Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet házilag tenni az ínysorvadás ellen? fórum

Mit lehet házilag tenni az ínysorvadás ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Dodi44
2020. jún. 29. 23:33

Igyal igazi citrombol limonadet! (nem tul sok cukorral!)

Az inysorvadas a kezdeti stadiuma a skorbut-nak, vagy is a vitaminhianyoiknak.

Sokszor parosodva a fogmosasok kimaradasaval.

2020. jún. 29. 22:37

Az ínysorvadást kulturált fiatal személyeknél nem a fogkő okozza, nem a lepedék, nem a baktériumok, és nem is a durva fogkefe.

Mi lenyeljük a C-vitamin tablettát, és az aszkorbin a vérkeringésen keresztül jut vissza az ínyünkhöz. Az ősember millió éveken át rágcsált zöldségeket, gyümölcsöket, ezzel volt tele a szája órákig. És az ínye közvetlenül jutott a vitaminokhoz.

Ezt a természetes helyzetet kell valahogy követni. Rágni salátát, káposztalevelet, szopogatni vitamin tablettát, bár erre nem mind alkalmas.

2019. szept. 1. 08:07
Én most olvastam az aloe verát, nem tudom ,írták e már.
44. Jilly
2014. márc. 24. 20:02
Sziasztok, valakinek van tapasztalata a lezeres kezelessel kapcsolatban? Elore is koszi
2014. márc. 24. 19:49
Cserszömörze szájvíz öblögetés is segithet
2014. márc. 24. 15:04

Egy gyógyszertárban jártam, és ott vettem fogkefét és fogkrémet. Mondtam, hogy fogíny gyulladásom van, és mozog egy fogam, ami egyébként ép. Lacalut aktív fogkefét adott, és Lacalut flóra fogkrémet. Nem hittem el, de az első mosástól, meg azóta sem vérzett az ínyem, ami fogmosáskor szokot!!! Ajánlom mindenkinek!

Még egy nagyon jó tapasztalat: főzök kamillateát, és azzal öblögetek, gargalizálok.

Reggel és este fogmosás a Lacaluttal, és délelőtt, délután kamilla. Nagyon sokat javult az ínyem.

41. edinus
2014. febr. 4. 14:30
Fogíny problémákra nekem ez jött be: [link]
2014. jan. 29. 03:56
A C-vitamin nagyon fontos!!!!
2014. jan. 15. 20:44
Sziasztok! Én 5 fogorvosnál voltam amikor az utolsó kiderítette, hogy jéé mozognak az alsó fogaim. Vannak tömött fogaim és összesen 2 gyökérkezelt , 3 bölcsesség nem jött ki a többi megvan. Szóval nagyon megrázott a hír! Elmentem egy paradontológushoz aki kuretálást ajánlott az íny alól is kikaparta a fogkövet vagy ha nagyon gázos lett volna akkor vágni is kell. Majd besínezte az alsó fogimat, hogy ne külön-külön mozogjanak.Persze a tömések cseréje után mivel azoktól és másoknak a pótlásoktól is lehet gyulladt az ínye. Az érzékenységet kezelte és sokkal jobb lett. Mozognak a fogaim ,hála a sínnek együtt de teljes életet élek bár almába nem harapok. 3 havonta ultrahangos fogkő eltávolítás , naponta 2- 3fogmosás és este fogköz tisztítás. Ja és kaptam egy alvótársat ami nagyon fontos harapásemelőt, hogy nem sérüljenek a fogaim tovább.Elfogom veszíteni őket reszketek de ennél többet nem tehetek. Kitartás mindnekinek és szívesen válaszolok a kérdésekre.
38. Petruci11 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2013. máj. 9. 10:30
Sorvadás ellen semmit! Gyulladásra nagyon jó a zsályalevélből készített tea öblögetésre! Míg babát vártam és nem kaphattam gyógyszert egy párszos segített rajtam,és ami még jó az a Tantum verde nagyszerü találmány!
37. Petruci11 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2013. máj. 9. 10:17
14hónapja közölte velem a fogorvosom hogy az összes fogam ki kell húzni. Megjegyzem rendszeressen jártam hozzá,nem kevés pénzeket kért el. Állandó fogkő,és ínyvérzésem volt! Soha nem ezzel foglalkozott hanem a fogaimat tömögette,első két fogam csámpás eléggé zavart kértem tegyen nekem helyette inplantáltat,mert nagyon zavar,áhh szó sem lehet róla egészséges fogat nem bántunk mondta!! Vicces mert egyre nagyobb népszerüségnek örvendett Német paciensei körében,és egyre nehezebb volt hozzá bejutni! Mígnem egy újabb inygyulladás alkalmával a mellette dolgozó kishölgyhöz kértem időpontot akki eltávolította a fogkövet,pár nap multán mozogni kezdtek a fogaim,visszamentem megröntgenezték,és csak álltak aképet bámulva mondván ez nagyon durva ilyen fiatalon....Sajnos nincs gyökere a fogaimnak,végleg végük!Azóta sem voltam náluk,és többé nem is megyek! Viszont voltam Paradontologusnál a lényeg hogy van rá kezelés de macerás fájdalmas drága ki ki döntse el milyen állapotban van a foga érdemes e áldozni még rá. Nekem már nem érdemes. Azt mondták 2 oka lehet az egyik a higiénia plusz hajlam. Amásik az immun rendszer míg egyikünké véd illetve elpusztítja a szánkban lévő bacikat másikunké nem4 Ennek lehet lelki oka sőőőőt tuti az van!!!Na már most ezek a bacik beeszik magukat a fog gyökerénél lévő Tasakokba ami mindenkinek van,és onnan nehéz kiírtani,legegyszerűbb módja ha tasakostól kihúzzák a fogat!Nekem már félelmetes a helyzet nagyon csúnya is! Rossz lehellet stb. Közben megtudtam hogy babát várok így még mindig nemtörtént semmi mert szoptatás alatt sem lehet megcsinálni. Ami még fontos lehet,hogy az utolsó stádiumban lévő fogak felett már nincs porc így az implantátum felejtós mert nincs mibe csavarni! Így lesz nekem 30 évesen kivehetős fogsorom ahogy már nem szoptatom 5 hónapos kislányom,és lelkileg is feltudok készülni rá!! A tanulság vérző fogíny rossz lehellet fogkő instabil fogak... irány a paradontológus,és no cigaretta!!!!
36. danina
2011. okt. 17. 17:11
Engem is ezzel kezelnek,nálam is genetikai eredetű.Azon kívül,hogy napi 2-3x mosni kell (az ínyt is),Corsodyl 0,2% egy hónapig,azután Parodontax szájvíz 0,06%,fogkrém mindegy milyen.Nekem most 2x távolítottak el fogkövet,és 1 fogam veszett oda-már mozgott.Célszerű fogkőképződést gátló fogkrémet választani.Sokak szerint jó a C vitamin;nekem nagyon jó,lelkiismeretes fogorvosom van,de azt mondta,genetikai eredetű ínysorvadásnál mindegy-sokkal többször kell ellenőrzésre menni,mint annak,akinek nincs,(én szinte 2-3 hetente megyek!!)de a végeredmény előbb utóbb beköszön...Sajna.
35. Kriszti0711 (válaszként erre: 34. - 4e51fafc75)
2010. aug. 30. 19:32
Ez azért nem ilyen egyszerű sajnos:(
2010. aug. 30. 19:03
C-vitamin, étrend változtatás, sok rágás és legelőször is, jó fogorvos.
33. miklos43 (válaszként erre: 32. - 3törpe)
2010. aug. 30. 19:02

Fogágybetegség kezelése, Parodontológia


A parodontológia egy új fogászati szakterület, amely a régebben gyógyíthatatlannak hitt fogágybetegség gyógyításával foglalkozik.


ParadontológiaA fogágybetegség a fog tartószerkezetének gyulladásos állapotát és következményes pusztulását jelenti. A betegség oka a fogon kialakuló ínyszéli foglepedék, illetve ennek -a nyál oldott sói által- elmeszesedett változata, a fogkő. A foglepedéket a száj baktériumai képezik. Ezen baktériumok termékei károsítják az ínyt, aminek következtében az begyullad. Ennek jele a fogmosáskori ínyvérzés. A betegség lappangva halad előre, rendszerint fájdalmat nem okoz. Első riasztó tünetei az íny visszahúzódása, a fogak meghosszabodása, mozgathatóvá válása, esetenként a kellemetlen szájszag. Hasonló tünetek jelentkezésekor a betegség gyakran előrehaladott állapotban van, és a fogágy jelentős része elpusztult.

A fogágybetegség kezelhető, a folyamat megállítható. A fogágy már elszenvedett pusztulása vissza nem fordítható, de bizonyos esetekben műtéti kezelések árán lehetséges. Ennek ellenére a fogágybetegség kezelése feltétlenül javasolt, hiányában az érintett fogak belátható időn belül elvesztésre kerülnek! Azt is fontos tudni, hogy öröklődik, ezért az ilyen betegséggel rendelkező szülők mielőbb hozzák gyermekeiket szűrésre a rendelőbe.

2009. jún. 28. 16:30

Sziasztok!


Sajnos fogínysorvadásom van, bár még szerencsére a fogaim stabilan állnak (egyenlőre). Olyasmit olvastam/halottam, hogy sajnos ezt a betegséget nem lehet gyógyítani csak a lefolyását lassítani.


Részemről amit tudok, mindent megteszek az ínyem érdekében: napjában többszöri fogmosás, fogselyem és orvos által ajánlott szájöblítő (CORSODYL) használata, továbbá C-vitamint, kalcium-magnéziumot és a Dr.Lenkei féle "életerő csomag"-ot szedem... stb.


Ennek ellenére úgy érzem, hogy ezek mit sem használnak és érdekelne, hogy van-e valami amit esetleg érdemes kipróbálni vagy valami ami tényleg segít?


A válaszokat előre is köszönöm!

2009. ápr. 28. 20:06

Véletlen, hogy a forgalmazót is Lajosnak hívják?

Nem reklámozunk Lajos! MODERÁTOR!!!

2009. febr. 9. 21:32
Sziasztok! Nekem is ínysorvadásom van, évek óta be van gyulladva az ínyem, a fogorvosok egyszerűen nem tudják megmondani miért. Az alsó fogosorom elől, és a jobb szemfogamon elkezdett visszahúzódni az íny. A szemfogam mintha kicsit mozogna is. Most kezdtem használni a Lacalut fogkrémet. Szerintetek, ha már kicsit mozog a fog, még megmenthető, vagy mindenképpen kiesik? Ha fogkrémmel nem is, azzal a lézeres kezeléssel esetleg lehetne rajta segíteni? Előre is köszi!
29. Kriszti0711 (válaszként erre: 27. - Moncsicsi83)
2008. nov. 12. 17:43

Szia!

Tegnap vettem Lacalut fogkrémet a dm-ben kb. 800.- forint volt. De már láttam áruházakban is.

2008. nov. 9. 12:40
Corsodyl-lal öblögetni.
27. moncsicsi83 (válaszként erre: 23. - Álmodom)
2008. nov. 9. 12:37

Legpuhább kefe: Te milyet vettél? Melyik a legpuhább?

Fogkrém: áruházakban is lehet kapni, vagy te patikában vetted, illetve mennyibe kerül kb?

Lehet én is kipróbálom...

26. álmodom (válaszként erre: 25. - Zöldiii)
2008. okt. 24. 07:48

az inysorvadást meg lehet állitani 1 szintig

ha figyelmessen elolvastad volna amit irtam akkor 2 orvosnál is jártam

semmit sem állapitottak meg és nem tudják mitöl van az állando vérzés

amiota a lacaluttal mosom a fogam nincs vérzés és nincsennek panaszaim semmire

tudom hogy elindult nállam a folyamat mert 1 fogam már kifordult igaz meg csináltattam és járok rendszeressen fogászatra

hogy mivolt ez senki nem tudja

2008. okt. 23. 14:17
az inysorvadás ha elindul igazábol megállithatatlan folyamat, sajnos csak lassitani lehet vagy bizonyos ideig szintentartani.De mindenképp menj el szakemberhez, lehet nem is az a problémád
2008. okt. 22. 20:19
Ezüstkolloiddal zubogatatni mindennap
2008. okt. 22. 19:52

sziasztok!

tapasztalatomat szeretném átadni az uj fogkrémmel kapcsolatba

LACALU aktiv

3éve vérzik az innyem/fogam és 2 orvosnál is jártam

aztmondták hogy nincs miért véreznie mert nincs ott semmi

az állando fogvérzés sárgitota a fogam,rosz volt a leheletem és már nem mertem beszélni senkihez

kiprobáltam mindent ami létezik mignem a tvben láttam a lacalu aktiv reklámot

mondom ha már kiprobáltam mindent hát ezen ne muljon

és most mondom a tapasztalataimat

1nap nincs vérzés fogmosásnál és nincs szájszag a vértöl

gondoltam ez csak az elsönap "reggel+este" pont elég,a legpuhább kefével és nem agyondörzsölve

elsöhéten mindennap ez volt a véleményem

3dikhete használom és elmultak a tünetek

azthittem hogy megint 1 ujabb pénzkihuzás a zsebböl

érzetre ojat érzek mosásután amikor 1 savanyu valamibe haraptam és összerántotta az inyem

pont erre volt szükségem mert stabiláátette az inyem

probáljátokki hátha nektekis jo lesz

nekem bevált

sziasztok ÉVA

22. gerna
2008. okt. 11. 22:14

Q10 kapszula


"kedvező hatását mutatták ki a szívritmuszavarok, érelmeszesedés, ínysorvadás kezelésében, valamint a vérnyomás csökkentésében"

2008. okt. 11. 22:05
Puha fogkefével az ínyt dörzsölve javul a vérkeringés az ínyben.
2008. okt. 11. 21:59
nekem a doki a fogköztisztitó fogkefét ajánlotta a napi 2-3 fogmosás végére! kb 2-3 honap alatt látszott az eredmény
2008. szept. 28. 07:17
Nálunk sajnos örökölt. Csinálhatunk vele bármit..
18. cypern
2008. ápr. 4. 15:16
Én úgy hallottam, hogy a tiszta kamillateás öblöketés jót tesz. az íze sz@r, de segít
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook