Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet kezdeni a gyulladt, mérges pattanással és az utána képződő sebekkel? fórum

Mit lehet kezdeni a gyulladt, mérges pattanással és az utána képződő sebekkel? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 5. 23:05
Hova tetted fel kepet Tünde? Nem lattam, pedig kivancsi lennék rá. Azt nem mondtad, hogy terjed-e tovább az egész? Vagy stagnál. A mi bajunkra csak az antibiotikum-kezelés kezdett hatni és azt kiegészitve a Bactroban kenöccsel. Nálunk inkább a száritást ajánlották, az enyhe napoztatást, és ki ne nyomjuk, mert a genny viszi tovább fertőzést a bőrön. Andrea3 a furunkulusrol beszél, de szerintem a tied nem az. Abbol egy-egy jön ki egyszerre, de ez a fajta ellep egy testfelületet.
26. 5529fc88b4 (válaszként erre: 20. - Tünde1984)
2008. dec. 5. 11:51
egy kettő szokott az arcomra kijönni, szerencsére ritkán, csak nincs türelmem kivárni, hogy megérjen, ráadásul mindig elég mélyen a bőr alatt van, és addig nyüstölöm, amíg valami ki nem jön belőle és teljesen lenyúzom róla a bőrt, aztán egy hétig rondálkodok, amíg el nem múlik, orvoshoz nem kell mennem vele, tonikkal kezelem...
2008. dec. 5. 10:27
a genitális szemölcs nem így néz ki!
2008. dec. 5. 10:23

Ez vicces hogy orvos látt-e már kb 10 50 féle kenőcs gyógyszer stb......


A nógyógyász nem foglakozik vele!

2008. dec. 5. 08:59

Szia doki látta már?

Mert a pattanásra szokot hasonlítani a genitális szemölcs is, 2 hét mire megérik, fájdalmas nagyon és kifakad és seb keletkezik utánna.

Szerintem nézesd meg nőgyogyóval ,ha még nem látta.

2008. dec. 5. 08:48
tettem föl egy képet sajnos így néz ki
2008. dec. 4. 18:41

[link]

[link]


Találtam két olyan oldalt ami reméllem segít neked és az egy ismerősönek is.

20. tünde1984 (válaszként erre: 17. - 5529fc88b4)
2008. dec. 4. 18:37
szia te mióta küzdesz ilyen problémával voltál már orvosnál?ha igen mit mondtak?
2008. dec. 4. 18:36
andrea3 köszi az infót de te ez magadtól írtad vagy valahonan bemásoltad?
2008. dec. 4. 18:35
amarilla12 szerinted segítenek ezek a dolgok amit andrea3 írt?
2008. dec. 4. 17:18
megvárni, amíg megérik, kinyomni és hagyni begyógyulni a sebet... na ez az emit én nem szoktam
2008. dec. 4. 14:05

4. Furunculus


A bőr mély rétegeibe terjedő akut gyulladás, amely Staphylococcusok által okozott follikulitiszek összeolvadásából alakul ki. A karbunkulus (carbunculus) több összeolvadó furunkulus konglomerátuma.


Hogy néz ki?

tömött tapintatú, élénkvörös bőrrel fedett, fájdalmas csomók, amelyeknek területében beolvadás esetén fluktuáció tapintható, lehetséges spontán ruptura, majd váladékozó fekély alakul ki. Legyakoribb előfordulási lokalizáció: nyak, hónalj, comb, fartájék.


Hogy kezelik?

ha a lokális ecsetelés (Sol. Castellani, Sol. Betadine) és a jegelés nem vezet a gyulladás visszafejlődéséhez, párakötéssel kell a beolvadást elősegíteni. A beolvadás után incízióra, sebészeti feltárásra, a gennyelem kiürítésére, drenálásra van szükség. Szisztémás antibiotikum adása (béta-laktám antibiotikum, Erythromycin, Dalacin) akkor indokolt, ha a furunkulus-karbunkulus környezetében flegmonózus gyulladás észlelhető

2008. dec. 4. 13:35

A Colonix engem eleg szeliden hajt meg, tehat nem zavar irodai munka mellett. En a web-oldalon mutatott borzadalyokat nem talaltam a szekletemben, viszont rengeteg urult nagyon sokaig, tehat biztos sok minden folosleg kiment. Azota sokkal laposabb a hasam, jobb az emesztesem, es sokkal kevesbe vagyok faradekony. Nekem semmilyen zavaro mellekhatasa nem volt. Hetvegen kezdtem el, ha megis valami gondot okoz, otthon legyek, de nem okozott semmit.

A kenocs: Bactroban

2008. dec. 4. 09:21
ez tényleg a szőrtüszőbe beékelődőtt fertőzés. Általában Staphylococcus Epidermidis okozza. Nem tudom mennyire dúrva a fertőzés, de lehet ilyenkor szájon át szedhető antibiotikum is kéne. Az aknemycin amit írtam az elején, az is antibiotikumos, és orvos írhatja fel. Sajnálom, hogy a bőrgyógyászok nem foglalkoztak megfelelően és hatásosan a problémáddal. Így nem tudom mit tanácsoljak, mert mégis látni kéne orvosnak...
2008. dec. 4. 06:56

Nekem mindig azt mondták a bőrgyógyászok hogy azért gyullad be a szörtüsző mert vékony a bőr ott és összeér a combom de másnak is összeér ja és nem vagyok elhízva.Nagyon nehéz ez a dolog meg kínos is.De főleg azért mert mikor már a 6-ik bőrgyógyásznál voltam és azt mondja follikulus írnak rá ezt is meg azt is de semmi nem segít.

Most van ez a Gynevac injekció ez egy laktobacirus vakcina 5 injekcó 10 naponkét és ugy látom hogy javult de még mindig nem az igazi mert azért be be gyüllad egy egy de ahhoz képest hogy ugy kivolt a combom tapétázva sebtapasszal már nem ragasztom.Candidám nincs mert azt most nézték egy hónapja.

Ki fogom próbálni ezt a kenőcsöt amit írtál Bactorba.


Ugy hallottam hogy ettől a COLONIX programtól elég érdekes dolgokat találsz a székletben?Ja meg hogy fogyaszt?Mellékhatását érzel valamit?

2008. dec. 3. 22:20
A sok antibiotikum pasztilla mellett egy kenöcsöt mi is használtunk, a neve Bactroban. Ez is tartalmaz antibiotikumot, és orvos irja fel.
2008. dec. 3. 22:14

Még egy dolog, ami biztos segit. A COLONIX méregtelenitő kura (Dr. Natura termek), már két hónapja csinalom, nem tul nehéz követni. Szerepel a honlapjukon , hogy a legdurvabb dolgokat - mint a candida vagy Staphylococcus - is elpusztitja. Interneten is meg lehet rendelni, egy kicsit huzos az ára, de megéri. Egyebként sokan mondják, hogy rejtélyes nyavalyaiktol szabadultak meg általa. Azt is többektol hallottam, hogy mar egyes privátklinikákon is sokszor a gyogyitast egy méregtenitéssel kezdik, és már ez önmagaban is sok betegseget meggyogyit.

Es még egy dolog, bár amik kijönnek valoban ugy néznek ki , mint a pattanások, fájnak begyulladnak és kifakadnak, de a mi orvosunk szerint ezek nem pattanások voltak, hanem a szörtüszőkbe befészkelődött fertőzés.

2008. dec. 3. 08:49
Nekem az Akneroxid krém használt, habár nem voltak nagyon durva pattanásaim, de jó volt rájuk. Előtte pedig Sebamed szappannal mostam át az arcomat (mindkettőt bőrgyógyász írta fel).
2008. dec. 3. 01:40

Ami segíthet:


Akneroxid gél, Isotrexin gél

Zineryt oldat, Differin gél

ami vényköteles ezek közül azt a háziorvos is felírhatja.

Nekem ezek segítettek, csak ha abbahagyom visszajön.

A 3 szerből kettő antibiotikum is, ezek gyulladásra, fertőzésre is nagyon jók...

Természetesen külsőleg alkalmazandóak.:D

Nekem az Akneroxid vált be legkevésbé, de nekem arcra kellet és ott túlságosan hámlasztó( és ebben nincs antibiotikum amúgy, viszont ez nem vényköteles, de talán ezért se olyan hatásos, mint a többi ).

Amúgy néhány hétig kitartóan kell őket alkalmazni, de utána javulni kezd...

Sok sikert és gyógyulást!:)

2008. dec. 3. 00:46
Mi pestiek vagyunk, igy nem tudok ötleteket adni Nyiregyhazahoz. Estleg lehetne keresni egy olyan privat bőrgyogyaszt, aki nem a szokasos sablonokkal akar elintezni, hanem hajlando valadekmintat kivizsgáltatni. De én, ha most kezdeném az egeszet,csináltatnék egy hőterkep-vizsgalatot (Pesten a Muegyetemen is csinalnak peldaul), - nezz utana az interneten, sok anyag van rola es orvosi rendelo is, ahol csinaljak - mert az kimutatja a test hőterkepe alapjan a gyulladasi gócpontokat, és olyan betegsegeket is jelez,amiknek még egyaltalan nem is jelentkeznek a tünetei - aminek alapjan már lehet céliranyosan orvost keresni. Ha eddig nem jött össze a baba,elobb jobb lenne a végére jarni ennek a dolognak, mert egy estleges belső fertőzes ártalmas egy terhessegnel, az biztos. A legtobb gyogyszer ilyenkor nem is adhato a baba miatt. Nem akartalak megijeszteni, csak nagyon ismerosnek tunik nekem a te problemad. Miota tart ez neked ? Terjeszkedik ? Nekunk azt is mondtak, nagyon figyeljunk a tisztálkodasnal, mert a váladekkal tovabbterjed a fertőzes. Egzakt modon soha nem kaptunk rá valaszt, mitől alakult ki. Az internet legyengult immunrendszert és erős, tartos stresszt jelöl meg kiválto okok között, nalunk az utobbi az megvolt.
7. tünde1984 (válaszként erre: 6. - Amarilla12)
2008. dec. 2. 16:01

Ur isten nem is tudom mit csináljak most akkor keressek egy bakterológust de nem tudom hogy i tt nyíregyházán fogok e találni.

Lehet hogy emiatt ne esek teherbe?

Már 3 éve próbálkozunk de semmi nőgyógyászati problémát nem találnak meg a párrommal sincs semmi gond.


Nagyon kétségbe vagyok esve.


És akinek volt ilyen problémája már nem is jön ki neki semmi pattanás?Megmondta az orvos hogy ez mitől alakulhat ki vagy mi a befolyásoló tényező?


Ne haragudj hogy ennyit kérdezek.

2008. dec. 1. 23:02
Szia, nem akarlak elkeseriteni, de nalunk a csaladban volt hasonlo eset. Egy kalvariat jartunk vegig, amig talaltunk vegre egy orvost, aki nem borgyogyasz, hanem erdekes modon bakteriologus volt, azzal kezdte, hogy mintat vett a veres valadekbol, es megallapitotta, hogy Staphylococcus fetozesrol van szo. Honapokig tarto antibiotikum kezeles segitett, a hegek sajnos megmaradtak. Most keresunk orvost, aki lezerrel vagy mas modon javitana a helyzeten. A legszomorubb, hogy a borgyogyaszok nalunk is mindenfele hulyeseget mondtak, egy ladara valo kenocs es gyogyszer van itthon(koztuk a teafa olaj es az aknemycin), ami semmit sem hasznalt. De vegul a bakteriologus orvos segitett, o mar elso ranezesre felallitotta a diagnozist, es el is talalta. Sajnos ez egy multirezisztens bakterium, ugyhogy sokfele antibiotikum valtogatott szedese kellett a gyogyitashoz. Ha neked is ilyesmi van, sajna ez komolyabb annal, hogy hazi praktikakkal segits rajta. Kell keresni egy jo orvost. Nemreg elmentunk egy hoterkepes vizsgalatra, ami kimutatott egy lezajlott vese-fertozest, hogy ez eredendoen hugyuti bakterium volt,de ha a veset nem kezelik ki, akkor idovel ilyen gennyes sebeket okoz a boron. De ezt mar utolag mondtak.
5. böbe83 (válaszként erre: 3. - Tünde1984)
2008. dec. 1. 19:24
Nekem ilyesmire az aknemycin oldat vált be. van kenőcs is belőle.
2008. dec. 1. 19:19
teafa olaj jól összehúzza a sebet, de max 2 estén át használd, mer nagyon szárítja a bőrt.
3. tünde1984 (válaszként erre: 2. - Sagitta)
2008. dec. 1. 19:05
Szia és te miket próbálsz vagy próbáltál már ki mert én már nem tudom mit kezdjek!
2008. nov. 21. 19:07

nekem is van ilyen gondom, nem ennyire súlyos, de zavar, és én is sok mindent próbáltam már, és most a villanófényes (IPL) aknekezelést akarom kipróbálni...

olvass utána..hátha, igaz kicsit drága, de amennyit elköltöttem én már másra....

amúgy kivizsgáltak? nincs valami belgyógyászati probléma? attól is lehet...

gyógyulást:)

2008. nov. 21. 18:59

Az a nagy problámám hogy a combom belső oldalán valamint a fenekemen nagyon csunya mérges pattanások jönnek ki ami fáj és begyullad genyes véres váladék jön belőle mikor ki fakad és nagy nyilt seb valamint csunya hegek maradnak.

Kb már 6 bőrgyógyásznál voltam és azt mondják vékony a bőr és begyullad de ezt nem tudom elhinni!


Nagyon zavar a minden formába a párom előtt is szégyellem de már nagyon sok mintent kpróbáltam de nem segítet sem az amit az orvosok felírtak!


Hozáteszem hogy nem vagyok kövér hogy bepállna vagy valami.De sovány sem vagyok átlagosnak mondanám magam!


Bármilyen segítséget elfogadok aki tud tanácsolni valamit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook