Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni ilyenkor...? fórum

Mit lehet tenni ilyenkor...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. júl. 11. 23:13

Ez nagyon kemény! Asszem átnézem a játszót, ha mi ott tartunk hogy mehetünk, és ha nem tetszik, inkább csinálok homokozót itthon... Ez nagyon elkeserítő! Cigi, meg kaki, ..... Hát hova fajulunk???? Annak az anyukának tuti belenyomtam volna az orrát a kakiba. És még homokot kotorni rá?!!! Meg homokozóba csikket dobni???


Szegény gyerekek meg passzív függők lesznek, mert annyi füstöt kapnak manapság az arcukba mindenhol -akár játszó, akár utca-

32. Toprengo (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2010. júl. 11. 23:11
Basszus...! Ilyenkor hol vannak a rendőrök???
31. zsanci79 (válaszként erre: 26. - Drnéni)
2010. júl. 11. 23:10
Hát, ez tényleg nem Svájc....
30. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:10

Pont ez lenne a hozzáállás lényege, vagy hogy mondjam. Hogy nem az "úgyse jönnek ki, nem külföldön élünk, mi van, ha bántanak.." hanem igenis öntudattal, állampolgári büszkeséggel azt mondani, hogy adót fizetek, szolgáljon ki a rendőrség, teljesítsék a kötelességüket - szabják ki a bírságot.


Nem azt mondom, hogy ne értetlenkednének a telefonba, vagy majd nem próbálnak körberöhögni, hogy ezért nem jönnek ki. Hanem hogy szokja a rendőrség is, hogy ilyen hívásokat is kap, ahol az emberek a tök egyszerű jogaikat próbálják érvényesíteni. Hogy ez is a feladatuk. Érted?


Nekem egyszer a IX. kerületben a kocsim elé parkoltak. De úgy, hogy nem tudtam elmenni. Mit ad isten, épp mérnöki ügyeletben voltam, és igenis mennem kellett volna műszaki hibát elhárítani. éjszaka. Először mindenfélét mondott a rendőrség a telefonba. Hogy nekik erre nincs kapacitásuk. Meg hogy ez a közterületfelügyeletre tartozik. Aztán mondtam, hogy én tisztában vagyok a jogszabályokkal, és ha visszautasítják, hogy kijöjjenek, azzal bizony ők követnek el jogsértést. Aztán csak kijöttek, onnan tök gördülékenyen ment a dolog, a föld alól is előszedték a másik autó tulajdonosát, megbírságolták elég keményen, és el is tudtam menni. Szóval tud ez működni, csak akarni kell.


A rendőrség természetesen alulfizetett, és húzzák a szájukat. De ha egyszer ott vannak, tudják a dolgukat.

29. Toprengo (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 23:10
5 perc alatt el tudják nyomni a cigit. :-(
28. zsanci79 (válaszként erre: 24. - Toprengo)
2010. júl. 11. 23:10
Persze, értem én a problémát. Nálunk a padok messzebb vannak a magától a játszós tértől, ezért gondoltam. Bocsi, magamból indultam ki:))
27. Toprengo (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. júl. 11. 23:09
Mondtam nekik utolsó "érvként", hogy tilos cigizni, erre meg nem mondtak semmit sem. Rám se hederítettek már ekkor.
26. drnéni (válaszként erre: 21. - Zsanci79)
2010. júl. 11. 23:08
Már nem szóltam, hátha a következő az lett volna, hogy elnyomja az arcomon...
2010. júl. 11. 23:08

A mi játszóterünkön a homokozó szélén ülnek a cigiző szotyizó anyukák, persze a szotyihélyat a homokózóba köpködik, és amikor a férjem szólt az egyiknek hogy elnézést a maguk gyereke kakílt a homokozóba a vár tövébe, akkor odament az egyik és rákotort egykis homokot, és visszaült szotyizni....

Undorítóak!!!

Nemlehet semmit tenni a primitív emberek ellen!!? :-((((

24. Toprengo (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. júl. 11. 23:08

Való igaz, hogy gyűlölöm a cigit, és messziről megérzem, így amikor megéreztem az említett füstöt, felnéztem, és megláttam a padon cigiző két nőt. Ez a pad egy méterre van a homokozótól, és láttam, ahogy a füst felénk száll.

De most ne is haragudj, nem ez a lényeg, hanem az, hogy ezt a két nőt nem érdekelte, kire száll a cigifüst, és nem érdekelte őket a gyerekük sem.

23. babszibobó (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 23:07
azt hiszem önkormányzatok döntöttek, mindenki magának. itt nálunk tilos!
2010. júl. 11. 23:07
Hülyék az emberek. Legalábbis aki az, az nagyon az. Azon ritka alkalmakkor, mikor dohányzom, én nem is szeretem, ha gyerek mászkál a közelemben (igaz csak kocsmában szoktam, ott meg nem sűrűn vannak:)).
21. zsanci79 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2010. júl. 11. 23:06
De ugye fel szedetted vele:))
2010. júl. 11. 23:05
Én is kiakadok az ilyentől. De a múltkor volt jobb is: nyírta a füvet a játszón a (köz)munkás, bagózva. Mondom, itt nem lehet ám dohányozni. Azt mondja: "Jaa..." és bedobja az égő csikket a homokozóba!
19. Toprengo (válaszként erre: 11. - Cicaanya)
2010. júl. 11. 23:05

A fiam szeret ott játszani, és én sem akarok miattuk menekülni onnan.

Egyébként nem csak ezen a játszón van így. :-(

És ez van legközelebb hozzánk, ha kevés az időnk, ide megyünk mindenképp.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Zsanci79)
2010. júl. 11. 23:03
Ezt az indexen olvastam, de lehet, hogy csak be akarták vezetni, aztán nem lett bevezetve? Én azt hittem, megtörtént a szabályozás...
17. Toprengo (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 23:03

Jó ötlet, gondoltam már rá, de án sajnos nem Svájcban élek... bár ott élnék...

Itt kegyetlen dolgok megtörténhetnek, és hidd el, meg is történnek. Az emberek sokszor nem tesznek semmit, hanem inkább tűrnek, hogy ne essen bántódásuk.

De ez így nem jó! Erre neveljem a fiamat, hogy hunyászkodj meg fiam, ne állj ki magadért???

Hát nem. Nem nevelek belőle anyámasszony katonáját!

De a rendőrök szerintem se jönnének ki, ha mégis, akkor mire kiérnének, a két nő már elszívta a cigit, és hogyan tudnám bizonyítani, hogy ők cigiztek...?

16. zsanci79 (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 23:01
Én megmondom őszintén én ilyent még nem hallottam, hogy játszótéren mindenhol tilos a dohányzás. Hogy ez rendeletbe lenne? Ez érdekel, de nemhiszem :((
15. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. júl. 11. 23:00

Ja bocsánat, ez nem egész Magyarországra érvényes szabályozás?

Én azt hittem, be lett vezetve az egész országban, hogy játszótéren rágyújtani az szabálysértési bírság. Ez megye- és városfüggő?

14. babszibobó (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 22:59

Maximálisan egyet értek!

Rendőrt hívnék!!!

Csak bátran!

Bár nem dohányzásért, de én már hívtam ki rendőrt játszóra!Azt hitték viccelek!

Ja és a rendőrök kijöttek!5 percen belül!

13. Toprengo (válaszként erre: 8. - Cicaanya)
2010. júl. 11. 22:59

De kiakadok, mert ez nem normális!!!

Azt le se írtam, amit te is írsz, hogy a szülők brancsba verődve röhögcsélnek a legtávolabbi padon, a gyerekeik (3-8 évesek) pedig szabadon vannak eresztve. Egyszer szintén a homokozóban a 3-4 éves fiú majdnem megverte a fiamat, aki még nincs 2 éves. Még jó, hogy közbe tudtam avatkozni. :-( Megfogadtam, hogy a legközelebbi ilyen esetnél szólok az anyjának (arra már sikerült rájönnöm, melyikük az - és végtelenül rokonszenves...), hogy figyeljen jobban a fiára.

Engem nem érdekel, ki mit csinál, de az én gyerekemet senki nem veszélyeztetheti.

12. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2010. júl. 11. 22:57

Szerintem nagy taplóság ha nem megy arréb. De ilyenekkel nem tudsz mit kezdeni.... Én is dohányoztam, nekem nincs bajom a cigisekkel, de így cigi nélkül, már teljesen átérzem a nem dohányzók nem tetszését. Párom sajnos füstölög tovább.

Én még felajánlottam volna, hogy figyelek addig rájuk, de úgysem éltek volna vele. Amúgy meg tényleg annyira közel volt, hogy így zavart? csak nem az arcukba fújták? Egyrészt ugye ők lent homokoznak, gondolom az anyukák nem lent ültek, és a füst meg felfelé száll. Lehet csak a szagát éreztétek, mert nem dohányosok sokkal jobban megérzik, már tudom, mindkét oldalon jártam:)) Egy játszóteret meg szerintem jól be lehet látni, nálunk mindenki a padon üldögél csak, ha a gyerkőce jól eljátszik.

Amúgy meg a mi megyénkben több városban van, hogy tilos közterületen cigizni, bűntetnek. Ha Nálatok lenne olyan, még erre hivatkoznék esetleg.

2010. júl. 11. 22:56
én nem mennék többé oda
2010. júl. 11. 22:55

Erről az a véleményem, hogy mivel ez már be van tiltva, tehát szabálysértés, rendőrt kell hívni. És minden ilyen érv, hogy ugyanmár, úgysem jönnek ki, meg ilyen miatt ne hívjak rendőrt, az tovább rontja azt a polgári hozzáállást, hogy a rendőrség AZÉRT VAN, hogy akár kis szabálysértés esetén is kijöjjenek és MEGVÉDJÉK a jogkövető állampolgárt.


Szóval amíg az ember csak magában puffog, addig nem lesznek érvényesítve a jogszabályok.


Ezt azért mondom, mert Svájcban élek, és próbálnék én itt mozgássérült helyen parkolni, vagy rágyújtani, ahol nem lehet. Huszan hívnák ki a rendőröket! Mert ez működik... ha az is kiáll az érdekeiért, aki a sérelmet elszenvedi, nem csak az, aki megteszi.


(Mellesleg dohányzom. De ez undorító.)

9. Toprengo (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 11. 22:54
Köszönöm az ötletet, lehet, hogy megpróbálom, ha a fiammal el tudok oda menni. Nagyon felháborít az egész. Olyan flegmák voltak velem, hogy azt leírni se tudom...
8. cicaanya (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2010. júl. 11. 22:53

szia


ezen ne akadj ki(tudom csúnya ilyet írni!!)

de..... manapság ez van!!! meg üvölt a gyerek rázzza a babakocsit a buszon a helyett adna egy korty inni valót a gyerkőcnek,dühöng stb...

magyarul nincsen agyuk(tisztelet kivételnek!!!)

példa:::...19éves nev.anya büszke 16éves újdonsült nev.fiára.....hogy cigit vesz neki!!! szerinted? hova tart a világ??? ja és büszke 37éves apuka!!!sőt...nev.anyuka hopp nev.fiu ölibe vicce büszke mert iwiwien kivan rakva...szerinted???gyerek közölte mindenkinek,még nekem is ..de le itattak...

akkor cigi gyerek mellett?? had szokja na meg környezet így van a mai világ manapság ...


péld:::

anyukák össze verbuválódva....gyerekek rohangásznak körbe...2anyuka kézibe sörös doboz & coca cola....1 kislány alwayis betéttel rohangásznak ki tudja elvenni hamarabb...

erről ennyit!!!

BOCSI!!;)

2010. júl. 11. 22:53
Hát, ezeket a nőket rohadtul nem érdekelte, hogy a saját gyerekük is szívja a füstöt. Az ilyenek szerintem a lakásukat is telefüstölik. :-(
2010. júl. 11. 22:51
Sajnos azt hiszem semmit, maximum esetleg ha van a játszónak őre neki lehetne jelezni. Illetve a helyi önkormányzatnál jelezni, hogy küldjenek többször arra közterület felügyelőt. Ennél többet azt hiszem nem tudsz tenni.
5. mamcili (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2010. júl. 11. 22:50
még minig jobb, mint benn a homokozóban :S
4. mamcili (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2010. júl. 11. 22:50

sajnos ezzel nem tudsz mit tenni...

csak akkor lehetne, ha lenne aki felügyeli a játszótér rendjét...

még a járőrők sem szólnak rájuk, pedig ki van téve, a dohányozni tilos tábla...


engem is zavar én sem dohányzom...

de a dohányos ismerőseim figyelnek arra, hogy ne a gyerekre menjen a füst...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook