Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni a bunkó temetői tolvajok ellen? fórum

Mit lehet tenni a bunkó temetői tolvajok ellen? (beszélgetős fórum)

2009. dec. 30. 21:56
Gondoljatok el mar megint a ket uveg mecsest elloptak a betetett es a fedelet ott hagytak.Hetfon jart a plebanos hazat szentelni megfogom emliteni a tortenteket.
2009. dec. 30. 20:02
Nem csak a méregdrágán megcsináltatott sirokról viszik el előszeretettel a rajta lévő virágokat, esetleg vázákat, hanem a tévében is mutatták az ilyen temetői rongálók ellen tehetnének valamit,és az egész siremléket főleg ha látja a mocskos alávaló gazember, hogy az miből is készült teljesen tönkreteszi volt a tévében az ilyenek komoly milliós károkat okoznak és a hatóságok nem tesznek ellene semmit ne csak halottak napján legyenek ott a temetőben szolgálatban, hanem egész évben sajnos, mert a közbiztonság teljes mértékben megromlott. sziasztok.
2009. dec. 6. 23:14

Sokat mergelodok en is a tolvajok miatt ,tavaly karacsonyra vettem ket uveg mecsest magyarban lehetet cserlni a gyertya betetet marcius elejen nem volt meg,augusztusban csinaltattam meg a sirkeretett/egy eve volt hogy anyukam eltavozott kozulunk/ gyonyoruen meg csinaltuk /kerttervezessel foglalkozunk/ujbol vittem ket ugyan olyan mecsest mint az azelotti amilyen volt es mit gondoltok mit csinalt a tolvaj?ki vettek a beteteket es a fedeleket ott hagyta csak a mecsest vitte el gondolom viragvazanak .Aprofeju

arvacskat es erikat ultettem az utobbit ket nap utan elloptak.Ebben az idoben voltam egy viragrendezesi bemutaton magyarban halotaknapjaval kapcsolatban a magyar viragkotok egyesuletenek az elnoke mondta "csak a szep dolgokat lopjak el a csunyahoz meg raknak"



Tipp;gyufaszalat rakni a virag koze igy aki ellopja nem veszi figyelemben es vegig kell nezni a temetot/gyokeres viragokra gondolok/ nalunk mar igy kaptak el szarkakat.a vagott viragnal szurokkal vagy olyan festekkel,katranyal,hasznalt auto olajjal bevonni hogy legyen mivel foglalkozzon a tolvaj.

13. salabakter (válaszként erre: 1. - 8fbc6fca58)
2009. máj. 21. 11:12
Nem tanácsos,amit javasolsz,egy ilyen éjszaka az életedbe is kerülhet.A csapda,mérgező növény meg börtönbe juttat,nem hallottál az öregről,akinek minden termését ellopták rendszeresen,és ő áramot vezetett a saját kerítésébe,amitől meghalt a ci...Na, ő még a faluba sem mehet vissza a börtönből,mert meglincselik,mert még nekik áll feljebb,hiába jogosan védte a saját tulajdonát,és hiába szólt előre.!!!!
12. 274c9996b8 (válaszként erre: 9. - 8fbc6fca58)
2009. máj. 4. 20:03

Köszi azert !

Nalam ez tartott nehany evig , de 15-eves koromban mar volt munkam ugyhogy utanna eszunkbe sem jutott/szoval az öcsemmel egyutt, szereztuk a viragokat,ilyenforman./

Egyebkent ez ugy tunik vilagjelenseg , mert több öneletrajzi muben olvastam rola pl Erik Maria Remarque is igy szerzett viragot anyak napjara vagy kesöbb a csajoknak 16-17-eves koraban.

De olyasmiröl sehol nem olvastam hogy , ezek a penztelen sracok eladtak volna vagy kereskedtek volna avval a nehany szal viraggal amit temetökböl csortak.Csak mindeg valakinek kedveskedni akartak de , nem volt penzuk.

11. haaeen
2009. máj. 4. 19:11

nálunk az a szokás, hogy minden koszorút festékkel lefújnak a hozzátartozók. nem a legszebb, de nem lopják el.


volt olyan eset, hogy a családtagok kicsi jeleket karcoltak a koszorúba, és miután eltűntek, végig lett járva az összes környékbeli virágüzlet, és megtalálták a tetteseket.

2009. máj. 4. 18:13
Mi falunkban is sorban tünnek el a virágok,vázák,koszóruk.Nem tudunk mit tenni sajnos,tehetetlenek vagyunk.Már valaki emlitete az éjszakai portyázást,csinálták nem akkor mentek ha nem nappal.Volt hogy rászoltak még az illetönek állt feljebb,majd hogy nem hátrálva kellet elmenekülni.Ez már kicsit sok,miért nem lehet becsben tartani az elhunytak nyughelyét.
9. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 6. - 274c9996b8)
2009. máj. 4. 18:03
Nem az ilyen temetői tolvajokra gondolok, mint te voltál. Az én apukám sírjáról folyamatosan lelopják a növényeket, akármilyen alkalom van, vagy akkor is lelopják, ha nincs semmi. Akármit ültetünk, elviszik, még a 150 Ft-os árvácskát is. Persze rutintalanul először teleültettem méregdrága cserjékkel meg évelőkkel meg kis tuja,sziklakerti növények,stb és mindig mindent elvisznek. Mert gondolom a bunkók ezekkel kereskednek, mert minden sírról elviszik, ami szép. Bár azt is elviszik, ami nem olyan szép és nem olyan különleges. De most azért hordjak ki oda virágokat, hogy valami alkesz köcsög eligya az árát a kocsmában. Akkor már egyszerűbb, ha nem is virágokat viszek ki, hanem ezreseket, hogy ne kelljen az eladással se bajlódnia.
2009. máj. 4. 16:20
nana...
2009. máj. 4. 16:16

Mocskos aljas,undorító az ilyen ember!Sajnos én is nem rég tapasztaltam,hogy letépték a tulipánokat Drága Anyukám sírjáról,direkt olyan különlegeseket ültettem Neki.

Tegnap rózsát vittem Neki Anyák napjára,remélem nem lopták el a rohadékok.

Az ilyennek azt kívánom,hogy legközelebb a saját szerettének a temetésére vigye a virágot.

2009. máj. 4. 16:13

Semmit, en is temetöi tolvaj voltam gyerekkoromban minden egyes anyak-napja elött :)

Remelem a jo Istenke megbocsajtja nekem ? Meert az edesanyam özvegyen nevelt, penz nem volt es en olyan nagyon szerettem volna adni viragot !/megjegyzem volt temetö ör , de mindeg tudtam szerezni viragot,gond nelkul./

5. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 4. - Sundance)
2009. máj. 4. 16:09
Szivesen fejbe is vágnám őket egy nagy lapáttal, csakhát fogalmam sincs, kik azok. Ha csak egyszer találkozhatnék velük!!!! Remélem egyszer lesz szerencsém valamelyik bunkóhoz...
2009. máj. 4. 16:05
Tőbe le kéne törni a kezüket! Vagy egy jó nagy lapáttal fejbevágni!
2009. máj. 4. 16:05

Nincs ötletem sajnos, pedig nekem is sok sok szomorúságot okoztak már.A minőségi művirágokat én már eleve bebetonozott vázabelsőbe viszem.Élőt, meg nem merek mert gyorsan lába kél.Sajnos a karácsonyi diszcsokrok is igen kelendőek.Meg a gyertyák....

Sajnos emberség hijján semmi sem állitja meg a lopásokat.Hisz őrizni nem lehet szeretteink nyughelyét.

2009. máj. 4. 16:04

220 V.

penge a virágtartó szélébe

2009. máj. 4. 16:00
Sziasztok! Ötleteket várok, hogy mit lehet tenni azokkal az embernek nem nevezhető férgekkel, akik azzal töltik az idejüket, hogy a temetőben a sírokról lelopkodják a virágokat, akár kiültetett,akár vágott virágról legyen szó. Arra gondoltam, hogy eltöltök néhány éjszakát a temetőben, hátha sikerül megtudnom, kik azok, de én egy gyenge nő vagyok, mi a fenét csinálok, ha szembe találozok több bűnözővel az éjszaka közepén? Gondoltam már csapdára, mérgező növényre... Várom a tippeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook