Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit kezdtek a talpon gennyes kis hólyagok formájában jelentkező pikkelysömörrel? fórum

Mit kezdtek a talpon gennyes kis hólyagok formájában jelentkező pikkelysömörrel? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 12. 23:41
UV terápiát próbálnám meg a helyedben, talán még a napoztatás is segíthet. Ha súlyos a pikkelysömör, akkor keress egy immunológust és irattass fel vele IL23 blokkolót. Valami mabos vagy babos neve van, képtelen vagyok megjegyezni, mind egyforma :D Szoktak még TNFa blokkolót is adni rá, annak több a mellékhatása, és kevésbé specifikus. Mindkettőt szúrni kell napi szinten. TNFa blokkoló van egy csomó orális is. Az UV terápia is az IL17-23 tengelyen hat, szóval az is jó. Van még krioterápia, de az inkább reumánál jó, azért meg lehet próbálni, ha pesti vagy, hátha.
2014. dec. 16. 20:51
elmúlt párhónap sok kence +nap.
2014. jún. 17. 11:45

Sziasztok!

Phytosphingosine és emu olaj két olyan összetevő ami nagyon jó ha az összetevők között van . De persze az olívától a teafa és még sok olaj van ami nagyon kedvező hatású , nekem 2 hónapja jönnek ezek a bigyók de minél előbb szabadulni szeretnék tőlük.

A bőrgyógyász azt mondta lichen ruber planus (kéz/láb tenyér/talp + hajlatok nyálkahártyák (száj is!)) kijön aztán mint a zuzmó (lichen=zuzmó) csak termeli a hulladékot mint a sömör a pikkelyt , tisztára olyan mint a többi sömör , persze lehetséges valami különbség de én nem sokat látok.

Figyelem a psori szereket mert minden ami az egyikre jó az jó a másikra is.

2014. jún. 15. 11:31

Nem lehet lichen ruber planus?

Ha még érdekel nézz utána.

Ja és ha neked meggyógyult azóta, mondd el nekünk is kérlek szépen!

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - N.diamond)
2012. szept. 10. 14:35

igen, ezért lepődtem meg.. sokféle pszorit láttam, de erről még nem is hallottam.

hát, nem irígyellek :(

2012. szept. 10. 13:30

Megnéztem (már láttam ), ez sem vitatja, hogy létezik hólyagos sporiasis. Egyébként édesanyámnak 70 éves korában jött ki a hagyományos tipusu spori a karján és a lábán. Szegény egész nyáron hosszu ujjú blúzban és nadrágban jár.

A hólyag kiszúrása nem ördögtől való, mert gyorsabban gyógyul, mintha gyűlik és felszívódik a genny.Nem gusztusos téma, de gondolhatod, milyen idegesítő is, a szúrkálás során ráadásul úgy ki kell tekerednem, hogy utána az a bajom, hogy kigubancoljam magam.

2012. szept. 10. 12:06

és tényleg... döbbenet.


ezt nézd meg:

[link]

4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - N.diamond)
2012. szept. 10. 12:05

bőrgyógyász javasolta, hogy szúrd ki???? döbbenet..


amúgy igen, csak tünetmentessé lehet tenni, elmúlni nem fog. viszont, ha ilyen későn jött elő, az sem biztos, hogy pszori. Menj el másik dokihoz... sztem. Nálunk több pszoris is van a családban, mind másfajta, de ilyen hólyagosról még soha nem hallottam :((

2012. szept. 10. 11:58
Biztos. Több bőrgyógyász megállapította, nem tipikus, de a talpon gyakori. Kaptam rá kenőcsöket, javaslatot (szúrjam ki, fertőtlenítsem, hámlasztó kenőccsel kezeljem, napoztassam). Már a talpam szélén és a sarkamon is megjelennek, néha elfogadható álapotú, de szandál és strand szinte kizárt. Ja és persze nem fog soha elmúlni, csak felületi kezelés lehet, állítólag. Barmira unom. Még szerencse, hogy 50 éves koromba jött elő, és nem olyan testfelületen, ami eltakarhatatlan.
2012. szept. 10. 11:39
biztos, hogy pikkelysömör?
2012. szept. 10. 11:17
Mit kezdtek a talpon gennyes kis hólyagok formájában jelentkező pikkelysömörrel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook