Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit okoz a gyerekben, ha apa nélkül kell felnőnie? fórum

Mit okoz a gyerekben, ha apa nélkül kell felnőnie? (beszélgetős fórum)


1 2
53. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2013. ápr. 5. 21:07
Törést.
52. Kukacc
2013. ápr. 5. 12:42

Apukám 3 éves koromban meghalt.

Semmi, de semmiféle hiányt nem szenvedtem, nem lett apa-komplexusom, nincs lelkitörésem.

Szerintem minden az anyán múlik, hogyan viszonyul a dologhoz és hogyan neveli azután a gyerekeket.

51. Hudvig
2013. ápr. 5. 11:36
Nem olvastam végig a fórumot, de én egy apa nélkül felnőtt ember vagyok. Sokkal jobb, hogy elváltak, minthogy marták volna egymást. Az apám és közöttem lévő rossz viszony nem anyám hibája, egyszerűen nem értek szót vele. De már gyerek koromban sem érdekelt, nem tartottam a kapcsolatot vele (saját akaratból). Viszont férfi kép volt előttem a nagyszüleim révén, igazi példakép. Én nem érzem magam semilyen téren sérültnek vagy károsultnak, talán annyi, hogy a férfiakkal nehezebben találom a szót, idegenekkel nehezen teremtek kapcsolatot(férfi), de már 9 éve boldog párkapcsolatban élek és arra semmilyen formában nem nyomta rá a bélyegét. Egy gyerek mindent fel tud dolgozni, ha akarja. Ez nem attól függ, hogy gyerek vagy felnőtt, hanem milyen a személyisége, a hozzáállása!
2013. ápr. 5. 11:17

Egy gyerek "normális" neveléséhez alapvető mindkét szülő jelenléte, de hány olyan abnormális ember van a világon, akinek megadatott mind a kettő és még sem tud a társadalomba beilleszkedni!?


Viszont úgy gondolom, hogy inkább apa (vagy anya) nélkül nőjön fel, mint egy olyan ember mellett aki finoman szólva nincs rá jó hatással, esetleg nem bánik jól vele.

49. Csipkerózsika (válaszként erre: 43. - Aquatica)
2013. ápr. 5. 11:03
A vagányság, keménykedés meg a "röptében a legyet is" jelenség éppenséggel pont lehet kompenzálás.
48. Csipkerózsika (válaszként erre: 46. - Megi04)
2013. ápr. 5. 10:59
Egyetértek veled, én is ezt írtam, hogy apa nélkül lenni mindenképp sérülést jelent. A foka és hogy mire hat, az az egyéni helyzettől és érzékenységtől függ.
47. megi04 (válaszként erre: 46. - Megi04)
2013. ápr. 5. 09:14
Pedig az apja imádja!!!!
46. megi04
2013. ápr. 5. 09:13

Szerintem,ezen bármeddig lehet vitatkozni,hogy ki,hogyan élte meg az apja elvesztését,ez teljesen egyén függő.Lehet,hogy sokan úgy érzik,minden gond nélkül,elvoltak/vannak,de nem lehet tudni,hogy az élete egy adott területén jelentkező probléma,nem az "apahiány" miatt van-e? És persze másként élik meg a lányok,és másként a fiúk.És ők sem egyformán.És igen,biztosan sok múlik az anya hozzá állásán is!

DE! Tök mindegy,ki,hogy érzi,a világ akkor is úgy kerek,ha van apu,és van anyu is.Mindkettőre szükség van.Szándékosan nem írtam,alkoholista,verekedő szülőről.Mert a gyereknek az valóban rosszabb lehet,ha pl. alkesz apával nő fel,de láttam olyat is,hogy a gyerek ennek ellenére imádta az apját,felnőtt,és boldogan élt.De van olyan gyerek,aki sebezhetőbb.Tehát "a dolgok megélésének" többmillió változata van.Az én negyedik fiam,TELJESEN más,mint a bátyjai.És 1000%ig biztos vagyok abban,hogy ez annak a számlájára írható,hogy ..mondhatjuk,szinte apa nélkül nőtt fel..:(

45. megi04 (válaszként erre: 29. - 9678a02221)
2013. ápr. 5. 09:05
Ebben igazad lehetne,csakhogy azok az anyák,akik magukra maradnak,akárhogy szeretik a gyereküket,pusztán szeretetből nem biztos,hogy feltudnak pörögni.Gondolom,ha valaki elválik,egyedül marad,az valamilyen szinten szomorú.Mutathatja a gyereknek,hogy:Á,minden szupi,csak néha az a baj,hogy a gyerek nagyon NEM hülye!
44. Aquatica (válaszként erre: 36. - Petka)
2013. ápr. 5. 08:57

Én olyan ember lettem apa nélkül hogy fejjel megyek a falnak, ha kell képes vagyok megtenni mindent a célom elérése érdekében, az álmaim megvalósítottam,

nos ha apám is lett volna akkor meg már lehet én lennék a világ ura :D...

2013. ápr. 5. 08:52

ez akkora marhaság hogy lányosak lesznek azok a fiúk

meg homokos:)))

hárman vagyunk tesók anyum egyedül nevelt minket a fiú tesóm olyan akár 7ördög. az nem fél senkitől sem.kemény nagyvagány és csajozós :D.

anya szuper példát mutatott nekünk, és az apánk abszolút nem is hiányzik :).de nem vagyunk egyformák.

42. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 5. 03:10

Persze, hogy nem lesznek azok (ettől legalábbis), mert a két dolog teljesen más kategória.

Igazad van abban, hogy több lehet a nőiesség bennük, mert nincs napi szinten apaminta és biztonság, tehát a férfiszerep elsajátításában hátrányt szenvednek és abban önbizalomhiányuk alakul ki. (Ezt később jólesően kompenzálni szokták különböző dolgokkal.)

A homoszexualitás viszont nem ide tartozik. Az nem társadalmi szerep, hanem a szexuális érdeklődéshez kapcsolódik, ami nem függ szorosan a családi környezettől. A homoszexualitás nem az adott nemhez tartozó szerepvállalás hiánya, hanem az ellenkező nem identitásának megléte.

Vagyis hiába látja egy fiú bármennyit borotválkozni az alfahím apját, nem ettől fog a nőkhöz vonzódni és férfinak érezni magát. Ettől csak a férfias viselkedést fogja megtanulni, tehát a szerepet.

41. Csipkerózsika (válaszként erre: 39. - Patapucs)
2013. ápr. 5. 02:44

Az, hogy a fiad cikinek érezte-e vagy sem, hogy veled focizott és barkácsolt és nem egy apával vagy nevelőapával és te világosítottad fel, nem pedig egy férfi, (miközben láthatta, hogy a társai ezeket az apjukkal végzik) azt valójában nem tudhatod. Elfogadta, mert ezt kapta. Mégsem mondhatta azt, hogy "anyu, légyszi keress már magadnak valakit, aki nekem is megfelelő nevelőapám lehet".

Remélem nem sértődsz meg ezen (mert nem személyeskedésnek szántam), de kizártnak tartom, hogy ha egy gyerek a legfogékonyabb, legtanulékonyabb éveiben napi szinten - de legalábbis elég sűrűn - nem találkozik férfival, akkor nem sérül benne a férfiúi mivolta úgymond, tehát ezen a téren megfelelően szocializálódik.

Abból, hogy jó vagy rossz tanuló lesz-e, semmilyen következtetést nem lehet levonni, már csak azért sem, mert a nemhez ennek nincs semmi köze. Az, hogy az anya-apaminta megfelelő volt-e valaki életében, az majd csak felnőtt korában, a párkapcsolatai kialakításánál és a saját maga által létrehozott családban derül ki valójában.

40. Csipkerózsika (válaszként erre: 33. - Cippora)
2013. ápr. 5. 02:36

De van összefüggés. És pont azért, mert mint írtam, az apa adja a biztonságot.

Az egy dolog, hogy a fiú láthat a családban, az iskolában megfelelő férfimintákat, de attól még ezek a férfiak nem fogják számára folyamatosan biztosítani a biztonságot a saját családjában. A másik dolog meg az, hogy az egyedülálló fiús anyák nagyon gyakran - persze többnyire nem veszik észre és nem tudatosan csinálják - beállítják a fiú gyereküket párszerepbe. A gyereknek tehát a saját családjában kellene családfőként helytállnia, ami ugye nem megy sehogy sem.

Persze hogy az a vége, hogy nem lesz elég férfias. Én erre rengeteg példát láttam a környezetemben.

2013. ápr. 4. 23:22

Szerintem minden szülő és helyzet függő.


A fiam 1 éves volt amikor elváltunk (persze én sem így terveztem az életem) és én mentem vele focizni, én tanítottam meg biciklizni, én írókáztam vele húsvétkor vagy épp katonáztunk, autóztunk, barkácsoltunk, stb. Most 14 éves. Én beszéltem vele a nemi érésről, a reggeli merevedésről, stb. és nem érezte cikinek.

A teljes férfi minta hiány persze nem jó, de ha van nagypapa, fiú testvér stb akivel többet lehet együtt, akkor nem okoz szerintem különösebb problémát - én nem tapasztaltam semmi olyan dolgot, ami arra utalt volna, hogy tévedek.


+ ismerek olyan anyukát, akinek a fia egy igazán jó gyerek. Kedves, udvarias, jó tanuló, nem követelőző van barátnője, stb. és az anyuka kezdettől egyedül neveli úgy, hogy két munkahelye van. Ismerek olyan gyereket, akinek két szülője van, nincsenek anyagi gondok, nem veszekednek a szülők, stb. mégis égetni való a kölyök, rossz tanuló, stb.

38. spinneli (válaszként erre: 36. - Petka)
2013. ápr. 4. 23:18

Tényleg?

Nekem fogalmam sincsen, hogy milyen lettem volna, ha van elérhető apa a családban.

37. f1e23b97ee (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2013. ápr. 4. 23:09
Persze, hogy nem. Most egy normális apára gondoltam, akinek nincsenek kilengése, nem iszákos stb..
36. petka (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2013. ápr. 4. 23:05

Nagyon nagy kárt okoz. Persze fontos kérdés hogy miért kell apa nélkül felnőnie.

Ha például volt neki, de rossz apa volt, akkor inkább előny.

A saját életemből tudom, hogy teljesen más lenne a személyiségem és az életem, ha lett volna mellettem apa. Az apa egy pajzs a gyermek számára, aki megvédi. Ha ez nincs, akkor a gyerek védtelennek fogja magát érezni az életben. Egy anya, bármennyire jó is, soha nem tudja pótolni.

35. spinneli (válaszként erre: 32. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 4. 23:03
Az sem mindegy, hogy milyen férfit...
34. f1e23b97ee (válaszként erre: 33. - Cippora)
2013. ápr. 4. 22:53

És az a tanár vagy postás mennyit foglalkozik egy fiú gyermekkel? Talán megtanítja a tananyagot vagy átad neki egy levelet. De az apát /nagyapát/ nem helyettesíti


Az anyukával egy fiúgyermek ritkán megy el barkácsolni, focizni, és azt gondolom , hogy csak hirtelen két példát említsek.

33. Cippora (válaszként erre: 31. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 4. 22:46
Vagy egy tanár,vagy a boltos,vagy a postás,nyilván minden fiú találkozik felnőtt férfiakkal,így nem állja meg a helyét amit írtál...szerintem nincs összefüggés.
32. f1e23b97ee (válaszként erre: 30. - 9678a02221)
2013. ápr. 4. 22:42
Nem mondom, hogy feltétlenül homoszexuálisok lesznek, csupán több a nőiesség bennük, mint egy olyan fiúban aki látott a családban maga előtt egy férfit is.
31. f1e23b97ee (válaszként erre: 28. - Cippora)
2013. ápr. 4. 22:41
Nem hiszem, hogy annyira ostobaság lenne. Egy fiúnak kell egy férfi, akit magának példaképnek állít. Ez lehet akár egy nagypapa is.
30. 9678a02221 (válaszként erre: 27. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 4. 22:40
A homoszexualis ismeroseim szinte EGYTOL EGYIG teljes csaladban nottek fol:)
29. 9678a02221 (válaszként erre: 25. - Megi04)
2013. ápr. 4. 22:39
Nem szeretnek vitatkozni veled DE ki nek az erdeket kellene az anyukanak -aki eppen elvalt vagy egyedul maradt (a megozvegyulest hagyjuk most az mas lapra tartozik)-neznie?A gyereket akinek egy kiegyensulyozott anyara es kornyezetre lenne szuksege vagy a magaet hogy legyen kinek sirnia a tonkre ment elete miatt?
28. Cippora (válaszként erre: 27. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 4. 22:37
Na ez meg végképp ostobaság,már ne haragudj :D
2013. ápr. 4. 22:36
Egy lánygyereknél ez azt gondolom sok problémát nem okoz. Viszont egy fiú sokkal nőiesebb lesz, ha nincsen a családban egy férfi.
26. Cippora (válaszként erre: 25. - Megi04)
2013. ápr. 4. 22:31
Ahogy az idilli házasságok is ritkák....
25. megi04 (válaszként erre: 22. - 9678a02221)
2013. ápr. 4. 22:27
Ez biztos.Csak ritka az olyan anyuka,aki éppen:Elvált,megözvegyült,egyedül van,stb.És mindeközben kicsattanóan boldog!:(
24. 9678a02221 (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 4. 22:26
Az en valaszom erre az hogy IGEN sokkal szivesebben nottem volna fol apa nelkul.Es merem allitani nem vagyok ezzel egyedul.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook