Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet ilyen helyzetben tenni?! fórum

Mit lehet ilyen helyzetben tenni?! (tudásbázis kérdés)

4. 1246f1921c (válaszként erre: 3. - Azure_)
2012. márc. 19. 16:27

Mindenképp visszautalom a pénzét.

Csak reménykedtem, hogy azért ennyire nem "szemetek".

Minimum annyit mondhattak volna, hogy külön fel kellene tüntetni, vagy bármi... :\

Hát így jártam. Köszönöm a segítséget azért.

3. azure_ (válaszként erre: 1. - 1246f1921c)
2012. márc. 19. 16:00

Ha a csomagra nem írod rá, hogy törékeny, vagy nem fizetsz plusz díjat, hogy törékenyként kezeljék akkor nem tehetsz semmit. Ők nem látnak bele a dobozba. Gondolhatod, hogy dobálták össze-vissza. Én jártam már ugyanígy, de kihozták, hogy az én hibám mert nem írtam rá törékeny. Becsomagoltam, kibéleltem egy kerámia tárgyat, gondolván úgy jó lesz. Hát ripittyára tört. A futárcég nem térített, de hidd el: a fogyasztóvédelem sem fog mit tenni.

Sajnos.

A kérdés: hogy kárpótolod a vevődet?! Vajon fejet hajt és azt mondja így jártam, vagy kéri vissza a pénzét? :(((

Kellemetlen nagyon. Sajnos ebből sehogy nem fogsz jól kijönni. :(

2. mandella (válaszként erre: 1. - 1246f1921c)
2012. márc. 19. 15:33
fogyasztóvédelem?
2012. márc. 19. 15:31

A napokban a PPS futárral feladtunk egy csomagot. (Többször küldtünk már velük, eddig semmi probléma nem volt.)


Szóval feladtunk egy Hot-Pan-t, melynek az eredeti ára 14.990 Ft volt. Az egy éves garancia letelt rá, így a papírjait nem őriztük meg. Másfél éve vettük.


Hirdettük eladásra, 5.000 Ft-ért, jelentkezett is érte egy hölgy, akivel megegyeztünk, hogy előreutalja az összeget, a futárnak pedig a szállítási költség összegét téríti meg, amit majd nekünk visszatérítenek.

Megtörtént az "üzlet". A Hot-Pant eredeti csomagolásában adtuk fel, tehát habszivaccsal bélelve, nem mozgott.

A futár átvette, 2500 Ft a szállítási költség, amit előre ki kellett fizetni.


A lényeg: a Hot-Pan teteje ripityára tört, ami a futár szolgálat hibája. Azt mondták nem térítik meg az árát, mert belül nem volt bélelve. Könyörgöm, GYÁRILAG ugyanígy hoztuk haza, nem volt semmi baja.


Mit tehetek ilyen helyzetben? Kihez lehet fordulni?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook