Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit mondjak egy 6 éves fiúnak a havi vérzésről? fórum

Mit mondjak egy 6 éves fiúnak a havi vérzésről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
24. spinneli (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2010. aug. 1. 18:50

az csak összezavarná a gyereket, mindenkinek a maga szintjén.

:)

23. vakri (válaszként erre: 12. - Editta16)
2010. aug. 1. 18:50
Nem katasztrófa az sem, ha rányit. Nálunk ez teljesen nyitott téma, bár, nem meséljük el a kisfiúnak (8 éves) szerintem mindig tudja, hogy épp piroskázunk. A nagylányom is már 3 éve, 10 éves kora óta használja ezeket. Neki már 9 éves korában mutattam, és gyakoroltattam vele, hogyan kell a betétet használni. Ez nagyon jól is jött, mert naná, hogy 10 évesen Szlovéniában edzőtáborban jött meg neki először. Felhívtam az edzőjét, aki azóta az osztályfőnöke lett, amikor sírva felhívott, hogy van pénz a lánynál, menjenek el vele a boltba és vegyenek neki betétet. Azt mondja ne aggódjak, megoldják. Aha nagyon megoldották, adtak neki 5 darab betétet összvissz. Mire hazajött csurom vér volt minden ruhája. Bocs, hogy ezt így leírtam, de azóta is baromira mérgesít.
2010. aug. 1. 18:49

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Később még visszanézek.

21. youlcsi (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 1. 18:47

amíg nem kérdezi, nem kell magyarázkodni.

egy 6éves gyerek már ne nyisson rád! te meg intézd előtte kicsit diszkrétebben a dolgot.

attól még hogy menstruálsz nem kell a lakásban lépten-nyomon betétbe/tamponba botlani... illetve ki lehet úgy is dobni, hogy nem látszik rajta, hogy micsoda.

20. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2010. aug. 1. 18:47
Na igen, szerintem is tökéletesen kielégítené egy ilyen válasz. Végülis nem tudományos disszertációt akar írni. :)
19. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 8. - Gerna)
2010. aug. 1. 18:47

Ez így jó, talán kicsit bővebben.

Szuper, köszönöm!

2010. aug. 1. 18:46

3,5 hete szültem, a nagylányom 3 éves lesz, és mindig bejön velem a WCre. Én azt mondtam neki, hogy anyának vérzik a puncusa, mert most bibis, de el fog múlni, és nem fáj.

Nincs ezen mit szégyelleni szerintem. Akkor a férfiak is szégyelljék a borotválkozást??? Mert ugye az is pubertáskor kezdődik tulajdonképp...

2010. aug. 1. 18:45

Én nagyon egyszerűen elmondanám, hogy azoknak a lányoknak akiknek éppen nincs babájuk havonta véreznek ott lent, de ez nem fáj nekik, és a nagyobb lányoknál így van.

ennyi.


próbálj meg nem feszengeni a témától, valószínűleg ahogyan te is írtad azért firtatja jobban a fiad, mert látja, hogy nem úgy viselkedsz ennél a kérdésnél, ahogyan szoktál.

16. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Editta16)
2010. aug. 1. 18:44

A gyerekek nem hülyék. Ha ez érdekli, ez érdekli. Simán el lehet minden magyarázni nekik, nem lesz hátrányára, sőt!

Nem a középkorban élünk.

15. Kirani
2010. aug. 1. 18:43
Azt se felejtsük el, hogy a gyerekeknél a vér egyértelműen a betegséghez és a fájdalomhoz kapcsolódik. Ezt a hiedelmet is jó feloldani bennük. Panni a 10. hsz-ben leírta, kb. én is ilyet mondanék.
14. vakri (válaszként erre: 6. - C43ea8c1de)
2010. aug. 1. 18:42
Azt szerintem ne mondd, hogy seb van ott. Nekem 2 lányom és egy fiam van. Én egész kicsi koruk óta beszéltem nekik ezekről a dolgokról. Mondd azt, hogy minden felnőtt nő vérzik havonta pár napot és akkor kell ezeket használni. Szerintem ennyi magyarázat ki is elégíti.
13. gerna (válaszként erre: 9. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 1. 18:41
A gyerekszülést és a sebet kár lenne belekeverni.
2010. aug. 1. 18:41
inkabb arra figelj oda, hogy ne nyisson rád. Nem férfitéma amugy sem, s ne akard egy 6 éves gyereknek a havivérzésedet sehogyan sem elmagyarázni. Annyi minden van amivel lekötheted egy kisfiú érdeklödését.
11. Kirani (válaszként erre: 6. - C43ea8c1de)
2010. aug. 1. 18:41
Ez jó módszer! (Turbinyek, az öcséd nagyon jó fej lehet :-)). Esetleg elmondhatnád a fiadnak azt is, hogy a nőknek akkor van szükségük ezekre a dolgokra, amikor nem várnak babát. Mert hamarosan azután is érdeklődni fog, és hidd el, jó érzés lesz neki az a tudat, hogy már erről is "beszéltél" vele. Arról nem beszélve, hogy az iskolában könnyen megzavarhatják a fejét...
10. Panni58 (válaszként erre: 2. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 1. 18:39

Szerintem is a korához mérten válaszolj őszintén. Tőlem is megkérdezte 5 évesn a fiam, amikor meglátta a tamponos dobozt a kezemben, hogy "anya, neked minek az a "kúp"? :)

Azt talán már felfogja, amit én akkor válaszoltam: a nénik időnként kicsit vérezgetnek, de ez nem betegség, nem fáj, azért van, hogy születhessenek ilyen kis aranyos gyerekeink. Elégedett volt a válasszal, és nem is érdekelte tovább.

Az viszont nekem fura, hogy a férjed előtt is ennyire nem beszélsz erről a dologról, ez teljesen természetes lenne szerintem.

9. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 3. - Ff36256613)
2010. aug. 1. 18:39

Jó, de konkrétan mit mondjak?

A végén belebonyolódok.

Szerintem neki pár egyszerű, teljesen közérthető mondattal elég lenne beszélni erről, de szakszavak nélkül, anélkül, hogy belemennék a biológiába, nekem nem megy.

2010. aug. 1. 18:39
El kell magyaráznod, hogy ez a nőknél természetes folyamat - különben azt hiheti, hogy betegség vagy sérülés. Nem kell elmerülni a részletekben, elég annyi, hogy ez a "nőknél, nagylányoknál" havonta egyszer jelentkezik, aztán elmúlik.
2010. aug. 1. 18:38
Kb. én is ennyi idős lehettem, amikor megkérdeztem anyukámat, hogyan születik a baba. Elmondta, persze az én értelmi szintemen (már nem emlékszem, hogyan :-)), de az az érzés, hogy őszinte volt és most már "tudom", az megnyugtatott. Hidd el, a fiad sem anatómiai felvilágosításra vár, csak amit nem ért, arra szeretne választ. És ha érzi, hogy ez Nálad "kínos", akkor még inkább érdeklődik.
6. c43ea8c1de (válaszként erre: 2. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 1. 18:38

Pedig szerintem, ha a férjeddel is nyíltan beszélnél róla, akkor a kisfiad kérdései sem érintennek kínosan. Ez nem olyan dolog, hogy tabutémaként kellene kezelni.

Szerintem nyugodtan válaszolj a kisfiadnak, hogy mi ez. Mond meg neki, hogy néha keletkezik egy sebed ott, és azért kell a betét, hogy ne a ruhádat kend össze vele, mert ez csak pár nap múlva múlik el. De sajnos időközönként előjön. Biztos megfogja érteni, ha titkolózol vagy nem vagy őszinte, érezni fogja, vagy legalábbis tudni fogja, hogy nem úgy van, ahogy mondod. Nem tudom miért, de tuti így van. Az én anyukám is volt hogy mellébeszélt dolgokban, de tudtam, hogy én jóra gondolok. Sőt az öcsém is tudta már 7-8 évesen, hogy fogalmzásgátlót szedek, pedig én mindig azt mondtam neki, hogy VITAMIN.

2010. aug. 1. 18:37
Az igazat. Az én fiam ilyenkor már azt is tudta, hogy készül, születik a gyerek. Természetesen az ő szintjén, de teljesen őszintén.
2010. aug. 1. 18:35
nehéz ennyi ids gyereknek mit mondani....én nem is tudom hogy teném..
3. ff36256613 (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 1. 18:32

Szerintem, csak őszintén, ne légy szégyenlős, ez természetes dolog, már az, hogy érdeklődik...

Az ő értelmi fejlődéséhez mérten, válaszolj neki, amit kérdez.

2010. aug. 1. 18:31

Ez amúgy is egy olyan intim téma, amit a férjemmel sem "osztok meg", tehát soha nem cserélnék előtte betétet, nem beszélnék vele a vérzésemről. Igazából a nőismerősökkel sem.

Legfeljebb az orvossal, ha muszáj.

2010. aug. 1. 18:30

Sziasztok!


Az az igazság, hogy teljesen zavarban vagyok. A fiam 6 éves, most megy iskolába. Előtte tettem eddig is a bevásárló kosárba a tampont, betétet. Látta már, hogy időnként ezek a csomagok megjelennek a kukában.

A múltkor rám nyitott a WC-n és látta, hogy ott a betét.

Egyre jobban érdekli, mi is az a havi vérzés, illetve azt se tudja, mi az. Szerintem, ha nem érezné, milyen kínos nekem ez a téma, nem forszírozná ennyire.

Nem lehet, és nem is akarom lerázni kitérő válaszokkal.

Szerintetek hogy magyarázzam el neki, mi a helyzet, mi is a menstruáció?

Olyan nagyon kínos.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook