogy topicot fog nyitni? :)

Amúgy hihetetlen, mennyi irigy, megkeseredett nő van, akik szerint biztos a nő a hibás csak, és amit egy pasi mond az biztos úgy igaz.

29. anya4005 (válaszként erre: 26. - Unom)
2015. febr. 6. 22:51
Még sosem hallottál olyanról,hogy a nő megszüli a gyereket és szépen elkényelmesedik,mert úgy gondolja,hogy ő ezzel mindent megtett?! Ha őszínte akarok lenni: jelen esetben,ha a feleség még szeretné a forumindítót,nem söpörné félre a problémát,hanem próbálná megoldani,és itt nem a "muszáj szopásra" gondolok,hanem torna helyett terápiára,mondjuk!
28. unom (válaszként erre: 27. - ÉvaLány)
2015. febr. 6. 22:49

Talán meg kéne hallgatni a feleséget is.

Én azt nem értem, egy pasi miért itt kérdez, miért nem a feleségét? Normális kapcsolatban ezt kellene.

27. ÉvaLány (válaszként erre: 23. - Guppy)
2015. febr. 6. 22:39

Hát ha így van ahogy írod akkor felmerül a kérdés bennem: nincs a láthatáron egy másik férfi? Nem kételyeket és rossz érzést akarok benned ébreszteni! De megvan az ideje amikor magával foglalkozjat, segítesz neki, a szeretetedről biztosítod.....nem tudok tanácsot adni. Talán ha nem küldenél neki sms-eket....kicsit gondolkozzon el. Lehet tényleg túl jó dolga van, túl biztosnak érzi a helyzetét.

Azért egy komoly beszélgetés nem árthat! Nem akarom bántani de mit képzel magáról? Meddig tűröd? Manapság olyan ritka az ilyen normális férfj/apa, miért nem becsül meg? Ennek valami oka van!

26. unom (válaszként erre: 25. - Anya4005)
2015. febr. 6. 20:39

Igaz, a nőnek az a dolga, hogy szívjon.

Hogy lehet valaki ilyen rosszindulatú?

25. anya4005 (válaszként erre: 23. - Guppy)
2015. febr. 6. 20:36

Ha hormontartalmú a spirál,az is okozhat gondokat!


Amúgy tényleg jó dolga van,talán már TÚLjó!

24. LiliAle (válaszként erre: 23. - Guppy)
2015. febr. 6. 19:55
Nagyon jó dolga van a feleségednek.
23. guppy
2015. febr. 6. 19:31
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, egyben válaszolnék néhány kérdésre is, ami közben felmerült. Ő 35 én 38 éves vagyok. A segítség amit adok( természetesen nem várok érte cserébe semmit) a háztartási munkákban az nem kivételes alkalom, hanem napi illetve heti szinten működik. Reggel kávét főzök neki, és ha megbeszéljük mit kérnek reggelire, akkor azt elkészítem illetve bepakolok a mosogatógépbe még mielőtt elmegyek dolgozni. (kb 5 óra körül indulok) Fogigátlót nem szed, spirállal védekezünk,és szabadidőnk is lenne, mert a gyerekek általában szombaton és vasárnap ebéd után estig a nagyiknál vannak. Napközben szoktam neki küldeni smst, hogy szeretem, vagy hogy hiányzik. Több alkalommal említettem, hogy nekem hiányzik a gyakoribb együttlét, de nem igazán kaptam választ. Általában hetente kétszer el tud menni tornázni vagy úszni,és addig egyedül vagyok a három gyerekkel, tanulás, játék, vacsi párhuzamosan. Úgy gondolom, hogy mindent megteszek azért, hogy ki tudjon szakadni a "mókuskerékből, és tudjon magára is figyelni. Amikor próbálok közeledni, általában "nincs most kedvem hozzá" választ kapom. Az alakjával szerintem nincs semmi gond, mert nem túlsúlyos, bár Ő szeretne 5-8 kg fogyni. Én sem vagyok kövér, és nem duzzad a mellizmom és kockahassal sem rendelkezem, szerintem átlagos vagyok én is. Egyébként egy idézet a "külcsínről". "Nem azt szeretem, aki szép, hanem az szép, akit szeretek"
22. ÉvaLány (válaszként erre: 21. - Kriszta773)
2015. febr. 6. 14:30
Talán elhidegülés, de ez azért nem jelenti, hogy asszonyka nem szereti. Csak épp nem lángol. Mert felemészti a napi rutin. Ha már ilyen rendes embert talált magának aki szereti és igyekszik rendbe tenni a kapcsolatot ahelyett, hogy kitekintgetne belőle, akkor meg kell értenie a TI. gondját és megemberelnie magát. Ő is csak nyer vele. Ha meg végérvényesen nem szereti már azt is meg lehet mondani. Így lenne korrekt.
21. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Guppy)
2015. febr. 6. 11:11
ez már eléggé elhidegülésnek és csak muszájszexnek hangzik. ha még meg akarod menteni a dolgot, beszélj vele, és majd közösen kitaláljátok, hogyan hozzátok rendbe
2015. febr. 6. 10:53

Én is 3 gyerekes anyaként írok. Mi már túl vagyunk ezen a gyerekek már elnőttek.(19-22-24) Így sokkal könnyebb. Igazat írtak előttem, megbeszélni, megbeszélni! Amíg kicsik a gyerekek tényleg sok odafigyelést igényelnek, elfárad az ember estére, semmi kedve a szexhez, örül ha beesik az ágyba. De ennek nem kell így lennie. Nálunk mindketten éreztük, hogy vakami megváltozott -szándékosan nem megromlott-at írok- és leültünk, megbeszéltük kinek mik az igényei, mit szeretne másképp és ezt hogyan lehet megoldani. Nálunk a párom az aki igényli a napközbeni rövid kis öleléseket, puszikat, csókokat, én nő létemre nem vagyok ennyire bújós, simulós. Nem mintha nehezemre esne napközben egy puszit adni neki csak úgy, ha elmegy mellettem, de mióta ezeket átbeszéltük én is sokszor teszem. Párom meg pl. eljön velem "shoppingolni", türelmes amíg válogatok (azt is utálja ha neki kell venni valamit)mert nekem igenis számít, hogy amit veszek az neki is tetszen. Ezek csak 1-1 példák.

Tudom, könnyű így utólag mondani, de ha a gyerekek nagyobbak, "önjáróak" könnyebb lesz újra egymásra találni. De nem kell addig várni, ha meg tudjátok oldani vidd el a feleséged akár csak egy vacsorára -addig sem neki kell elkészíteni, elpakolni utána- és beszéljétek meg. Ha nem megy akkor egy nyugis este mikor a lurkók alszanak már. Mondd el neki nyíltan Te mit szeretnél, kérdezd meg ő hogyan látja, mit szerene. Ezt csak közös erővel tudjátok megoldani. Ne várj csodát 1 nap alatt, de minden kis változást dícsérj meg, erősítsd abban is, ha épp átöleled, megcsókolod, nem feltétlenül vársz szexet érte. Előbb utóbb úgyis magától fogja adni:)

Az is megshet, hogy hormonális oka van, hogy nem kívánja az együttléteket. Erre is próbálj rávilágítani. Mi nők ilyen téren talán bonyolultabbak vagyunk.

Sajnálom, hogy nagyon sokaknál eljön ez a fásult időszak. Családunkban unokahugom szintén 3 kisgyerekkel van ugyan ebben éppen. Mi nem késtünk el a beszélgetéssel, de lehetett volna korábban is. Ha szeretitek egymást meg fogjátok oldani! (párom azt mondta, úgyis boldoggá foglak tenni ha akarod, ha nem! :) )Próbáld meg Te is!

2015. febr. 6. 09:47
Én családanyaként, nőként járok ebben a cipőben. Most várom a harmadik babánkat a férjemmel és hiába szerelmeskednék vele minden nap Ő elutasít, hogy nehogy ártsunk a babának: KÖNYÖRGÖM MÁR A 3. GYEREK CSAK NEM ÁRTUNK NEKI?! Állandóan fáradt és csak punnyad munka után. Mindjárt jönnek az okos válaszok, hogy biztos van valakije stb. De nincs csak sokat dolgozik és sokat segyít a gyerekek nevelésében. Én már megpróbáltam a szexi fehérneműn át minden marhaságot, de hát csak finoman teszi oda magát. Pedig arra vágyom, hogy csak úgy benyúljon a pólóm alá mikor éppen mosogatok, vagy rám rontson a fürdőben és .. gondolom nem kell részletezni. Vagy csak udvaroljon finoman, de úgy, hogy a végén a franciaágyban kössünk ki. Látod van ahol fordítva van. Ha meglesz a baba biztos nem érdekel egy darabig engem sem a szex, de most föl akartam töltődni. Vannak kis praktikák amit szeretnénk pl: csókolj csak úgy bele a nyakába, vagy csak lehetetlen helyeken pl: mikor vártok a gyerekre az ovinál csak úgy csókold szájon. Én élvezném.
18. Hunny
2015. febr. 6. 09:41

Egyet értek az előttem szólókkal. A pároddal beszéld meg a dolgokat!

Másik probléma az lehet, h egyszerűen beleszürkültetek a hétköznapokba. (Hozzá teszem, én is épp a beszürkülés ellen küzdök) Nálunk és gondolom nálatok is megvan minden nap forgatókönyve, ami mindig ugyan úgy zajlik. Ha van egy kis puszi, gondolom csak futólag, nálunk pl minden reggel és este nagy ölelés közepette kelünk fel/alszunk el. Nagyon szeretjük, de mivel már évek óta így megy, ezért nem nyújtja már azt a lelki kielégülést. Ma pl volt egy olyan ölelés, ami nem szokott lenni, és csak annyi jutott eszembe, h jéééé nekem van férjem. A lényeg az, h próbáljatok meg kicsit kibújni a szürke hétköznapi dolgokból. Schaffer Erzsébet csak annyit mondott, hogy csinálj valami szokatlant! Ez lehet egy földön alvás, egy sötétben beszélgetés (el sem fogod hinni, ha nincs TV, újság, könyv stb a közelben, milyen jót fogtok tudni beszélgetni!) Csináljatok egy hosszú hétvégét kettesben otthon, se házimunka, se gyerekek se semmi!

Másrészt én nőként pl gyönyörűen el tudok szokni a szextől, de szó szerint! Ha volt együttlét egy héten belül többször (minimum 2 ) akkor meg tudok érte őrülni és utána lesz rá igényem, de ha ha hetekig semmi, akkor elfelejtem h milyen jó is az, és semmi igényem nincs rá. Másrészt ha a férjem nem kezdeményez, akkor én sem fogok. Ez egy adok-kapok játék, amiben türelmesnek kell lenni, de megéri!

17. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Guppy)
2015. febr. 6. 09:12
Annyit "rontottál" el, hogy nem vele beszéled ezt meg! Szánjatok egymásra több időt.
16. Kilimcs (válaszként erre: 14. - Dominós)
2015. febr. 6. 09:01

dominos utolso mondata sajnos sokszor igaz. engem anyukak "tamadtak" le a jatszoteren, hogy nalunk hogy van... mert valahogy latszik rajtunk hogy a szex is ok. ... es itt elmeseltek hogy ok mar nem akarnak tobb gyereket. es elso utan is csak azert volt kedvuk mert kell gyerek. de ugye azert szeretik a ferjuk csak ez a szex dolog..


kicsit pislogtam es a negyedik ilyen tortenet utan leszoktam a jatszoterrol.. de ugy gondolom ez elo problema lehet sokaknal. sokan anyak sokkal inkabb mint "szeretok" . es a ketto uti naluk egymast.


topikindito en is csak azt tudom mondani sok beszelgetes es kettesben elutazni tobb napot. mondjuk min egy hosszuhetveget gyerekek nelkul. sokaknak csak ugy megy ha kikapcsoljak az anyat kicsit magukban. masoknak meg total megfer a ketto.


a te feleseged. kivulrol ugyse lesz senki okos. beszelgetes beszelgetes beszelgetes. nem tojashelyon lepkedos hanem oszinte beszelgetes. barmirol es mindenrol.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook