Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, hogy az izületi fájdalmak csökkenjenek? fórum

Mit lehet tenni, hogy az izületi fájdalmak csökkenjenek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Mongi)
2007. ápr. 28. 14:32
Lehet teged nem erdekel, mit raksz magadra, de azert irtam ezeket le, mert masokat lehet igen es nem zarkoznak el attol, hogy megismerjek a dolgokat, amikrol szo van vagy amikrol olvasnak.
2007. ápr. 28. 14:28

Ha az kotekedes, hogy helyetted utana neztem, mi is az az anyag, amirol irtal, elnezest. :))

koolaj szarmazekok = mineral oils a kozmetikaban. Hidratalo hatasuk miatt hasznaljak oket, de akadalyozzak a borlegzest.

17. mongi
2007. ápr. 28. 14:15

Ok,tőlem lehet kőolajszármazék,de a gyógyászatban,kozmetikában ALKALMAZNAK paraffin pakolást.Szerintem nem egy és ugyanaz a kettő,mert elég furcsa lenne.

Talán kozmetikustól kellene megkérdezni!

Most nem értem miért kötekedsz velem,nem én találtam ki!

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - Mongi)
2007. ápr. 28. 13:47

"For the highly flammable fuel called "paraffin" in Britain, see Kerosene...It is distinct from the fuel known in Britain as paraffin oil or just paraffin, which is called kerosene in American English."

/wikipedia/

[link]

15. mongi (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 28. 13:36

A szilárd paraffinhoz-,ami többek között a gyertya alapanyaga is,egy speciális adalékanyagot adnak,s így alkalmazzák a gyógyászatban.Rendkívül hőtároló,s melegen felrakják az izületre10-15 percre.Fokozza a keringést és ezáltal fájdalomcsillapító is.

A kőolajhoz nem értek:-)

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Mongi)
2007. ápr. 27. 15:43
A ketto nem ugyanaz szerintem, a paraffin egy koolajszarmazek.
13. mongi (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 27. 15:16
Igen,meleg paraffin pakolást szoktak alkalmazni,de csak a nagyobb izületeknél.
2007. ápr. 27. 00:28
Az iszap-pakolas is jo allitolag.
11. mongi
2007. ápr. 26. 22:44

A torna nagyon jó hatású tud lenni valamilyen fizikoterápiás fájdalomcsillapító kezeléssel.Ha erre nincs mód,maga csak a torna is jó,mert a mozgás,mozgatás során tud csak táplálkozni az izület,s a porc akkor jut értékes tápanyagokhoz.Ha valami fáj és ezért nem mozgatod-az a legrosszabb,viszont fontos,hogy ne hétköznapi mozgásokat csinálj,hanem speciáli gyakorlatokat tehermentesített helyzetben.

Melyik izületed fáj?Vagy általánosan mindegyik,pl.csontritkulás miatt?

Ha gondolod,tudok írni néhány tornagyakorlatot.Napi 5-10 perc.

2007. márc. 30. 19:29
Fizikoterápiás,kezelésekkel,maszírozással,gyógytornával.
9. roni nagyi (válaszként erre: 8. - MARIMAMA)
2007. márc. 30. 14:09

Emlékszem arra, hogy Nagymamám még a hátát is megcsapkodtatta velünk csalánlevéllel, nagy híve volt a természetes gyógyításnak.Igaz az ötvenes években ez nem volt népszerű dolog, sőt...

Mivel már kora tavasztól késő őszig gyűjtötte a gyógynövényeket, ismerte azok hatásait és ellen hatásait is, tudom a csalánnál könnyen felléphet a légzés elégtelenség, ha valaki érzékeny rá. Nagyon kiváló hatású, és jó annak aki bírja.Nálam már gyerekkorban kiderűlt, hogy kerülnöm kell, mert allergiás vagyok rá. Meg is úsztam a szedését.

2007. márc. 30. 01:52
10-ÉVE VAGYOK BETEG AZ IZÜLETEMMEL.TANÁCSOLTÁK NÉKEM A CSALÁN KÚRÁT,EGY CSOKOR CSALÁNT 10,-SZÁL JÓ ERŐS NAGYLEVELŰT,SZEDJÉL A FELÉVEL CSAPKODD MEG A FÁJÓS LÁBRÉSZT,ELŐSZŐR NAGYON KELLEMETLEN.AZTÁN MÁR ÚGY ELZSIBBAD HOGY CSAK FORRÓ BIZSERGÉST ÉRZEL.A MARADÉK CSALÁNT FORRÁZD LE ,ÉS ÖNTCSED A KÁD ALJÁRA,RÁ FORRÓ-VAGY MELEG"VIZET KINEK HOGY JÓ,ÉS ÜLJ BELE EGY FÉL ÓRÁRA,ÉN MÉG A KÁD ALJÁRA SZOKTAM TENNI A LEFORRÁZOTT CSANALAT ÉS RÁ FEKSZEM MÁR NEM CSIP.JÓ EGY HÉTIG CSANÁL TEÁT INNI,UTÁNNA EGY KIS SZÜNET,ANNYIRA JÓ HOGY 2,-HÉTIG MÉG GYOGYSZERT SEM KELL ANNYIT SZEDNI.TÉLEN ELŐVESZEM A LEFAGYASZTOTT CSANALAT ÁS ABBÓL CSINÁLOK FÜRDŐVIZET.NAGYON JÓ.KIKELL PRÓBÁLLNI,ÁRTANI NEM ÁRT SENKINEK.
7. roni nagyi (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2007. márc. 29. 23:35
Szia! Sajnos már nekem is közel 10 éve van problémám az izületek miatt. Ehhez jött tavaly a jobb sarkam tartós fájása, amit állandó fájdalomcsillapítózással próbáltam enyhíteni. Ami létező kezelést kaphattam, mindent megpróbáltam. Egy rövid ideig jó, azután minden kezdődött előről csak éppen máshol. Nekem is bevált, hogy a magas húgysav csökkentése (hús, húslevesek, bab ételek stb.)érdekében szelektálom mit ehetek. Azóta sokat javultam, a sarkam sem fáj, és az izületeimet gyógyfürdő nem túl meleg vizébe kúrálom, amikor tehetem. A kezeléseket teljesen elhagytam, mert úgy begerjedtek az idegek, hogy az még külön fájdalom volt és az orvos szerint is ami jó az izületnek nem mindig jó az idegeknek. Nekem ilyen " mókuskerék " jutott, ezzel próbálok együtt élni több kevesebb sikerrel.
2007. márc. 27. 22:37
Erdemes gyakran meglatogatni a fogorvost, ha gond van a fogak korul, vagy az iny begyullad valahol, tobb a fogko stb., akkor is erosodhetnek az izuleti fajdalmak.
5. Margitnéni (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2007. márc. 27. 21:31

A böjtölés nekem is bevált, ha semmit nem eszek, jobban érzem magam. De ezt csak egy hétig tudom megcsinálni, aztán minden kezdődik előlről.

Voltam már ortopédián, ott gyógycipőt szoktak felírni, anélkül menni sem tudnék már, de ez csak egy évben egy cipő. A reumatológus meg egy gyógyszert szokott adni, ami nagyon drága, tényleg múlik a fájdalom addig a két hétig, amíg szedem, igaz, hogy közben szédülök és hányingerem van. Ennyi, közben meg alig tudok mozogni.

2007. márc. 26. 20:14

Szia!

10 éve van ízületi gyulladásom, amit ORTOPÉDIÁN kezelnek. Helyileg nagyon jó a Flector EP kenőcs, s van a 24 óra alatt felszívódó tapasza is a Flector EP-nek. Nekem nagyon hatásos a sugárkezelés. Fájdalommentes, s a kezelések napján érzett iszonyú fáradtságon kívül semmi más bajom nincs tőle.


Sugárkezelés hiányában kaptam már mágnesterápiát, s elektromos kezelést is.


Amikor nagyon fájnak az ízületeim, akkor nem szoktam enni sem húst, sem húslevest, semmit amiben hús van, vagy apró magok: Ilyenkor nem eszek kiwit, banánt, epret, málnát, fügét...


S nagyon jók a testmeleg vizes gyógyfürdők. Lehet gyógysókat kapni az üzletekben, abban, vagy kamillás vízben kiáztatni magunkat. Ahogyan mondják: Forró fürdő, meleg ágy.

---> Pihenni !!! (Mi nők gyakran elfelejtjük, hogy erre is szükségünk van.)


Sok sikert !

2007. márc. 26. 19:36

Az a kérdésem mid fáj?Nekem néha a térdem szokott nagyon fájni a sok állástól,pedig volt már 1műtétem igaz még egy hátra van,de azt elhúzom addíg míg bírom.Vagy jégzselét használok,vagy kobralgin kenőcsöt.nekem mindeggyik bevált.Előtte egy csomó gyógyszert kellett szednem rá,de már nem igazán kell.

Szóval a kérdésem mid fáj??

2007. márc. 26. 19:36
Erre én is kíváncsi vagyok. Nekem néha nagyon felerősödik, egy évig is sántikálok, és majd megőrülök a fájdalomtól, aztán egyszercsak elmúlik egyik napról a másikra, de hogy mitől??? Aztán persze minden kezdődik előlről.
2007. márc. 26. 19:32
Mit lehet tenni, hogy az izületi fájdalmak csökkenjenek?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook