Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit, mikor és mennyit egyen a tápszeres baba? fórum

Mit, mikor és mennyit egyen a tápszeres baba? (beszélgetős fórum)


14. Indián lány (válaszként erre: 13. - SZterkó)
2010. nov. 4. 16:25

A kislányunk reggel 7 körül ébred(ritka,hogy korábban,inkább később).Mostanában már nem bírja ki a reggelit 8-ig,így fél 8 körül eszik és ennek megfelelően a többi evés is egyre korábbra kerül(csak a vacsi maradt 8 után).Tehát a tízórai 10 és 11 között van,utána nem sokkal elalszik

3 óránként eszik,nálunk még a tízórai és az uzsi is főétkezés(tehát 5x eszik).

Mi is most kezdünk áttérni a 2 alvásra,de késő délután már nagyon terelni kell a figyelmét,hogy ne aludjon el.A fogzás miatti nyűgösködés is megnehezíti ezt most.

13. SZterkó (válaszként erre: 8. - Indián lány)
2010. okt. 30. 16:56
Mikor kel a babád és mikor eszi a tízórait? Kíváncsi vagyok, mennyi idő telik el az evések között nálatok, vagy hogy sikerül azt megoldani hogy alvás után legyen evés, amikor egyre kevesebbszer alszik (mi most térünk át a 3 alvásról a kettőre) meg ilyenek...
12. SZterkó (válaszként erre: 3. - Moncsiga)
2010. okt. 28. 11:46

Sziasztok!

A fiam lassan 10 hónapos lesz. Kb. 7-fél 8-kor kel, akkor 150 ml tápszer csúszik le, legjobb esetben 180. Eddig úgy volt, hogy ezzel volt kb. 10 körülig, amikor mi reggeliztünk és akkor velünk csipegetett mindenfélét, kent kenyeret, de azért többnyire a következő evés az 11 után szokott lenni, vagy joghurt, gyümölcs, vagy valami főzelékféle, esetleg híg tojás kenyérrel(ritkán). Aztán 3-4 között egy husival dúsított főzelék-ebéd, esetleg ha olyan a levesünk akkor abból is eszik. 7 körül eszik még egy keveset, általában ez is vagy gyümölcs, joghurt, esetleg tejbegríz, vagy amit épp nem evett délelőtt. Aztán 10 után, mondhatni álmában bevesz 250ml tápszert. Most viszont valami változás kezd lenni, ki fog maradni egy alvás és ezzel az evései is felborulnak, gondolom. Zavar az, hogy elég későn van a lefekvés, és még utána eszik utoljára (tápszert), jót tesz az a gyomrának, emésztésének vajon? De ha hamarabb kínálom, max. 100-at eszik meg. Hát szóval nem tudom hogy legyek eléggé okos...

2010. okt. 26. 13:07

Az én fiam reggel 8-9 körül ébred akkor 230ml tápszer. Ezzel délig kihúzza,mert ha adok neki tízórait akkor délben nem eszik,igy viszont nagyon jól, levest és másodikat is.Ez kivan tapasztalva. Egyébként 14 hónapos. Délután egy kis gyümi, esetleg rudi, vagy palacsinta stb este 6-kor ugyanaz amit délben evett, majd 8 után 200ml tápszer.

Nem szabad erőltetni, nálunk is ugy van felnőtt embereknél,hogy egyik nap jobban van étvágyunk mint a másik nap. Nem gépek a gyerekek, nyugodtan bízd rá,ha nem éheh, akkor majd eszik a következő etetéssel.

Nekem van egy 12 éves fiam és vele nagyon megkínlódtam anno. Semmit nem evett szinte. Állandóan hordtam az orvoshoz,tömtem bele az étvágygerjesztőt, de ugy sem evett. Bár egyáltalán nem volt beteges. Tiszta gebe volt, olyan 5 éves koráig. De aztán behozta magát. 10 éves korára beirattam vizilabdára,meg kosárra,mert már majdnem duci volt. Most nagyon csini és egézséges. Szóval szerintem ne aggódj ha nem eszik. Lehet neki kevesebb bőven elég.

10. Indián lány (válaszként erre: 9. - Masnesz)
2010. okt. 25. 23:26
Mástól is ezt hallottam.A fogzásra fogták és természetesnek tartották.Ehhez csak hozzájön a sok mozgás és máris azt hallani,hogy fogyott a gyerek(ilyet is hallottam,ezt is természetesnek vették).Úgy látszik csak a mi körzetünkben kell gurulnia a gyerekeknek:)
9. Masnesz (válaszként erre: 8. - Indián lány)
2010. okt. 25. 22:50
Érdekes, hogy a lányom a 6 és 7 hónapos kontroll között nem hízott egy grammot se. Teljesen ugyanannyi volt. A doktornő nem szólt rá semmit.
2010. okt. 25. 22:43

A lányunk 9.5 hónapos.3 hete volt nálunk a védőnő,azt mondta,ha megeszik 1 bébiételnyi adagot,az már jó.

Mi reggelire és vacsira 260 ml tápszert adunk Neki(nem mindig eszi meg,van,hogy 20-30 ml marad az üvegben).A tízórai gyümölcs(esetleg tejpéppel,joghurttal,babapiskótával).Az ebéd általában zöldséges-húsos(esetleg tojássárgájás,most már reszelt sajtos vagy túrós is lehet)főzelék.Kb 1 hete ezt nem nagyon eszi meg,valószínűleg a fogzás miatt.Ezért van,hogy gyümölcsszószt főzök és ebbe teszem a húst.Az uzsonna a tízóraihoz hasonló csak más mint amit reggel kapott vagy gyümölcsszósz(esetleg gyümölcs hússal,pl őbarack pulykahússal).

Ebben a korban a fehérje a legfontosabb,ezért kell legalább 2 ételbe beletenni+ a tápszer.

A súlymérésnél 9 deka hízás volt 1 hónap alatt.Drnő azt mondta ez kevés.Ő viszont nem látja mennyit mozog a leányzó:)Amint felébred már mozog az elalvásig.Nem csoda,hogy nem hízik tizen dekákat.De ennél többet nem akarok Neki adni,hisz se nem sovány,se nem kövér,se nem gyenge.

2010. okt. 25. 22:41

Sziasztok!

Az én kisfiam 1 éves,és 9 hónapos kora óta már mindent eszik.Nem főzök neki külön semmit.Már tápszert sem adok neki 1 hónapja csak tehéntejet kap(Lehet,hogy felelőtlennek gondoltok emiatt).

Reggel reggelizik vajas kenyeret,vagy felvágottal vagy lekvárral.És utána még 150 ml tej.

Tízóraira nem kap semmit,mert nem igényli,vagy ha igen kap egy joghurtot.

Ebédre főzelék vagy tészta,vagy éppen amit főzök igyekszem változatos kajákat csinálni.kb 250-300 ml.

Délután egy alma + egy banán vagy valami más féle gyümölcsök attól függ mi van otthon.

Este fürdés után ugyanaz mint reggel és a tej.

2010. okt. 25. 22:29

sziasztok!

Az én gyerkőcöm 7,5 hónapos. Azt mondta az orvos hogy tápot már csak 2X kapjon. Reggeli, vacsi. Délelőtt egy kis gyümi, délben valami húsos vagy olajos főzi, délután gyümölcs vagy pép. Egy evésre 180grammot kell ezekből megennie. A tápból meg 400-500 ml-t összesen. (néha van hogy éjszaka is eszik egy kis tápot, addig nem alszik amíg nem kap)

5. Szilvita (válaszként erre: 4. - Manó2000)
2010. okt. 25. 22:27
Hah, én is próbálom tartani, csakhogy a fiam nem hajlandó megenni a húst (amit korábban kétpofára zabált), sem a főzelékek nagy részét. Most akkor mit csináljak?
2010. okt. 25. 22:19

A gyerek valóban jelez, amire szüksége van. Én is mindent elkövetek, hogy a legjobbat adjam a 15 hós fiamnak, de nem biztos, hogy Ő is azt szeretné megenni amit én adok.

Próbálom tartani a napi fél liter babatejet, vagy 3-as tápszert, mindennap hús, heti 1 máj. Kétszer kellene főzelék(dél és délután)200 főzelék /alkalom. Nekem ezeket mondták.

2010. okt. 25. 22:18

Hali! Az én legénykém 8 és fél hónapos. Ő valahogy így eszik:

reggel 5-6 között 180-230ml tápi-ez a reggeli

délelőtt 9-10h könnyű főzelék úgy 150-200ml-ez a tízórai

12-13h körül az ebéd 200-230ml húsos főzi

16-17h táján 1 alma, v banán tejpéppel dúsítva-uzsi

19.30-kor főzelék 160-180mlez a vacsi

és fürcsi után lefekvéskor kb 21h táján 100-120ml tápi

emellett sajnos elég keveset iszik, bár gyakran kínálgatom.

Írd le te is lsz, nálatok hogy megy ez az evősdi!

2010. okt. 25. 22:11
Szerintem a gyerekek tudják mennyit kérnek, érdemes hallgatni rájuk.
2010. okt. 25. 22:09
A gyerkőcöm most 9 hónapos, kezdettől tápszeres, most már mondhatni mindent megeszik, illetve megenne, csak épp egyre inkább gondban vagyok, hogy vajon eleget adok-e neki enni és vajon mindenhez hozzájut-e a kajákon keresztül, amire szüksége van? Éheztetni sem szeretném de túl megtömni sem. Na szóval beszélgessünk mennyiségekről, időközökről, a főzelékekről és a gyümölcsökről...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook