Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha megjelenik a penész? fórum

Mit lehet tenni, ha megjelenik a penész? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2007. aug. 13. 16:45
mi 2 éve harcolunk a penész ellen már nagyon zavar tavasszal utolagossan le lett szigetelve a ház hát most reméllem megszünt ez a gond
33. Rozália (válaszként erre: 32. - Rozália)
2007. aug. 8. 16:45

Helyesbítek, elgépeltem:

Schimmel Stop penészgombaölő szer. Ámbár úgy is érthető volt.

2007. aug. 8. 16:43

Szórófejes "Schimmel Stop penészgombaoló szer", 500 ml. Penészgombák, algák, mohák azonnali és tartós megsemmisítésére, az elszíneződött penészfoltok elhalványítására szolgáló permetezőszer.

Tavaly 1300-1500 Ft körüli áron vettem. Már évek óta ezt használom télen a fürdőben, mert van ugyan ablaka, de fűtés nincs benne, így nem jól szellőzik. Tudom ajánlani. Nem végleg, de hosszú időre eltünteti a penészfoltot. Erősen klóros illata van, de az nem vészes.

31. d@nu (válaszként erre: 30. - Koperta)
2007. máj. 30. 20:47
Igazán nincs mit! :)
30. koperta (válaszként erre: 29. - D@nu)
2007. máj. 30. 20:16
Köszönöm! Megpróbálom kicserélni a szilót arra a penészállósra, aztán majd meglátom. Azért köszi az infót!
29. d@nu (válaszként erre: 27. - Koperta)
2007. máj. 30. 19:12

Nos, azt mondja emberem, hogy mi többfélét is használtunk és elvileg mindegyik jól bírja a kiképzést. Ez alapján elég, ha besétálsz egy szakboltba és megbeszéled egy eladóval a kérdést. Mindemellett a férjem szerint nincs 100%-os védelem, ha nincs kellően szellőztetve a helyiség ott előbb-utóbb feltűnik a penész.


Ha régi a szilózás, cseréljétek ki, ez nem nagy ügy, nem kell hozzá szakember, és az ára igazán nem vészes.

28. d@nu (válaszként erre: 27. - Koperta)
2007. máj. 30. 12:13

hát ez fogós... :) majd megkérdezem a páromat, talán emlékszik a "márkára", de szerintem ha kifejezetten így kéred, akkor tudnak adni


egyébként próbálkozhatsz ecettel, de sok remény nincs, hogy eltünteti

27. koperta (válaszként erre: 26. - D@nu)
2007. máj. 30. 11:17
Tényleg, esetleg a neve?
26. d@nu (válaszként erre: 23. - Koperta)
2007. máj. 29. 16:11
Újraszilózás? Van olyan, ami nem penészedik.
25. koperta (válaszként erre: 24. - 5ab2bc2fa0)
2007. máj. 29. 11:54
Nem elég a szellőztetés. Hogyan lehet a meglévő penészt eltávolítani?
24. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 2. - Adamoni)
2007. máj. 29. 11:29
Amikor csak lehet szellőztetni kell.
2007. máj. 29. 11:19
A fürdőszobában a kád és a csempe közötti sziloplaszt penészesedik. Valaki találkozott már ilyennel? Megoldás(ok)?
2007. ápr. 25. 14:24
Én festékesben szoktam vásárolni,zöld dobozban van,és pumpás,nevét nemtudom,de azt használtam.Remélem,ha radiátor lesz az előszobában is akkor nem kell többet használni.
21. 'szti (válaszként erre: 16. - D@nu)
2007. ápr. 25. 13:44
bútorra milyen penészölőt tudsz?
20. mongi
2007. ápr. 25. 13:33
Nagyon olcsó módszer:lekaparni,s tömény sóoldattal beecsetelni.
19. d@nu (válaszként erre: 17. - 93a74b44ea)
2007. jan. 30. 18:51
és ez alapján jöttél erre a fórumra? na de kérlek... :)
18. 93a74b44ea (válaszként erre: 14. - Droma)
2007. jan. 30. 17:16
látom, Droma, Te is :))))
2007. jan. 30. 17:16

én ezt a penészt hirtelen másnak olvastam :)

aztán el is gondolkodtam....)

16. d@nu (válaszként erre: 10. - Lamoni)
2007. jan. 30. 15:37

Nálunk ugyanez a helyzet. A Párom keresett egy céget, akik kifejezetten ezzel foglalkoznak, mármint a penész eltüntetésével, és tőlük szoktunk penészirtót venni. Mondom szoktunk, merthogy teljesen még nem tűnt el sehol. Azt hiszem, amíg teljesen ki nem száradnak a falak (ez a szigetelés miatt még lehet, hogy évekig eltart?), addig nem is lesz megoldás.

Na igen, és bútorokra is lehet penészölőt kapni.

15. Peori
2007. jan. 30. 13:08
Szerintem meg kell nézni hogy mitől van először is. És előbb azt kiküszöbölni, ha másképp nem megy van sokfajta penészgátló szer, és azokat próbálgatni. Én először letörlöm száraz ronggyal, bár már nálunk egy ideje megszünt. Meg sokat szellőztetni, és próbálni elkerülni, hogy vizesedjen a fal, persze ha építészeti okból van, azt ki kell javítani, aláfalazással.
14. Droma
2007. jan. 24. 18:29
huhh,én hirtelen pénisznek olvastam a penészt.De engem is érint a téma,úgyhogy majd kipróbálom valamelyik módszert.remélem segít.
13. win
2007. jan. 24. 09:35
A hypos permetezés nálunk is bevált, bár büdős rettentően, és rengeteg szellőztetés.
2007. jan. 23. 13:22
köszi szépen,majd sorba próbálgatom a módszereket.Egyik majdcsak bevállik.Idegesitő,hogy uj ház és nagyon elrontsa az összhangot a büdös,csunya penész.
11. Menyó
2007. jan. 23. 11:08

Mi is nemrég költöztünk új, vagyis nekünk új, amúgy már régebben épült lakásba. A lényeg, hogy a fürdőszoba plafon eléggé penészes volt (megjegyezem szerencsére ez volt szinte az egyetlen hibája a lakásnak). Szóval elmentünk a P...-be festéket venni a szobákhoz és ott elpanaszoltuk az eladónak mi a helyzet. Erre ajánlott egy jó szert amivel le kellett mosni, majd száradás után speckó fürdőszobába való festékkel kifesteni. Kicsit erőteljes szagú, de rövid idő alatt kiszellőzik. Nekünk ez vált be.

Szerencsére viszonylag kis kiszerelésben gyártják, valószínüleg átgondolták, hogy az a felület amire ezt használják általában nem túl nagy. Nem akarok reklámozni, ha vkit érdekel írjon privit és megírom mindkét szer nevét.

10. lamoni
2007. jan. 23. 09:21
Mi nemrég költöztünk új lakásba, és azért penészesedik a fal, mert túl van szigetelve, és nehezebben szárad ki, és túl párás a levegő. A páratartalom 65-70 % körüli (60% fölött állítólag már nem túl egészséges), de kezdetben 85% is volt. Azt mondták, hogy a legjobb megoldás a sűrű szellőztetés, és a fűtés. Sajnos az ablakokon is folyik a víz, így azokat is állandóan törölgetem. Így vissza lehet szorítani s penészt, viszont a meglévő penész az elég gáz ( csúnya, büdös, és rendkívül gyorsan szaporodik). A csempéről könnyű lemosni, de mit csináltok a menyezeten, és a tapétán lévő penésszel? Én amíg lehet letörlöm (álítólag belégzése káros az egészségre), amit nem tudok letörölni azt befújom Bref penészölővel, az lemarja, csak az a baj, hogy nemcsak a penészt, hanem a tapétát is. További gond, hogy az egyik szekrénybe is megjelent, azzal azon kívül, hogy éjszakára kinyitom az ajtaját és időnként áttörölgetem tudok csinálni valamit?
2007. jan. 23. 07:31
Én LOC. és ecet és víz keverékével befújom, fél órát várok , kicsit ledörzsölöm valamivel és kész, hosszú időre eltűnik
2007. jan. 23. 06:43
A hipós víz valóban hatásos, de hozzá kell tennem hogy a penészesedésnek építészeti okai vannak elsősorban. Nevezetesen a hőszigetelés nem megfelelősége illetve hiánya. A külső és a belső hőmérséklet különbsége miatt a hőszigetelés hiánya illetve nem megfelelősége olyan hatást fejt ki, hogy a pára lecsapódik a falon és ez okozza a penészesedést. Lehet hogy most nem mondtam el mindtent teljesen pontosan, de a lényeg ez.
2007. jan. 22. 22:36
Én domestost szoktam használni erre a célra, nálam ez bevált.
2007. jan. 22. 21:43
Én évekkel ezelöt 10% ecetet permeteztem a falra, a szobákba,ahol penészfolt volt,azota nem jelent meg a penész többett.A fürdőben hideg zsiroldó szerrel tisztitóm meg,igaz a zsiroldó a tűzhelyek,sütőtepsik és rozsdamentes acéledények tisztitására való,de nekem bevált a fűrdőben is.
2007. jan. 22. 20:59
Viccen kívül.Én vettem egy drága német penészölőt,és azzal fújtam be a csempe fugát. Ez kb. 1 hónapja történt. Bevált. Eddig. Volt aki azt tanácsolta , hogy a hypót egy kicsit hígitsam és ugyan ez a hatás. Csak sokkal olcsobb.Ezt még nem próbáltam ki.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook