Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha a lányom síráskor addig nem vesz levegőt, míg el nem szédül? fórum

Mit lehet tenni, ha a lányom síráskor addig nem vesz levegőt, míg el nem szédül? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 22. 12:11
Szédülés előtt paskold meg a popsiját.
2013. okt. 18. 21:40

A hisztiről egy érdekes cikk, kicsit más megvilágításban. Érdemes elolvasni.

Én is hiszek benne, hogy nem mindig szándékos, kicsikaró a sírás.

Főleg, hogy valamelyik gyermek az ijedtségtől ájul el, és azért már tényleg nem hibáztathatjuk.


[link]

2013. okt. 18. 20:31
Nekem is csinált ilyet nemrég a kisfiam, 2x is. Egyszer ijedtségtől, ma pedig megütötte magát. Én is az arcába fújtam és használt.
23. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 18:25
Persze értem és a következő alkalommal megpróbalom amit te mondtál..köszönöm a tanácsod
22. jutkaszucs (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 15:31

Ö MÉG 1,5 ÉVES MULOTT ÉS HÁT AZ A HELYZET HOGY VELÜNK EZ MÉG HATSZOR FORDULT ELŐ.( AZ ELSŐ ESET 9 HÓNAPOSAN, DE AZ KB 5 MÁSODPERC VOLT) ÉS UGY VETTEM ÉSZRE HOGY ROSSZABB ÉS ROSSZABB. TOVÁBB ÉS TOVÁBB TART AZ ESZMÉLET VESZTÉSE,ÉS NEHEZEBBEN TÉR MAGÁHOZ.

ÉS UGYE MOST MIKOR KEZD SIRNI AZ AZ ELSŐ HOGY MONDOM HOGY VEGYEN LEVEGŐT. DE MÉG AZÉRT EGY 1,5 ÉVES KISLÁNYNAK NEM NAGYON TUDJA AZ EMBER MEGMAGYARÁZNI, SZERINTEM MÉG Ő MAGA SEM ÉRTI AZ EGÉSZET.

21. szafaripók (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 18. 15:17

Én az ilyen fajta magyarázatokban nem hiszek. Már gyerekként se hittem.

Az, hogy a viselkedésemtől szomorú lesz anya, pedig ő szeret, olyan érzelmi zsarolás, ami egy idő után immunissá teszi a gyereket. Én nagyon utáltam, amikor gyerekként ilyenekkel jöttek a szüleim.

Az, hogy ettől nekem lesz bajom, mert nem jól veszem a levegőt, sokkal inkább jó érvelés szerintem. Mert az, hogy te leszel szomorú - nos, a hiszti abból fakad, hogy ő el akar érni valamit, amit nem engedsz, nyilván nem az lesz az elsődleges szempont, hogy te ne legyél szomorú, amikor ő se boldog.

Az, hogy a viselkedése neked okoz bármilyen gondot (szomorúság, harag, stb), csak ideig-óráig működik, mert a probléma ezzel nem az övé, hanem a tiéd.

Érted, mit akarok mondani?:)

2013. okt. 18. 15:13
Bocs a hibakert csak telorol irtam
2013. okt. 18. 15:11
Az a baj hogy teljesen olyan mint én csak kicsiben belsőleg és én egy igen nehéz természet vagyok..nagyon nagyon makacs mint én hát visszanyalt a fagyi
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 17. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 15:09
Mindig és mindig megigèri nem lesz több ilyen mindig elmondom neki h anya ettől nagyon szomorú es hogy nem érdemlem meg h igy viselkedjen mert en szeretem őt van hogy megfenyegetem h kihivom a szuperdadát:-)
17. szafaripók (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 18. 15:00
Egy-egy ilyen hiszti után próbáltál már beszélni vele a dologról, nyugodtan?
2013. okt. 18. 14:59
HÁT NEKEM EZ AZ EGÉSZ NAGYON ILYESZTŐ VOLT, MERT UTOLJÁRA MIKOR EZ TÖRTÉNT, KÉTSZER EGYMÁS UTÁN FORDULT ELŐ. ÉS MÁSODJÁRA RÁZTAM, SZÓLINGATTAM, SZORONGATTAM A KEZÉT ÉS SEMMI. MAJD KÉT PERC MULVA TÉRT MAGÁHOZ.
2013. okt. 18. 14:55
Nahát nekem is adhatnátok tanácsot mert az én lányom olyan kemény természet hogy még a víz se segít a hisztinél,volt hogy pizsamában ment a tus alá és meg sem kottyan neki,volt hogy bezártam a szobajaba gondoltam egyedül lehiggad de úgy rángatta az ajtót h félő tönkre teszi,racsaptam a seggére de megsem érzi ilyenkor..kapkodja a levegőt es azt hajtogatja hogy nemtudom abba hagyni..van egy módszer ami bevált nála csak nemtudom nem durva e szerintetek?amikor már nagyon nem bírom fogom és jó bele bokszolok a combomba magamon vezetem le a feszkót inkább na erre megijed h fáj nekem és kizökken..komolyan már nincs ötletem és napi szinten müveli úgy hogy a3hónapos öccse meg ezt hallja
14. patapucs (válaszként erre: 1. - Jutkaszucs)
2013. okt. 18. 13:14
Nálunk amikor kicsi volt a fiam "próbálkozott" ezzel. Én belefújtam az arcába, szájába amikor kezdett elakadni a levegővétel, majd szintén kivittem a fürdőszobába, hogy hideg vízzel megmossam az arcát (ez mindig hatott és pikk-pakk abbahagyta a hisztit)
2013. okt. 18. 11:55

A másik lányom is hisztizett, de nem sokáig. Kivittem egészen nyugodtan a fürdőszobába, hogy "szegénykém, biztos rosszul érzed magad, a víztől talán jobban leszel" és elkezdtem hideg vízzel mosni az arcát, nem nagyon foglalkoztam azzal, hogy az orrába is megy-e a víz. Ellég hamar elhallgatott, akkor abbahagytam, hogy milyen jó, hogy már jobban lett!

Talán háromszor volt erre szükség. Tökéletesen elhagyta a hisztit.

Régi családi történet, Nagymamám egyik húga a fenekét verte a földhöz, úgy hisztizett. Nagyobb család volt, éppen krumpli sült a sütőben. Az egyik férfi családtag megunta a hisztit, kivett egy forró krumplit és elgurította a padlón, Etuska meg ráhuppant...

Soha többet nem hisztizett.

Tudom, ez azért kicsit brutál volt, de a víz nem árt meg. :)))

12. bowie
2013. okt. 18. 11:24
vagy az arcába fújni, vagy kis vizet permetezni rá. ovinkban volt egy ilyen kislány, az anyukája mindenhová vitte a spriccelős flakont.
11. Guruljka (válaszként erre: 5. - Jutkaszucs)
2013. okt. 18. 11:23
Nem, mert egyértelműen a hisztis levegőkapkodás okozta az enyhe oxigénhiányt.
2013. okt. 18. 11:16

[link]

Ezt olvasd végig, de máshol is találni leírásokat.

2013. okt. 18. 11:15
Affektív apnoe
2013. okt. 18. 11:13

Ez a kisgyerekkori hisztis bőgés gyakori tünete..általában kinövik a gyerekek. Akkor indokolt orvoshoz menni, ha sűrűn fordul elő..


Arcra fújás, vagy egy kis víz tényleg segíthet!

2013. okt. 18. 11:12
Az én lányomnak is elég, ha ráfújok az arcára. Rögtön vesz levegőt, bár volt már olyan is, hogy mellé hangosan mondtam neki, hogy vegyél már levegőt, mert még mindig nem akart, aztán megfogtam a kezét, és ettől annyira meglepődött, hogy vett levegőt.
6. kobri29 (válaszként erre: 1. - Jutkaszucs)
2013. okt. 18. 11:10
Általában az is elég, ha ráfújsz az arcára, nekem mindkét gyerek kizökken tőle és levegőt vesz.
5. jutkaszucs (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2013. okt. 18. 11:10
És orvoshoz nem fordultak evvel az esettel?
2013. okt. 18. 11:10

bele kell fújni a szájába.

nem úgy értem, hogy mint a mesterséges lélegeztetés, hanem szembeállsz vele és olyan 20 centiről belefújsz a szájába.

2013. okt. 18. 11:07
Az én fiam is csinálta. Rá kell szólni, hogy vegyél levegőt!! Az enyém összerezzent a határozott, emelt hangú utasítástól (nem kiabáltam, csak emeltebb hangon szóltam, mint általában), és rögtön csinálta, vett levegőt...
2013. okt. 18. 11:05

Igen.

Kicsit másképp csinálta az én lányom, ő úgy kapkodta a levegőt, hogy elkékült a szája széle.

Mivel általában hisztis helyzet volt, egyszer egy pohár vizet készítettem a kezem ügyébe. Amikor megint jött ez a szájkékítés, az arcába löttyintettem a vizet egy szó nélkül. Azonnal kiesett a ritmusból, és többet nem csinálta.

2013. okt. 18. 11:02
A lányom mikor elkezd sirni nem veszi fel a levegöt és elszédül.És mikor magához jön akkor vesz levegőt. Valaki találkozott ilyen esettel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook