Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha egy közeli ismerősömnek feltörték az iwiw adatlapját? fórum

Mit lehet tenni, ha egy közeli ismerősömnek feltörték az iwiw adatlapját? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. márc. 7. 16:38

Sok oldalon nem számít, hogy kis vagy nagy betűkből áll-e.


Amúgy létezik jelszófeltörő program :S

2009. márc. 7. 15:21
van megoldás? Küldtem egy meghívót a "iwiwfeltort@citromail.hu" -ra és 2 nap múlva vissza kaptam a meghívót amivel regisztráltam is,és attól kezdve törölték e-mail címemen lévö , de már feltört iwiw lapomat. vagy ez csak véletlen volt? Király........
32. 4c35511f0b (válaszként erre: 19. - Szimba)
2008. okt. 10. 21:32
Sok emberrel előfordult már nem kell kérni másikat, be fogsz tudni lépni a régivel.
31. a74de3d08a (válaszként erre: 30. - Piroo)
2008. okt. 10. 21:19

úgy érted, hogy az postafiókját is feltörték?

akkor irjon az iwiw üzemeltetőjének és kérje a felhasználónév törlését, de nem tudom, hogy fogja bizonyítani, hogy az az ő adatlapja volt. és akkor regisztráljon egy új e-mail címet és ha nagyon akar, akkor újból beregisztrálhat az iwiwre.

ha jól értettem a kérdést.

30. Piroo
2008. okt. 10. 19:02
És akkor mi van, ha az e-mail címre sem tud belépni? Akkor már nincs mit tenni ugye?
29. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - Pircsi24)
2008. okt. 10. 11:10
azt hiszel amit akarsz, remélem, nincs hari azért, amúgy hidd el, értek hozzá. :-)
28. Pircsi24 (válaszként erre: 26. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 10:59
Én nem értek hozzá viszont az akikkel beszéltem értenek. Ugyan ilyen naívan én sem hittem ahogy Te :(
2008. okt. 10. 10:50

Igen, igazad van. Leggyengebb lancszem az ember. Nagyon ovatlanok tudunk lenni, nemcsak iwiw-ugyben. Mindenfele adathalaszasban a youtube-on lehet talalni "identity theft" cimszo alatt. Kicsit off:


[link]


Yahoo-ugyben:

[link]


(En a biztonsagi kerdeses rovatot ugy oldottam meg, hogy nem arra a kerdesre irtam be a valaszt, amit kivalasztottam. Hogy hivjak a kutyat, "beirtam" ahol megismerkedtunk.)

26. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - 0260f21e84)
2008. okt. 10. 10:35

ez már off tulajdonképpen, már az első postom óta, de nem tudtam megállni, amit Pircsi mondott, mert nem fedi a valóságot, félrevezető és esetleg feleslegesen idegeskedhetnek egyesek.

belépni más kódjáva lúgy lehet, hogy "rossz" jelszót választott, könnyen kitalálhatót, vagy szótárban szereplő szót, vagy megjegyeztette a böngészővel a jelszót, és átengedte másnak a gépet, esetleg nyilvános helyen netezett és ott jegyeztette meg a jelszót, ez azért elég durva egyébként, de ilyet is csinálnak emberek, vagy pedig lenézték a jelszót, mikor begépelte. Nagyjából ezek a valós lehetőségek. az új jelszó igényléses példád azért nem jó, mert az új jelszót mindig a tulajdonos valós e-mail címére küldik, nem lehet megadni egy akármilyen e-mail címet, hogy oda küldjék. akkor nem lenne biztonságos. a 4. pontodban amit említesz: az első postomban azért hoztam ezt fel példának, hogy szemléltessem, hogy egy helyes jelszót nem lehet megfejteni egykönnyen.

2008. okt. 10. 10:24

Szerintem itt most mas dolgokrol beszeltek. Belepni mas kodjaval tobbfelekeppen lehet (az en jelenlegi tudasom szerint, de pl Hoxaek biztosan tobbet tudnak errol)

1. probalgatassal, erre irtuk tobben, hogy nem jo a konnyen kitalalhato jelszo, nevek, evszamok

2. kemprogramokkal, ami valahogy mgjegyzi, errol nem sokat tudok

3. uj jelszo igenylessel. Pl a yahoon ugy van, hogy meg kell adni szemelyes adatokat, iranyitoszamot, es biztonsagi kerdesre kell valaszolni, de ezt is konnyen el lehet bukni, ha tul egyszeru, pl: mi a kisallatod neve, stb

4. amirol hzsofi beszel, hogy osszekotik a gepeket es azokon futtatnak mindenfele dolgokat (ha jol gondolom, ilyen md5 fele hash-eket) de ehhez sok minden kell, mezei ember ezt nemtom, hogy csinalja

24. a74de3d08a (válaszként erre: 23. - Pircsi24)
2008. okt. 10. 10:12

és ezt az az illető ember számokkal is alá tudja támasztani? pl. 128 bites titkosítás esetén mennyi idő alatt képes az ő általa említett program "kitalálni" egy akármilyen jelszót?

szerintem álljon neki kiszámolni és rá fog jönni, hogy nem nagyon megy értelmes idő alatt.

23. Pircsi24 (válaszként erre: 22. - A74de3d08a)
2008. okt. 10. 10:03

Sajnos fenn áll. Pont a napokban beszélgettem erről hozzáértő emberekkel és ma már olyan programok, scriptek vannak, amiknek nem okoz gondot az sem ha bonyolultabb a jelszó, csak tovább tart feltörni, mint egy sima normál jelszót.

Tehát nem elég jelszó váltással védekezni! Az oldalnak kell pl. azt a lehetőséget megteremteni, hogy a x darab sikertelen próbálkozás után, ne engedjen belépni.

22. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - Pircsi24)
2008. okt. 10. 09:48
hááát, ha azt tekintjük, hogy bizonyos titkosítási elvek alakalmazása mellett elvben pár száz év alatt, rengeteg gépen párhuzamosan futtatva az algoritmust megfejthető bármely jelszó, akkor igazad van, azonban helyes jelszó választásával, a mai technika mellett ez a veszély nem áll fenn.
21. 0260f21e84 (válaszként erre: 12. - Pircsi24)
2008. okt. 10. 09:47
igen, vagy meg surun valtogatni
20. Gwenllian (válaszként erre: 8. - Piroo)
2008. okt. 10. 09:45
Jelentéssel semmire sem mész, én is dobtam már fel olyat, aki az iwiwet lányok zaklatására használja, és még mindig él a regisztrációja...
19. szimba
2008. okt. 10. 09:45
Velem tegnap az történt, hogy a jelszómmal nem tudtam belépni. Úgy nyolcszor próbálkoztam, nem fogadta el. Új jelszót kértem, de azóta se tudom, hogy ez rendszerhiba volt, vagy valaki megbuherálta...
18. Piroo (válaszként erre: 16. - Katka88)
2008. okt. 10. 09:45
Ez lehetséges, de 30 perc az azért hosszú idő, egy ilyenhez éppen elég.
17. Pircsi24 (válaszként erre: 13. - Piroo)
2008. okt. 10. 09:44

Úgy lehetett beállítva neki hogy automatikusan mentve volt a felhasználónév és a jelszó is?


juj szegény


de ezen is segít ha megváltoztatja gyorsan

2008. okt. 10. 09:43
Én ugy tudom a rendszer automatikusan kijelentkeztet miután nem használod fél órát az oldalt.
2008. okt. 10. 09:43
Sose értettem, miért jó azoknak az embereknek akik feltörik mások adatlapját. Mi örömük van benne? Csak annyi, hogy valakinek kárt okoznak? Elég sekélyes lelkületű emberkék lehetnek.
2008. okt. 10. 09:41

A jelszó legyen olyna amiben van nagybetű, kisbetű és szám is.:) Pl.: Zebra153

Az ilyen kódokat nehezebb feltörni.

13. Piroo (válaszként erre: 9. - 0260f21e84)
2008. okt. 10. 09:41
Valószínű nem a jelszóval volt baj, hanem egy nyilvános helyen nem jelentkezett ki a dilis (ott, ahol dolgozott és felmondott...) Szóval valami rosszakarója tehette.
12. Pircsi24 (válaszként erre: 9. - 0260f21e84)
2008. okt. 10. 09:40

Teljesen igazad van! Mindezek ellenére sajnos nincs feltörhetetlen jelszó, csak olyan amit tovább tart feltörni.


Ez ellen úgy lehetne védekezni, ha pl. harmadik sikertelen próbálkozás után 1-2 óráig nem lehet a jó jelszóval sem belépni.

11. a7baea197d (válaszként erre: 8. - Piroo)
2008. okt. 10. 09:39
Akkor egyelőre tényleg csak annyit lehet tenni, hogy megváltoztatjátok a jelszót, de tényleg valami bonyolultak okoskodjatok ki, amire nem könnyű rájönni. :D
2008. okt. 10. 09:38

Nagyon fontos! Olyan jelszót adjon amit nehéz kitalálni.

pl. ne:


jelszo

12345

születési dátum

stb

2008. okt. 10. 09:37

Eleg ovatlanok az emberek, a kutyajuk nevetol a gyerekuk szuletesi datumaig (sot van aki a sajatjat adja meg!)a legegyszerubb jelszavakat adnak meg. A jo jelszoban kicsi- nagy karakterek, szamok valtakoznak. Es tobb mint 8 karakter hosszu. Ami ugye a gagyi iwiwen nem lehetseges.


Irj a gephaznak. Hatha akkor vegre rajonnek, hogy meg egy kis fejlesztes raferne...

8. Piroo (válaszként erre: 4. - A7baea197d)
2008. okt. 10. 09:37
Ez már megvolt, írtunk jelentést több mint egy hete és nem történt semmi. :(
2008. okt. 10. 09:36
NAgyon unatkozó emberekról van szó, nálam is ez volt...Elég bosszantó, hogy vannak még enynire primitiv emberkék! Sok szerencsét.
2008. okt. 10. 09:35
MI is igy tettünk.
5. Piroo (válaszként erre: 3. - Katka88)
2008. okt. 10. 09:35
Köszike! Ezt akkor megpróbáljuk! Reméljük sikerül, mert a "kedves" feltörő elég csúnya dolgokat írogatott az adatlapra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook