Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet házilag tenni az ínysorvadás ellen? fórum

Mit lehet házilag tenni az ínysorvadás ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. márc. 20. 21:51

Apropó!

Most kelt el egy használt biptronom, de máris van két új és egy másik használt helyette.

Majd féláron!

Ha budapesti vagy, odaadom kipróbálni, ne menj bele lutriba...

2008. febr. 19. 22:27

Elég sokáig volt, és mindent kipróbáltam amit ajánlottak, és volt amire rá is fáztam...

Normálisan étkezem, élek, nem igazán volt a vitaminnal vagy ilyenekkel gondom.

A bioptron lámpával kezeltem két éve kb. 3-4 alkalommal és rendbejött.

Bevallom ez egy rikta gyors javulás volt, de ennél nem sokkal több idő alatt másokon is segített a környezetemben.

2008. jan. 2. 09:32

ahh, kaptam egy fogkrémet, de ki is dobtam. Nem hogy csökkentette volna az érzékenységet, még jobban fokozta, sőt mostmár a másik oldalon is sorvad az ínyem! Ki is dobtam nyomban. Sensodyne tényleg használ? Akkor mostmár azzal próbálkozom. Nem tudom mit tehetnék, szedem a C-vitamint egy ideje immunerősítővel is, mosom minden nap a fogaimat rendesen mégis sorvad az ínyem... Ahh. Valakinek valami ötlete?


A szegfűkivonatot használta már valaki?

2007. nov. 7. 21:53
...es nyar vegetol tavasz vegeig folyamatosan C-vitamint kell szedni!!
2007. nov. 7. 21:52

1.Rendszeres fogkotelenites (fel evente)

2.Fogselyem hasznalata

3.Gyogynovenyes fogkrem (teljesen tiszta anyagokbol)

4.Tengeri sos vizes oblogetes fogmosas utan.

That's it.

Ja es naponta minimum 2x fogmosas.

2007. nov. 7. 17:07
Találtam egy terméket! Parodontax Ezt használta már valaki?
11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Gizmóka)
2007. okt. 29. 19:10
Köszi szépen, azthiszem akkor kipróbálom!
10. gizmóka (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2007. okt. 28. 18:26

igen.a fogorvosom ajánlotta,mikor tőben érzékeny volt a fogam.olyan volt mintha lukas lenne,és amikor hozzáért a fogkefe belenyilalt a fájdalom.

egy éve használom a sensodynét és az ínyem szépen visszahúzódott a "lukra".

9. krokics (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2007. okt. 27. 22:54
Szia!Az anyósomnak is ez volt a problémája ajánlottam neki az aranymozsaras terméket ami ínysorvadásra van /sajnos a nevét nem tudom/.Azóta istenít mert teljesen rendbe jött az ínye.De neki még ajánlottak egy fogkrémet is hozzá és együttes használatával rendbe jött.Remélem segítettem!Ha még van kérdésed írj privibe.
8. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Gizmóka)
2007. okt. 27. 19:11
Az fogínysorvadásra van? nem csak érzékeny fogakra? Vagy én nem vagyok elég tájékozott?
2007. okt. 27. 17:18
nekem is a sensodyne "jött be"
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Heppi)
2007. okt. 27. 13:05
Ezt a Glister fogkrémet patikában lehet kapni? Vagy gyógynövényboltban?
5. Heppi (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2007. okt. 25. 21:41
Nekem a Glister fogkrémmel és ugyanezzel a szájvízzel nagyon jó tapasztalataim vannak. Megállt a sorvadásom, legnagyobb örömömre:o))
4. cskata (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2007. okt. 25. 21:27

konkrét ötletem tapasztalat hiányában nincsen, de én a Sensodyne fogkrémeknek és szájvizeknek "hiszek", hogy használnak mindenféle fog- és ínyprobléma esetén.. ártani biztosan nem árt!;)


Egyébként ha neten rákeresel, több helyen a fokozott C-vitamin fogyasztást javasolják, illetve szájzuhany használatát, amely a vízsugara segítségével masszírozza, ezáltal "edzi" a fogínyt..


Találtam két szert is erre a problémára:

[link]

[link]

Személyes tapasztalatom ugyan nincs velük, de kidobta őket a google..:)

2007. okt. 25. 20:22
Igazándiból túl sokat nem de talán a zsálya és a kammilla tartalmú in ecsetelők lehet hogy segítenek
2007. okt. 25. 20:20
Most tudtam meg, hogy ínysorvadásom van. Valakinek van valami ötlete, hogy lehet házilag valamit tenni ellene? Kezelésre járok, de azon kívül még szeretném erősíteni az ínyem, és valahogy meggátolni a továbbterjedését. Valami fogkrém, kencefice, vitamin? Valakinek ötlet? Segítség!!!!!!!!!
2007. okt. 25. 20:19
Mit lehet házilag tenni az ínysorvadás ellen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook