Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kezdhet magával az ilyen ember? fórum

Mit kezdhet magával az ilyen ember? (tudásbázis kérdés)


15. Noorah
2012. máj. 10. 16:11

Ja amúgy van párom, aki dolgozik, de addig össze sem szeretnék költözni velem, amíg én nem tudnék a közös kasszánkba tenni. Szülni nem akarok még egy jó darabig, előbb jó lenne valami szakmai és anyagi felmutatás, meg egyébként sme érzem magam késznek a babához, se az időt sürgetőnek...


Egyébként páromnak is van vagy 8 munkaügyis tanfolyama is, kb. egyiket sem alkalmazta soha...

14. Noorah (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2012. máj. 10. 16:01
Én mindig úgy tudtam, hogy a levelezős pénzes, de ha nem is az, a másoddiplomás már biztosan. Nekem a 4 év állami után még 2 évet finanszírozott volna az állam, ha rögtön utána jelentrkeztem volna amesterképzésre (még úgy is, hogy még a régi rendszerhez tartozutam), de máshogy alakult. Ma már bánom. De ha még állami is valami, nagyon sokba volt az a 4 év is, hisz csak a tandíjat állják, minden más velejárót magunknak kell finanszírozni.
13. Noorah (válaszként erre: 11. - Mortansen)
2012. máj. 10. 15:57
Ilyen képzések most nem indulnak. Igaz, nem vagyok egy reál beállítottságú, de már nem tehetem meg, hogy válogassak, így jelentkeznék, ha lenne.
12. Mazsinka (válaszként erre: 8. - Noorah)
2012. máj. 10. 15:53
Nem úgy van, hogy van államilag támogatott levelezős is, vagy én tudom rosszul???
11. mortansen (válaszként erre: 10. - Noorah)
2012. máj. 10. 15:52

Értem, de azt még mindig nem, hogy hol van itt a munkaügyi és TB ismeret, amihez téged túlképzettnek tartottak? Két év kemény tanulmány még annak is aki bír némi gyakorlati tapasztalattal. Nem ezen akarok lovagolni, csak nem értem.


Ismerősöm fia az elmúlt évben kapott diplomát, hivatalosan település fejlesztési szakember, most OKJ-s képzés keretén belül reklám és marketing képzést tanul.


A mérlegképes könyvelői képzés pedig kimondottan diplomához kötött, ott szükséges némi gyakorlat, épp ezért pénzügyi asszisztensi képzést szokták javasolni előtte.


Ezek csak kósza gondolatok, de talán valami érdekelhet belőle.

10. Noorah (válaszként erre: 9. - Mortansen)
2012. máj. 10. 15:41
Művelődésszervező, azon belül kultúra közvetítő és kommunikáció (újságíró). Szóval nem véletlenül írtam, hogy telített, de ezt még nem sejtettem, mikor annak idején nagy ambíciókkal belevetettem magam.
9. mortansen (válaszként erre: 8. - Noorah)
2012. máj. 10. 15:39
Szabad kérdezni miből diplomáztál?
2012. máj. 10. 15:36

A levelezős képzés sokba kerül még munka mellett is, de pont itt a bibi: nincs munka. Anyagilag szüleim talán tudnának kicsit segíteni, de nem szeretném, ha a másodiplomámat is ők állnák, épp eleget tettek már, nekik is kell a pénz.


Munkaügyisra nem magamtól találtam ki, hogy túlképzett vagyok. Errefelé nem sok képzés indul, de ami igen, az vagy férfiaknak való, vagy számítógépes (aminél kijelenteték, hogy mit akarok én, hisz anno abból érettségiztem és még gimiből van OKJ-s papírom is belőle) és idegenforgalmi/nyelvi (ahová meg azért nm vezsnek fel, mert van nyelvvizsgám). Néha indítanak virágkötőt, de od ameg én nem látom értelmét jelentkezni...

7. Noorah (válaszként erre: 3. - Winny)
2012. máj. 10. 15:32
Én is mindig ennél a lehetőségnél lyukadok ki,de autodidakta módon nehéz szakmaibb jellegű nyelvet tanulni. Tanfolyamra meg nem csak nem tellik most, de nem is láttam régen sem értelmét. Húzzák az időt és sok óra elmegy azzal, amit még/már tud az ember lánya. :(
2012. máj. 10. 15:31
Esélyt kaphatsz képzésre és annak finanszírozására is.
5. mortansen (válaszként erre: 2. - Noorah)
2012. máj. 10. 15:30

Munkaügyis tanfolyamhoz túl képzett vagy? Ezt hogy érted? Abból is van diplomád?

Ha nincs akkor nem vagy hozzá túl képzett, nem is kevesen kezdenek OKJ-s tanfolyamba más irányú diplomával egyetem elvégzése után.


Javaslom, hogy keresd meg a területileg illetékes munkaügyi központot, jelentkezz be. Regisztrálni fognak és bár kicsi az esély, de egyel több, hogy munka ajánlatot kapj.

4. Mazsinka (válaszként erre: 1. - Noorah)
2012. máj. 10. 15:30

Ezt akár én is kérdezhettem volna. Én a továbbtanuláson gondolkodom. Szeretnék államira bekerülni, önköltségre nekem sem futná. Valószínűleg újra fogok érettségizni, hogy jobb pontjaim legyenek. Közben megpróbálok elhelyezkedni valahol, vagy gyereket szülök, mivel már aktuális. A férjem keres, ezért megoldható, de ha csak magamra lennék utalva, én sem tudnám, mitévő legyek.


Próbáld meg a levelezőt, akkor mellette dolgozhatsz is, így lesz pénzed az egyetemre, aztán meg biztosabb a jövőd!

3. winny (válaszként erre: 2. - Noorah)
2012. máj. 10. 15:27

Először is gyakorold és erősítsd meg a nyelvtudásod angolból.

Ne légy pesszimista!

2012. máj. 10. 15:23

Teljesen tanácstalan vagyok. Eddig betegeskedtem, így nagyon nem vetettem bele magam a témába, de a cudar valóság nagyon elkeserít.

4 éve diplomáztam egy olyan szakon, ami telített, így nem tudok vele elhelyezkedni. Másfél éves munkatapasztalatom van más területen (internetes tanácsadás önkormányzatnál). Értek a számítógéphez, mint mindenki más + a képszerkesztéshez is eléggé konyítok, ahogy minden más vizuális, kreatív dologhoz és írni is szeretek (ez szakmába is vág). Angolul úgy ahogy megértem maga, van nyelvvizsgám, de mivel régen szereztem, már nem elég ahhoz, hogy pl. egy multihoz bekerüljek bármilyen apró munkakörre(ez még orvosolható is lenne). Befolyásos ismerősöm nincs.

Tanulni szeretnék és lenne is még terület, ami érdekelne, de abszolút nincs miből finanszíroznom. A munkaügyis tanfolyamokhoz pedig túlképzett vagyok.


Mit kezdhetek magammal szerintetek ilyen helyzetben, azon kívül, hogy lesem a munkalehetőségeket, melyek nem tolonganak

2012. máj. 10. 15:23
Mit kezdhet magával az ilyen ember?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook