Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, hogy a köröm alá ne menjen be a kosz, por és ne nézzen ki az ember ápolatlannak? fórum

Mit lehet tenni, hogy a köröm alá ne menjen be a kosz, por és ne nézzen ki az ember ápolatlannak? (tudásbázis kérdés)


23. e475b894d7 (válaszként erre: 19. - Minerva65)
2010. szept. 26. 22:03
Jaja, alatta meg a retek eleszi :-DDD Itt angliában szinte mindent kesztyűben csinálnak. Van mindeféle kesztyű, vékony, vastag... Cserélni kell persze, de mindennek ára van.
2010. júl. 20. 21:54
Rövid köröm - az 1 mm-es -, este áztatás, körömkefe. Alatta a rostokra vigyázni kell, mert azok védik a körmöt a fertőzéstől. Ha nagyon rövidre vágod, akkor meg később csúnya lesz.
21. Ekka
2010. júl. 20. 21:50

Ugyn nekem nincs ilyen problémám, de a Kislányom lábán a körmök iszonytosan tudnak kinézni egy homokózós nap után.. pedig csutkára vannak vágva a körmei... este meg alig bírom kiáztatni, meg kisikálni a koszt a körmei alól...

Nem tehetek róla, de ez a halálom.. Nem tudok csúnyábbat elképzelni sem:D

20. jolie (válaszként erre: 19. - Minerva65)
2010. júl. 20. 21:46
Kezet mosol és már nincs is a körmöd alatt.
19. minerva65 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2010. márc. 21. 20:22

Itt a megoldás a gondodra!

A drogériában lehet kapni pár száz forintért köröm fehérítő ceruzát.

Ezzel húzd ki a körmöd alját… gyönyörű lesz tőle a körmöd.

Próbáld ki!

2010. márc. 21. 20:10
Csak francia manikür, és reggel, este körömkefe. A szappan, a langyos víz meg a körömkefe csodákat tesz. Meg egy kis finom bőrápoló.
2009. márc. 17. 17:35
Ha lekopik a körömlakkod, akkor fedő lakkot tudok javasolni, ami átlátszó, és szépen be lehet fedni bármilyen színt, akár simán a körmödre is felviheted, hogy fényesebbnek látszódjon. De pont neked találták ki a francia körömlakkozást, amikor a körmöd végére fehét lakkot teszel, és az egészet lefeded(fedőlakkal).
2009. márc. 14. 15:25

:) Köszi a tippeket. A műkörömmel próbálkozok utoljára, az nekem külön macera :D Nem vagyok az az igazi csajos csaj, nem tudnám elképzelni magam műkörmökkel....

De a krémezéses, lakkozásos dolgot lehet kipróbálom!

15. judittus (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2009. márc. 14. 15:11
Ha találsz egy jó körmöst, aki szépen megcsinálja, akkor érdemes kipróbálnod. Barátnőméknek ruha boltjuk van, ő is mindig műkörmöt hord! Még nem láttam, hogy koszos lett volna neki :))
14. Dorka29 (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2009. márc. 14. 15:07

Én is utálok lakkozni, mert hamar lekopik a mosogatástól. Műkörmöt még nem próbáltam.



Nekem nem szokott könnyebben koszolódni attól, hogy rövidre van vágva.

13. loch ness (válaszként erre: 3. - Dorka29)
2009. márc. 14. 15:04
Amikor egészen rövidre vágtam a körmöm, olyankor még koszosabb lett. Mintha direkt vonzotta volna a koszt.
2009. márc. 14. 15:01
Akkor viszont erre a legjobb a műköröm! Azon jó sokáig megmarad a lakk, meg a kosz sem látszik úgy meg alatta.
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2009. márc. 14. 15:00
Nekem mindenféleképp nagy teherbírású lakk kéne, mert útálom lakkozni a körmöm, eddig meg mindig olyat sikerült vennem, ami 1-2 nap után, vagy 1-2 mosogatás után lepattogzott...
10. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2009. márc. 14. 14:57

:)


Még ruhateregetés után is tiszta szösz minden, gondolom, hogy akkor nálatok még inkább.


Ha csak azzal van probléma, hogy ciki, ha a vásárlók meglátják, akkor tényleg jó ötlet a körömlakk. Ha meg teheted, úgyis megmosod a kezed.


Vagy vesztek egy körömkefét a melóhelyre, de akkor meg valami nagy teherbírású lakkot kell beszerezni.:)

2009. márc. 14. 14:55
Szerintem erre a legjobb megoldás a gyakori kézmosás, körömkefe, meg egy kis krém utána hogy ne száradjon ki a kezed?
2009. márc. 14. 14:48
Nevetni fogtok, de ruházati üzletben :D A ruhák hajtogatásával rengeteg port, szöszt "verünk fel", hiába takarítunk, prontózunk polcokat, mindig van egy kis por... Főleg, ha új árut kapunk és egész nap pakolunk. Mindig tiszta szösz, por a körmöm alja és kolléganő is szokott rá panaszkodni.. Fogalmam sincs mit csináljak, tök ciki...
2009. márc. 14. 14:29
Egyébként mit dolgozol?
2009. márc. 14. 14:14

Sokszor moss kezet esetleg lakkozd sötétebb színűre ,hogy ne látszódjon.Természetesen ez a tényen nem változtat,hogy ott van a kosz!!!

Szerintem,vagyis én ugy tapasztaltam,hogy nem feltétlen a rövid a jó megoldás.Mivel akkor nagyon szorosan zárva van a köröm a börrel ezért könnyeben ott is marad a por.Évekig dinnyéztünk és a piacon elég retkes minden a dinnyét is beleértve :-) én is utáltam és általában munkáskesztyűben nyomtam az ipart :-)

5. **Rita** (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2009. márc. 14. 14:11

valahol azt olvastam, hogy szappanba kell "karmolni" munka előtt és akkor könnyen kijön a piszok

Lehet hogy baromság, de egy próbát megér :)

4. Mokka78 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2009. márc. 14. 14:10
Vékony gumikesztyű! Az nem zavar a munkában és véd is :)
2009. márc. 14. 14:07
Rövidre kell vágni.
2009. márc. 14. 14:04
Olyan helyen dolgozom, ahol néha napján elég sok a por és folyton bemegy a körmöm/körmünk alá, olyan, mintha ápolatlanok lennénk.. Mit lehet tenni, hogy ezt elkerüljük?
2009. márc. 14. 14:02
Mit lehet tenni, hogy a köröm alá ne menjen be a kosz, por és ne nézzen ki az ember ápolatlannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook