Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni, ha a ruha mosás után kellemetlen illatú? (A teregetés jó, nem fülled be, jó mosógép, több mosószert/öblítőt is kipróbáltam) fórum

Mit lehet tenni, ha a ruha mosás után kellemetlen illatú? (A teregetés jó, nem fülled be, jó mosógép, több mosószert/öblítőt is kipróbáltam) (tudásbázis kérdés)


12. Yulcsy
2010. jan. 2. 11:16

Szia!

Próbáld meg, hogy kevesebbet teszel bele.Nekem a rövid programmal van ugyanez a problémám, így inkább nem használom.Néha évi 2-3X átmosom 90 fokon a gépet ecettel.Felénk nagyon kemény a víz.Ez is bevált.

2010. jan. 1. 15:28
Én is küzdöttem a problémával s azt találtam én is jó taktikának, ha kevesebb ruhát teszek be egyszerre a gépbe, mert jobban át tudja így mosni a gépben a víz és a mosószer a ruhákat. Középkategóriás vagy jó mosószert és öblítőt kell viszont venni minimum, bizonyos óriás bevásárlóközpontok mosószerei például a kukába valók, semmivel sem lesz tisztább a ruha tőlük, s hiába teszek jó öblítőt a gépbe, a ruha inkább büdös marad, s csak tüsszögünk tőle, de nem a mi szagunk miatt marad büdös, hanem a mosószer szagát veszi át, ami aztán bántja az orrunkat...azóta sem használok olyat, de más hasomlót sem, okultam az esetből, senkinek sem nagyon ajánlok legalábbis mosószer terén saját márkát..
2009. dec. 29. 18:59

Mi négyen vagyukn 3 fiú/férfi méretben/és én.Mindenki edz hetente 3-4 x.Nem győztem a mosást télen mert a kötélen megszáradt,és szárítóra rakott dolgok három nap alatt lettek készenés amikor újra edzettünk bennük aviseléskor lettek büdösek/a kötélen nem!/Meguntam...

Vettem egy extra cenrtifugával/1600 fordulat/perces/és szárítógéppel egybekötött gépet.Azóta ha szárítani ritkán is szoktam/bár a zoknik és a törcsik megdöbbentően mások szárítás után..puhák és illatosak mit új korukban../De az 1600 -as centrifuga miatt már másnap este leszedhetőek,és nem rohadnak rá a szárítóra...

9. Hyde
2009. dec. 29. 18:22

Kevés ecetet kell önteni az öblítővízbe.

Én az utóbbi időben nem használok öblítőszert, mert valóban inkább büdösek lesznek a ruhák, mint kellemes illatúak.

8. Mindy1982 (válaszként erre: 6. - *color*)
2009. szept. 5. 10:33
Tényleg, ez is lehet! Köszi! Általában a hasonló anyagú/minőségű ruhadaraboknál/fölsőknél szokott előfordulni! Lehet, hogy ezektől inkább megszabadulok...
2009. szept. 5. 10:29
Leginkább pólók, felsők, és a törülközők. Némelyik törülköző büdösebb (szúrós szagú) lesz mosás után, mint előtte... :S Oké, köszi, kipróbálaom, hogy kevesebbet teszek be egyszerre! Meg a saját felsőimen is azt veszem észre, hogy nem is izzadok bele, de miután kimosom, kellemetlen szagú a hónalj résznél...
2009. szept. 5. 10:28

Valószínűleg a gyártás során keletkező szagot érzed rajta. Nem lett kellően kidolgozva a szál, és egy ilyenből készült ruhadarab soha nem fogja ezt a szagot elveszíteni.

Dobd ki, mert valószínűleg a mérgező anyagok még benne vannak, azért kellemetlen az illata.

2009. szept. 5. 10:28
Nálam akkor fordult elő ilyen, amikor kipróbáltam egy ajándék öblíőt. Iszonyú áporodott szagúak lettek tőle a ruhák, de egyébként nem tapasztaltam ilyet, én Coccolino-t meg Silant használok.
2009. szept. 5. 10:27
Sokat és régóta használt törülközőkkel jártam én is igy....
2009. szept. 5. 10:24
Nálam akkor szokott ilyen lenni, ha sok ruhát rakok be egyszerre. Főleg, ha a férjem kosaras cuccait, a nagy törülközőket meg az izzadt pólókat. Ilyen kor vagy öblítek még egyszer, vagy megpróbálok eleve kevesebb cuccot berakni. De így is vannak olyan darabok, a régi törülközők, amiknek csak "elmegy" az illata. Ez van!
2009. szept. 5. 10:23
Milyen ruha? Valami kötött?
2009. szept. 5. 10:21
Mit lehet tenni, ha a ruha mosás után kellemetlen illatú? (A teregetés jó, nem fülled be, jó mosógép, több mosószert/öblítőt is kipróbáltam)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook