Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a folyamatosan kiújuló hüvelyi candida fertőzés ellen? fórum

Mit lehet tenni a folyamatosan kiújuló hüvelyi candida fertőzés ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
68. Klau9 (válaszként erre: 49. - Gabryel)
2009. jún. 8. 18:00

Szia Gabryel,


Candidával kapcsolatban kérdeznék...Én is a természetes megoldások híve vagyok, szóval beszereztem a grapefruitot és az anti candida teát. Van még egyéb jó ötleted ami használhat? Neked a fogamzásgátlót abba kellett hagynod?


Előre is köszi:)

Klau

2009. ápr. 2. 12:54

Én ma kaptam egy Diflucan nevű tablettát,egy darab van mindössze benne...Vényköteles.Állítólag nagyon jó.Tudtok valamit róla????

Én amugy jókat hallottam a tejsavas irrigálásról is.És pl a natur joghurt vagy az élőflórás kefír is nagyon jó iolyesmire.De jótanácsknt,sztem a Canesten krémet felejtsétek el.patikus mondta,h az egyik legagresszívebb krém...mindent megöl,enm csak a rosszat,és ráadásul az antibiotikum,és az antibiotikum csak előhozza agombát...

66. Cszsuka (válaszként erre: 65. - Blankavajka)
2009. ápr. 2. 12:54

Szerintem gyere át az "Ex-candidások tapasztalatai" fórumba. Aztán majd meglátod.


Kizárólag diétával ebből nem lehet kigyógyulni, sajnos..:(

2009. ápr. 2. 12:27

10 hónapig keményen candida diétáztam. eredmény nélkül. A gomba kb. 12 éve az álladnó ellenségem. Voltam pszichoterápián, kineziológusnál, nődokinál rendszeresen.

Kifáradtam.

64. Cszsuka (válaszként erre: 63. - Cand Ida)
2009. febr. 18. 19:11
Az élőflórás natúr joghurt már az elejétől mehet, de abban igazad van, hogy a kefír és minden tejszármazék ezen kívül valóban tilos:)
63. Cand Ida (válaszként erre: 59. - H.editke)
2009. febr. 18. 19:09

Candida fertőzésnél mindkettő tilos! A joghurt egy idő után, talán a 3. hónaptól mehet...de a kefir tilos!

Bocsi, de ki kellett javítsalak! :)

62. bubu0409 (válaszként erre: 44. - Hopihe25)
2009. febr. 4. 21:33
Nem!!!!!!!!Az a doki hülye!Mindenre van megoldás csak lehet hogy nem könnyű.Én is már hosszú évek óta szenvedek és most találtam meg a megoldást.Egy gyógynövényeken alapuló készítményt szedek amit az Ökonettel foglalkozó barátnőm ajánlott.Nagyon rossz az ize de már jobb minden.Plusz diétázom is pluszban ami szintén nem egyszerű de aki jártas a konyhában és még főzni is tud az áttudja alakítani a recepteket úgy hogy candidások által is fogyasztható legyen.Ez alatt érts minden ételt!Csak kicsit másképpen!Fel a fejjel ez is megoldható csak jobban odakell figyelned magadra és a tested jelzéseire.
61. MelisUK (válaszként erre: 56. - Dézsa)
2009. febr. 2. 09:46
Igen, a tabletta vényköteles, ha azt szeretnél, akkor el kell menned a nőgyógyászhoz. (Nálunk Skóciában nem vényköteles az sem.) De Mo-on is van rengeteg nem vényköteles gomba elleni kúp és felhelyezendő tabletta, sok esetben olcsóbbak, mint amit a nőgyógyász ír fel és ugyanúgy hatnak.
60. Rozália (válaszként erre: 56. - Dézsa)
2009. febr. 2. 06:00

Sőt! Mindenképpen mindkettőtöknek kell kezelnie magát, különben visszafertőz a párod, ha csak Te kezeled a fertőzést. Ne vény nélküli dolgokat vegyeket, irassátok fel. És a kezelés ideje alatt tartózkodni kell a szextől. A candida egy gomba. Ha csak Te kezeled magadat, a párod falloszán még ott lesznek a fertőzésre alkalmas aprócska és tisztálkodással nem megszüntethető gombácskák.

Én legalább is így tudom. De azt hiszem, nem járok messze az igazságtól. Van tapasztalatom e téren.

2008. dec. 16. 20:27
Próbálj változtatni az étkezési szokásaidon. Sok joghurt és kefír ajánlott.
58. MelisUK (válaszként erre: 55. - 89b99f816e)
2008. nov. 21. 16:51

Bocsi, javítanám az előző hozzászólásom.


Akik fogamzásgátlót szednek, azok jobban ki vannak téve a candida veszélyének. Azoknak, akik szervezete egyébként is hajlamosabb a candidára, azoknak a fogamzásgátlótól minimum évente egyszer lesz candidájuk. Persze lesznek olyanok is, akiknek soha nem lesz ilyen betegségük. Lehet, hogy te is közéjük tartozol.

57. MelisUK (válaszként erre: 56. - Dézsa)
2008. nov. 21. 16:46
Én nem Mo-on élek, itt nem vényköteles, eleve a patikus ezt ajánlotta nekem, mert ez a legegyszerűbb, viszont egy kicsit drágább, átszámolva kb 3-4ezer forintba került az egy szem tabletta.
56. Dézsa
2008. nov. 21. 15:41

Két hete érdeklődtem a gyógyszertárbanszályon át bevehető tabletta után. Azt a választ kaptam, hogy mind csak receptre kapható.


Mi az igazság?


A tablettát érdemes a férfiaknak is használni?

2008. nov. 21. 14:56
Évek óta fogamzásgátlót szedek, és életemben nem volt semmi fertőzésem (lekopogom)
2008. nov. 21. 14:55

Amit még tudni kell:


Aki fogamzásgátlót használ, annak általában MINIMUM évente egyszer lesz candidája.

53. MelisUK (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2008. nov. 21. 14:52

Néhány dolgot időhiány végett nem tudtam tegnap leírni, így most pótolom:

- az édességek sajnálatos módon táptalajt biztosítanak a gombának, így nagyon le kell csökkenteni az édességek fogyasztását;

- cukorbeteg férfi könnyebben gombás lesz, így tőle nagyon könnyen el lehet kapni;

- a férfiak fitymája alatt rengeteg baci terem, ezek rengeteg féle betegséget okoznak, többek között a gombát, a nemi szervi szemölcsöt és a méhnyakrákot (ugyanaz okozza a méhnyakrákot, mint ami a szemölcsöt is), épp ezért higiéniai okokból a fejlettebb országokban a férfiak körülmetéltetik magukat /nem vallási okok végett, hanem higiéniai okokból!/, de aki ezt mégsem teszi meg, annak ajánlatos közösülés előtt tisztálkodni, legalább a nő törölje le neki egy intim törlőkendővel;

- ha a férfi izzadós kezű, akkor pusztán a kezétől is nagyon könnyen elkapható a gomba - hiába mossa meg, mielőtt hozzánk nyúlna, ez is egy fontos ok, ami végett kezelni kell az izzadós kezet, erre megfelel például az Odaban spray.

- uszodában, strandon nagyon könnyen elkapható mindenféle gomba (nem csak a candida), így kerülendő ilyen helyre menni, helyette menjünk inkább tópartra vagy tengerpartra.


Ha mégis elkaptuk a gombát, volt már ilyen jellegű problémánk, tehát tudjuk, hogy mivel állunk szemben, akkor a következő kezelési módok jöhetnek szóba:

- gyógyszertárban vény nélkül kapható rengeteg féle kúp vagy felhelyezhető tabletta, többek között a PevarylG vagy a Canesten Combi, ezek tökéletesek a gomba megszűntetésére;

- szintén gyógyszertárakban vény nélkül kapható szájon át bevehető tabletta (egy szem), mely szitén tökéletes és másnapra elmúlik tőle a gomba.


Mit ne tegyünk, ha gombások vagyunk:

- ne dőljünk be a házi praktikáknak, ilyen-olyan növényi sprayknek, cseppeknek, házilag készített kúpoknak, teáknak. Akik ilyesmikkel próbálkoznak, azoknak nagyon hosszú időre kihúzódik a gomba jelenléte, csak ártanak maguknak. A gombát minél hamarabb el kell tűntetni. A fentebb említett módok közül a gyógyszer másnapra meggyógyít, néhány felhelyezhető kúp vagy tabletta szintén másnapra segít, de a legtöbb ilyen jellegű dolgot három napig kell alkalmazni.


Nagyon fontos: amíg a gomba nem múlik el, addig tilos a közösülés!


Akinek mégsem múlik el a "gombája" ezen szerektől ennyi időn belül, annak nem is gombája van, hanem valamilyen hüvelyi gyulladása, amire más kezelést kell alkalmazni - viszont, mivel a hüvelyi gyulladásnak és a gombának ugyanazok a tünetei, így az orvosok is először gombára gyanakodnak.


Sok sikert!

2008. nov. 20. 17:39

Candida elleni védekezési módok (mindet be kell tartani):

- természetes anyagú (pamut) fehérnemű;

- tilos a szoros nadrág, helyette inkább szoknya;

- ha nedves lesz a fehérnemű, akkor azonnal cserélni kell és meg kell mosakodni vagy legalább frissítő kendőt használni;

- közösüléshez kötelezően síkosítót kell használni;

- közösülés után alaposan meg kell mosakodni (belülről is);

- irrigálásra (belső mosakodásra) vizet kell használni, ha valaki mégis ragaszkodik az irrigáláshoz való folyadékhoz, akkor is leggyakrabban hetente szabad alkalmazni, mivel a gyakori irrigálás elöli azokat a bacikat is, amikre szüksége van a szervezetnek, így nincs ami védekezzen, jön is a gomba;

- csakis elölről hátrafelé szabad törölni wc-zés után.

2008. nov. 20. 13:51
Kezeltetni kell a partneredet is.
2008. nov. 20. 13:16
Teljes candida terápiára nem gondoltál?
2008. nov. 20. 12:58

Sziasztok! Úgy látom, sokan vagyunk eme nőgyógyászati probléma hordozójaként. Nálam egy éve rendszeresen visszatérő makacs probléma. Orvostól orvpsig jártam, ebből csak egy vett le kenetet, de az is elveszett, úgyhogy úgy döntöttem nem az orvosoktól fogom várni a gyógyulást, hanem saját magamtól.

Annyit tudok biztosan, hogy a canesten kombi azonnali segitség, de ha a tényleges ok nincs kezelve, úgy visszatér a probléma, amit nem szabad elhanyagolni! A nyáron elkezdtem inni a graitfuit cseppet, ami kb 900 gombafaj elpusztítására és az immunrendszer erősitésére szolgáló készitmény. Mivel eléggé rossz az ize, igy két hétnél tovább nem birtam, abba hagytam, de a gombától két hónapra megszabadultam. Most újra elkezdtem nagy erőkkel űzni a kis gonoszt: lactacyd-dal fürdök, canesten krémmel kezelem magam napi 2x és naponta iszom a cseppet. 4. napnál tartok és a panaszaim enyhültek, mondhatni kezdenek múlni. Most kúra szerűen fogom a cseppet inni és egy hónap után szünetet tartva, folyamatosan szedni fogom. Tapasztalataim igérem megosztom majd veletek is! :)

Amit még jó tudni, hogy bár több ok lehet a gomba megjelenésére, nálam idegi alapon jött ki és ezáltal a legyengült immunrendszerem tartom felelősnek eme probléma fennállásának. A csepp kifejezetten erre szolgál, igaz mások vagyunk, igy nem mondom, hogy mindenkinek ez fog segiteni, deaz biztos, hogy érdmes kipróbálni, hiszen fűben, fában van az orvosság...! :)

Fel a fejjel, ennyit kivánok!


Gabryel

2008. nov. 1. 18:59
Hüvelyöblítés teafaolajos hüvelyöblítővel.Lehet hozzá kapni applikátort, ami egészen jó minőségű kaucsuk-ból készült így nem kellemetlen a használata.Rendszeres használatával megelőzhető a fertőzések kialakulása és az esetleges gombás fertőzések kezelésére is alkalmas. Herbaházban és az Alma gyógyszertárakban kapható.
2008. okt. 17. 11:20

Fel kellene kutatni a fertőző forrást.

Hol kapod el? Kitől kapod el?

Ha pl. uszodába jársz, állandóan újrafertőződhetsz.

Vagy esetleg megoldás lehet a partner egyidejű kezelése is.

2008. okt. 16. 18:39
sziasztok!nekem par honapja van candidam.bar orvosom szerint sokaig is lesz,mert olyan gomba amitol meg szabadulni nehez,es ha sikerul is ujbol elo jon.sok mindent kitapasztaltam,es szerintem a legjobb a grefuit mag olaj.probaljatok ki,vesziteni valotok nincs.nekem mar 2 honpja semmi bajom,es ez azert hosszu ido,ahoz kepest......
45. maszatt (válaszként erre: 44. - Hopihe25)
2008. aug. 20. 16:24
Candida diéta!!!!Az egyetlen megoldás.Sokan keresik az egyszerűbb utat, de sajnos ez a leghatékonyabb megoldás!
2008. aug. 18. 22:45

Sziasztok!


meg uj vagyok itt az oldalon, de sajnos regi a candidasok taboraban. Bele-bele olvastam a hozzaszolasokba, de sajnos mindre nem jutott idöm, tehat, ha olyat kerdezek, amiröl mar volt szo, elnezeseteket kerem!


Sajnos evek ota szenvedek ettöl a korsagtol, eddig csak gyogyszeres kezeleseken vettem reszt (latszolag eredmenytelenül), de mostmar szeretnem egyszer,s mindenkorra kiüzni a szervezetemböl ezeket a korokozokat, barmilyen modszerrel. Tudnatok irni praktikakat, hogy kinek mi valt be? Hallottam pl. a joghurttal valo irrigalasrol.. Bar azt is hallottam, h a tulzott irrigalas karos is lehet.. A nögyogyaszom azt mondta, h felesleges a dieta, mert ez egy olyan dolog, ami gyogyithatatlan. Tünetmentesiteni lehet, de ha egyszer valaki elkapta.. Nincs menekves.. :-( Tenyleg ennyire remenytelen a helyzet??

43. Cszsuka (válaszként erre: 42. - Bányai Gyöngyi)
2008. júl. 23. 15:35

Ez így van!

:)

2008. júl. 23. 15:23
Én híve vagyok annak, hogy egységes egészként nézzük az embert. Érdemes utánanézni, hogy mitől lesz egyáltalán valaki candidás (Összetett dolog, életmódbeli és pszichés tényezők egyaránt hozzájárulnak.) Aztán a kiváltó okokat érdemes megszüntetni, majd egy jól bevált candida-diétát végigcsinálni. E mellé lehet a különböző készítményeket alkalmazni. De a helyi, tüneti kezelés - szerintem - nemigen hoz tartós eredményt.
41. Cszsuka (válaszként erre: 40. - 484f197362)
2008. máj. 28. 13:55
Talán érdemesebb lenne elmenni a nőgyógyászhoz, mert ha gomba is, nem minden fajtára jó ugyanaz a gyógyszer.
2008. máj. 24. 11:41
ez mitől van? most menstruáltam, voltam egy termálfürdőbe, és azóta viszket és ég.. :S azt hittem gomba.. vettem rá hüvelykúpot meg krémet, és még mindig ugyanaz a helyzet.. akkor ez most gomba vagy nem?
39. zsugabubus007 (válaszként erre: 38. - Cszsuka)
2008. ápr. 27. 20:33
Igazad van, természetesen én sem úgy gondoltam, hogy órba-szájba eszetlenül szedni kell.Remélem a többségünk azért utána néz a dolgoknak mielött használná azt(de lehet, h csak magamból indultam ki!!!)PLÁNE, hogy az ember egészségéről van szó!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook