Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni egy alkoholista, agresszív emberrel ha terrorizálja anyut? fórum

Mit lehet tenni egy alkoholista, agresszív emberrel ha terrorizálja anyut? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. Érdekes73 (válaszként erre: 95. - ---Anita---)
2016. jan. 28. 19:34
Ő tartja el az alkesz párját is...
2016. jan. 28. 05:51

Anyunak el kellene válni, elmenni egy ingyenes jogi tanácsadóba, és kérni ingyenes ügyvédi segítséget, majd szépen vagyonmegosztást kérni. Biztos van valami a vagyonból, ami az övé.


Ha az ember párja alkesz, sosem szabad abba a hibába esni, hogy a nem alkoholsita társ magában keresi a hibát. Mindenkinek vannak problémái, ha ezek miatt piál és önző módon tönkreteszi mások életét, akkor vigye tovább egyedül a saját szekerét, menjen a fenébe.

2016. jan. 27. 23:35
Kedves könnyen tanácsot osztogatók és az anyukát bírálók! Arra nem gondol senki, hogy ebben az országban SAJNOS nagyon sokan kapnak olyan "csodás" fizetést, amiből képtelenség egyedül fizetni és fenntartani egy albérlet? Könnyű mondani, hogy lépjen le azonnal az anyuka... De ha történetesen egyszerűen nem keres annyit, akkor mi van?
94. Csipkerózsika (válaszként erre: 91. - Levis)
2016. jan. 26. 12:01

Akit terrorizálnak, az sosem üt vissza, pont ez a terror lényege: hogy nincs lehetőség önvédelemre. Mindegy, hogy fizikai vagy lelki terror van-e, az mindig a rettegésre alapul és arra, hogy a másik gyengébb, védtelen.

Az a provokáció, amiről írsz, szerintem nagyon ritka. Az ellenkezője: hogy szelid, normális, köztiszteletben álló embernek tűnik valaki, miközben fizikálisan, verbálisan és szexuálisan bántalmazza a családját, ez sokkal gyakoribb. Tudom miről beszélek, én ilyen eseteket láttam, elég közelről...

Amúgy ha érzelmileg alapból instabil egy férfi, a munkahely elvesztése pl. simán beletaszíthatja az alkoholizmusba.

93. MZsanett (válaszként erre: 91. - Levis)
2016. jan. 26. 12:01
Igazad lenne, de az a baj, hogy tényleg sokkal több férfi terrorizálja a feleségét, mint fordítva, és túl sok ilyen sztori van. A régi időkben ez a négy fal között maradt, de ma már sokkal nyitottabbak az emberek és ezek kiderülnek. Nem azt mondom, hogy minden férfi szemét, de tény, hogy ez inkább rájuk jellemző, mert fizikailag erősebbek és megtehetik. A nőknek más a hibájuk, mert egy ilyen helyzetről mindkét fél tehet.
92. aac131dc75 (válaszként erre: 91. - Levis)
2016. jan. 26. 11:45

Már ne is haragudj,de senki nem ír ki fórumot főleg nem kér segítséget ha ténylegesen nincs terror!

Láttam én már antialkoholistát iszonyú buta alkoholistává válni!Láttam amikor tört zúzott!!Láttam amikor a családja menekült!

Ki tudja,milyen társaság vitte bele??

Lehet hogy a szülőket is terrorizálja ezért adnak neki!!

Persze!!Szegény férfiak...

91. levis
2016. jan. 26. 11:39

Nem mondom,hogy nem kell a változás ha valóban így van ahogy elő lett adva de,mitől olyan biztos benne mindenki,hogy a pasi a hunyó mindenben? Az emberek hajlamosak a problémáikat úgy előadni,hogy ők mindenben tiszták,mindenben a másik a hibás.

Miért akarja a lány "kimenekíteni"az anyját ha az nem akar mozdulni? Talán nem az anyjának van gondja a párjával hanem neki. Láttam én már tök szelíd fickót megvadulni amikor otthon állandóan provokálják.Az sem igaz,hogy egy kapcsolat csak az egyik fél hibájából megy tönkre,ráadásul az itt leírtak hiányosak,nem egyértelmű az egész leírás,túl vázlatos. Abba meg bármit bele lehet magyarázni. Mindig a szemét pasik,tíz évig jó volt most meg a szemét egyszerűen megváltozott. Hihetetlen.

Kutyából nem lesz szalonna,vajon mitől vetkőzött ki magából az az ember? A saját szülei itatják,hogy a nőket terrorizálja! Életszerű? Nem mondom,hogy nem lehet erőszak ott,de ha lelkileg terrorizálnak valakit annál lehet betelik a pohár és vissza üt. Nem értem,hogy mernek egyesek egy oldalú leírás alapján másokat elitélni úgy,hogy nem ismerik a résztvevőket. Szeretnétek lincselni,mert egyesek semmivel sem cselekednének másképp mint akit elitélnek az állítólagos erőszak miatt. Sok makulátlan,száljatok előbb magatokba,aztán itélkezzetek!

90. Csipkerózsika (válaszként erre: 85. - Levis)
2016. jan. 26. 10:14

"Nem inkább az a helyzet,hogy most már nem tudják használni semmire,útban van menjen csövezni?"


Ha mondjuk a te partnered egy idő után alkoholista vagy bántalmazó lenne, vele maradnál továbbra is csak azért, mert korábban mennyi jót kaptál tőle?

89. Csipkerózsika (válaszként erre: 85. - Levis)
2016. jan. 26. 10:11

Bármit tett is értük x ideig, az nem jogosítja fel a lelki terrorra a család felett és a gyermeki hála nem kötelezhet senkit arra, hogy elviselje pl az alkoholizmust, vagy verést mert az a pasi egyéni problémáinak következménye.

Lehet igazad abban, amit a fiatalokról írsz, de ezt nem lehet egy lapon említeni a családon belüli erőszakkal! Azért mert felnevelt valaki egy gyereket, a gyerek nem köteles eltűrni mindent tőle, bizonyos dolgokat igenis joga van visszautasítani.

88. 76c87e32e1 (válaszként erre: 85. - Levis)
2016. jan. 26. 09:55

Szerintem amiket írtál, teljességében lényegtelen. Ahhoz, hogy valaki ne akarjon tovább élni a másikkal, nem kell sem alkoholizmus, agresszivitás, semmi ok. Elég az is, ha nem szereted a másikat és válni akarsz.


A háznál is mindegy, nagy szerelemben költöztek-e be, vásárolták meg, áron alul, vagy rendes árért. A lényeg, hogy válnának, és mivel mindkettejüknek van benne pénze, joga, ezt is rendezni kell.


Egy váláskor, szakításkor nem kell feltétlenül azt keresni, ki miben hibás, ki a gonosz, a rossz. Nyilván ha normális emberekről, normális kapcsolatról lenne szó, egyszerűen megbeszélhetnék, hogy nem megy tovább, és az anyagiakat (is) el kell rendezni.

87. Csipkerózsika (válaszként erre: 34. - Vaszily60)
2016. jan. 26. 09:52

Ebben a helyzetben: igen, ott kellene hagyni mindent, mert legálisan elpaterolni szerintem nem lehet. Az otthagyás ugye nem azt jelenti, hogy elveszne, hisz a neveteken van. Valaki már írta: a lelki egészség többet ér, mint egy ház. Persze mindenki maga dönt, mi fontosabb ő maga vagy a tulajdona...

Illetve vannak még nem túl legális és erkölcsös megoldások a hatalmi viszonyok visszabillentésére, amit itt nem részletezek, a fantáziádra bízom... :D

86. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 85. - Levis)
2016. jan. 26. 09:49

Bármi rossz is történhet, nem az a megoldás, hogy terrorizálja a szeretteit.

Nagy baj van, ha a családtagok félnek egy másik embertôl, aki velük él.

85. levis
2016. jan. 26. 08:40

Mindenki kapásból elhiszi a történetet,ítélkezik mikor csak az egyik fél szemszögéből ismerik a helyzetet!

Ki tudja,hogy amikor megvették az ingatlant akkor az anya és a haszonélvező már együtt éltek,volt e partneri kapcsolatuk vagy csak a beköltözés után alakult úgy a helyzet? Az ingatlant teljes áron vették vagy ár alatt és ennek fejében maradt az eladónak a haszonélvezet?

Tíz évig semmi baj nem volt a férfival csak amikor elvesztette az állását,utána már nem kellett?

Most már szabadulnának tőle mert nem tudja eltartani őket?

A mai tizen-huszon éveseknek nincs kompromisszum készségük,ha nem úgy mennek a dolgaik ahogy a képzeletük diktálja az egész világ ellenük van mást hibáztatnak mindenért készen az ölükbe mindent.

A férfi a tíz együtt töltött év alatt mennyivel járult hozzá,hogy ők felnőjenek és megéljenek?

Nem inkább az a helyzet,hogy most már nem tudják használni semmire,útban van menjen csövezni?

Talán az anya azért nem mozdul mert lehet valami a felsoroltakban?

Még számtalan kérdés lenne de elfogulatlan választ senki ne várjon a kérdezőtől érthető okok miatt!

84. michelle.r (válaszként erre: 15. - Aac131dc75)
2016. jan. 25. 17:26
Semmi különös nincs benne. Abban sokkal inkább, hogy valaki így megveszi. Vagy nagyon béna ügyvédje volt, vagy nagyon megbízott a fickóban.
83. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 82. - 4ab8ac8371)
2016. jan. 24. 19:28
Ha nem akarja eladni, nem kényszeríthetô.
2016. jan. 24. 19:26

Keressetek egy határozott vevőt, aki haszonélvezettel is megveszi a házat.

Aztán ő elintézi magának... :)

2016. jan. 24. 17:40
Hárman vagytok; üssetek már az asztalra!
80. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - Vaszily60)
2016. jan. 24. 17:31
Kár hogy anyukád nem ilyen kardos természetű mint te... Akkor nem itt tartana.
79. aac131dc75 (válaszként erre: 78. - 31bc25d879)
2016. jan. 24. 17:05

Az biztos!

Ezért is van az hogy semmit nem irattam a férjemre!


Sosem lehet tudni!

78. 31bc25d879 (válaszként erre: 74. - Aac131dc75)
2016. jan. 24. 17:04
Nem tudták, faluról jöttek, nem gondolták, hogy ez lesz/lehet belőle. Jóhiszeműek voltak. A mai világban nagyon észnél kell lenni.
77. b1dbc250b6 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2016. jan. 24. 17:04

A haszonélvezeti jog ugye azért került bejegyzésre, mert nagyon olcsón lett megvéve az ingatlan?


Általában valami nyomós oka van egy ilyen nagy teher cipelésének.Csak úgy, mert olyan cuki ember, nem lesz valaki haszonélvező.


nos?

2016. jan. 24. 17:02
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásait!
75. fincsi5 (válaszként erre: 72. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 24. 17:00
Nem idegen: övé volt a ház. Tőle vették meg az élettársa szülei. a kérdező nagyszülei. :))
74. aac131dc75 (válaszként erre: 73. - 31bc25d879)
2016. jan. 24. 17:00

De akkor legalább a vevőnek lett volna annyi esze,hogy akkor annyit közöl hogy dugja fel a házát szerződéssel együtt!

Nem?

73. 31bc25d879 (válaszként erre: 68. - Aac131dc75)
2016. jan. 24. 16:58
Írta valahol a fórumindító, hogy csak úgy adta el....volt esze. Erre volt agya.
2016. jan. 24. 16:57
Nem értem, hogy kaphat egy idegen - minden alap nélkül - haszonélvezeti jogot.
71. b1dbc250b6 (válaszként erre: 6. - R.Eszter)
2016. jan. 24. 16:55

szia.

Elég bátran szólok bele, de csak segíteni szeretnék..


Én is úgy tudtam, hogy a haszonélvezet nagyon erős joga a kedvezményezettnek..hallomásból tudom csak, hogy ez múlt év nyár óta megváltozott, pontosan a lehetetlensége miatt.

Ezreket itélt helybenjárásra, tehetetlen tétlenségre egy ilyen jog, ami a tulajdonjogot is letérdeltette..

(évekig szívtam én is)


Javasolnám a kérdezőnek, járjon utána, mert ebben az esetben is meg lehet szüntetni a haszonélvezeti terrort.


Ehhez lakásjogi ügyvéd kellene, az csípőből válaszolna...


Talán a gúgli jogtára...

Bocsánat, hogy közbeszóltam, de hátha nem eredmény nélkül.

70. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 63. - 31bc25d879)
2016. jan. 24. 16:52

És anyuka csak 43 éves... :(

Nagy árat fizet ezért az alkoholista ingyenélô f*ért :(

69. 76c87e32e1 (válaszként erre: 66. - Vaszily60)
2016. jan. 24. 16:51
Hát arra azért lehetett volna gondolni, hogy mi van, ha mégsem jönnek ki jól anyukáddal, ha nem maradnak együtt, és nem megvenni a házát... De ugye ez már mindegy.
68. aac131dc75 (válaszként erre: 66. - Vaszily60)
2016. jan. 24. 16:50

Off.Én anno egyedül vettem meg a házat a férjemre még haszonélvezetet sem irattam.


Miért írták alá anno?Ezt nem kérdezted még anyudtól?

Biztos hogy ha még akkor szerelmes volt,akkor is tudott tisztán gondolkodni.

Vagy esetleg már akkor is terrorizálta?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook