Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha az ember adósságba kerül, és nincs állandó jövedelme, így hitelt sem vehet fel? fórum

Mit lehet tenni, ha az ember adósságba kerül, és nincs állandó jövedelme, így hitelt sem vehet fel? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 4. 14:01
nehéz meló, de lesz pénzed
2012. aug. 4. 14:01
menjél paradicsomot szedni
24. gabiusa (válaszként erre: 20. - Noarashi)
2012. aug. 4. 13:55

Nagyon igazad van!

Magyarorszagon belathato idon belul nem lesz jobb elet megteremtesere lehetoseg egy normal embernek. Lepni kell! Nem konnyu de nem lehetetlen!

2012. aug. 4. 13:25
Lehet, hogy hatékonyabban tudnának segíteni az itt hozzászólók, ha kedves topikindító visszatérne, és válaszolna egy-két felmerült kérdésre.....
2012. aug. 4. 09:39

Ha uzsorástól vettél fel, minnél előbb vissza kell fizetni, akármit el kell adni.


Utána lehet megtervezni, mit/hol dolgozz.


Osztom, hogy ki kell húzni dolgozni külföldre, akármit.


MINDEN helyzetből van kiút, a lényeg, hogy ne ess kétségbe!

21. andi6020 (válaszként erre: 11. - Havasigyopár)
2012. aug. 4. 09:37

Remek.

De mint írod, te már 10 éve csinálod. Nyilván van kialakult vevőköröd.

Most tök felesleges ilyen szarokba belekezdeni.

Azt csak nem gondolod komolyan, hogyha most a nulláról elkezdi valaki, meg is él belőle, plusz kifizeti az adósságát?

2012. aug. 4. 09:33

Küldölfre menni, és nem válogatni a munkbában. Úgy értem, tisztességes munkát vállalni: mosogatni, szobalánynak menni, ilyenek.

Az nem megoldás, hogy ülök a seggemen, és várom a csodát. Hitelt felvenni adósság rendezésére meg különösen nagy és tipikus ostobaság.

Álmai munkájára szinte mindannyian várhatunk. De vmilyen meló akad kint is, lehet nem a határ mentén. Akkor tovább. Nekem több barátom melózik kint, 1-2 dipivel. És Németország illetve Ausztria legtávolabbi csücskében. Ott volt munka.

19. tavasz007 (válaszként erre: 11. - Havasigyopár)
2012. aug. 4. 09:30

az oriflmae krem, minden csak nem termeszetes.


aloe vera arckremet hasznalok, egyszeruen nem tudok atmenni egy olcsobb oriflame kremre.

2012. aug. 4. 09:15
Munkát találni ismeretség, kapcsolatok nélkül szinte lehetetlen....
17. 298b15dfdd (válaszként erre: 11. - Havasigyopár)
2012. aug. 4. 09:13

Persze ügyes vagy kialakítottad a a vevőkörödet,már nem sok mindent kell csinálnod,dől a lé:)


Egyszer elfogynak az új vevők...

16. Tótágas (válaszként erre: 11. - Havasigyopár)
2012. aug. 4. 08:53
Ezt Te se gondolod komolyan!?Számos ismerősöm foglalkozik ezzel,és már csak becsületből nem hagyja abba,annak a pár ismerősnek a kedviért aki rendel tőle.A "haszon" alig fedezi a saját részére vásásrolt dolgokat!Nemhogy esetleg milliós adósságokat....................
2012. aug. 4. 08:43

Elsősorban lényeges lenne tudni miből ered az adósság és ha mód van rá akkor részletben megkérni....hitelt felvenni a legrosszabb megoldás,én is végigpróbáltam és nem bánom hogy nem sikerült....

Fedezet van az adósság mögött(pl autó ház stb) vagy valami másból ered és esetleg peresítéssel fenyegetnek?utóbbi esetekben általában van mód részletre....

14. spinneli (válaszként erre: 1. - SiriSaor)
2012. aug. 4. 08:38
Én kimennék külföldre, vagy egy hajóra dolgozni.
13. rinike
2012. aug. 4. 08:31
Még annyit, hogy az sem mindegy, amiből származik az adósság. Egy ismerősömnek most segítettem egy méltányossági kérelem megfogalmazásában, mert az önkormányzat felé lett tartozása, és közben lebetegedett (nem is fog felgyógyulni sajnos), és minden jövedelmét elveszítette. Kivizsgálták az esetét, és méltányosságból elengedték az összes tartozását.
12. rinike (válaszként erre: 1. - SiriSaor)
2012. aug. 4. 08:28
Ha van valamid, ami eladható, akkor azt pénzzé kll tenni, és abból vissza lehet fizetni az adósságot. Kisebb adósságnál az eladható dolgok között szóba jöhet műszaki cikk, ékszer, porcelán stb. Ha nagyobb összegű a tartozás, akkor lehet, hogy autót, vagy akár ingatlant is el kell adni. Sok ember esik át ezen a válság idején. Aki megteheti, annak persze az a legjobb megoldás, hogy nem keveredni adósságba, ha nem tuti biztos az is, hogy lesz miből visszafizetni.
2012. aug. 4. 08:04

szervusztok.

tudom ajánlani mellékkeresetként az Avont és Oriflamet,igaz sokat kll talpalni,de én 10 éve ezt csinálom és nem hiába,megéri,igaz kedvesnek és megbizhatonak kell lenni mindig.

kivánok sok jót.!

2012. aug. 4. 07:25

De szeretem ezt a dolgozni kell szöveget.

Egy nagyon jó barátnőm már egy éve keres munkát: konyhai kisegítőtől kezdve, takarításon át, eladóig és persze "normálisabb" munkákra is beadja (diplomás, 2 nyelvvizsgával, egyéb okj-es képzésítéssel) a jelentkezését. Be-be hivogatják interjúkra, de fel nem veszik.

Nekem ugyan van munkám, de nem a szakmámban és keveset is kapok szeretnék tovább lépni, ezért szakirányúan jelentkezem különböző helyekre lassan másfél éve. Azóta 1 azaz egy interjúra hívtak be...

Bocsánat az off-ért.


Kérdésre válaszolva: szerintem nem nagyon van megoldás, hitelre hitelt felvenni meg különösen nem jó ötlet. Lehet veszni fog minden, de hitel nélkül talán könnyebb új életet kezdeni. Kitartást.

2012. aug. 4. 06:45

dolgozni kell

lásd 8.

8. kitrákotty (válaszként erre: 7. - XxLady)
2012. aug. 4. 06:38

Nos, ez nem derült ki, ugyanis csak családtagokat, barátokat, ismerősöket említett.

Semmit nem írt arról, hogy hány éves, milyen okból nem dolgozik, vagy miért nincs jövedelme.....


persze, tisztában vagyok a munkaerőpiaci helyzettel. nyilván nem könnyű állást találni, de munkát igen (még ha az csak alkalmi jellegű is, vagy nem pont a végzettségének megfelelő).

Valóban, ez még mindig nem feltétlenül rendszeres jövedelem, de a semminél több.

7. xxLady (válaszként erre: 6. - Kitrákotty)
2012. aug. 4. 06:33
Ez gondolom eszébe jutott neki is :D Nem tudom mennyire vagy tisztában azzal, hogy milyen viszonyok uralkodnak jelenleg a munkaerőpiacon.. de nem olyan könnyű állást, alkalmi munkát találni.
6. kitrákotty (válaszként erre: 1. - SiriSaor)
2012. aug. 4. 06:27

Valamilyen módon szert kéne tenni állandó jövedelemre.

Legegyszerűbb módja, ha dolgozni kezd.

5. 038710e7da (válaszként erre: 4. - 7kriszta)
2012. aug. 4. 04:27

nincs állandó jövedelme


Nekem ez úgy hangzik, hogy magánszemély fizetés nélkül.

2012. aug. 3. 23:54
Összegtől is nagy mértékben függ.Ha van vállalkozás és tisztázottan van valamilyen bevétel akkor gyorskölcsönt meg lehet próbálni.
2012. aug. 3. 23:50
Akkor úszik a fedezet, vagy jön a behajtó.
2012. aug. 3. 23:24
Családtagok, barátok, ismerősök kilőve...minden megoldás érdekelne, akár privátban is...köszönöm annak, aki megpróbál segíteni!
2012. aug. 3. 23:22
Mit lehet tenni, ha az ember adósságba kerül, és nincs állandó jövedelme, így hitelt sem vehet fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook