Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kellett volna tennem? fórum

Mit kellett volna tennem? (beszélgetős fórum)


1 2
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Timmy0520)
2021. nov. 15. 10:03

Nálunk is.

Én lefotóztam volna, és felteszem a helyi fb csoportba, hogy hol és mikor láttam.

2021. nov. 14. 19:13
Felénk az is szokás, hogy a népszerű közösségi oldalon létrejött regionális elkóborolt/talált állatok csoportba feltöltenek egy képet vagy leírást az állatról a jószándékú állampolgárok, hogy éppen merre látták és hiányzik-e valakinek. Van, hogy éppen mások ismernek rá, tudják, kihez tartozik és értesítik.
29. 80ASIQ (válaszként erre: 28. - 80ASIQ)
2021. nov. 14. 10:45
jav.: olvastam
28. 80ASIQ
2021. nov. 14. 10:45

Nem olvasta el a válaszokat, lehet, hogy már írta valaki, amit most én. Állatorvoshoz vittem volna, hogy megnézzék "csippelve" van-e.

Most már persze késő bánat, de reméljük meglett a kutya gazdája. :)

27. birebora (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 10:05
Ne emészd magad, akkor igy döntöttél. Reméljük hazatalált, meglett a gazdája vagy valaki befogadta.
26. Channa* (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2021. nov. 14. 10:02
Na meg egy kistestű kutya simán el van 1 napig (amíg nem tud az ember beszerezni mást) virslin, stb...
25. andi6020 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2021. nov. 14. 10:02
Ez mondjuk a rendszeres táplálkozásra vonatkozik, ott is leginkább a tápra.
24. bnedora (válaszként erre: 21. - Dafke)
2021. nov. 14. 10:00
Lehet, hogy így van, de amikor nekem sok cicám volt, bizony nagy kutyakonzerves kaját adtam neki, mert olcsóbb volt, mint a cicakaja, de semmi bajuk nem volt tőlük.
2021. nov. 14. 10:00

Nem tudom, hogy mit kellett volna tenned, de én biztos, hogy befogadtam volna úgy, hogy utoljára gyerekkoromban volt kutyám, és biztos nagyon szipogtam volna, ha jelentkezik a gazdája;)


Egyszer bicajozás közben láttam meg egy kis csivavát az út szélén futkosni. Eltöprengtem, hogy vajon gazdátlan e, és azzal a gondolattal vissza is fordultam, hogy felszedem és viszem haza, de mire ez megtörtént, épp egy autó megállt mellette és vitték el.


Mondjuk én nem vagyok mérvadó ebben, mert amikor találtunk egy elveszett kislányt, akkor én rögtön azt mondtam, hogy vigyük haza és majd csak utána keressük a szüleit, de a férjem elvitte a rendőrségre;)

Utána napokig azon aggódtam, hogy ellátták e rendesen, meg lettek e a szülei, remélem nem kerül intézetbe, stb. A férjem megunta és elment érdeklődni:)

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Dafke)
2021. nov. 14. 09:50
Rosszul tudod. Pont fordítva van.
21. dafke
2021. nov. 14. 09:48
Kutya kaphat macskakaját, macska nem kaphat kutyakaját, én így tudom.
20. l.luiselotte (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2021. nov. 14. 09:38

Meg ne felejtsétek el, hogy szombat délután történt. Én még soha nem értem hozzá kutyához, nem értek a nyelvükön, a velem együtt lakó fiam sem - és különösebben nem is tetszenek.

Kb akkora volt, mint a 6 kilós macskám Ő inkább örült volna kiskutyának, mert egykemacska.

De legközelebb ha ilyen eset történik,- vagy visszajön, beviszem és adok neki wishkast, previtalt és felixet !.

19. bnedora (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 09:30

Egy kutya pillanatok alatt hosszú távot meg tud tenni. Anno, a saját kutyámat hónapokon keresztül kerestem utcákat járva, mikor elcsatangolt. Én mindig azt néztem, hogy egy szabadon lévő kutya után megy-e gazdi. Sajnos, én is olyan vagyok, hogy begyűjtöm a kóbor kutyákat, vagy legalábbis ennivalót, vizet adok neki.

Mivel te nem értél rá, így nem tehettél érte semmit.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 09:01

Már mindegy, ne emészd magad.

Én bevittem volna, ha van udvarom. Az ilyen állat borzalmasan hálás, mint írtad picurka is volt, meghúzza ilyenkor magát, nem bántaná a macskát.

Víz, étel kellett volna neki. Ha neked nincs, megkérni valakit, ossza meg a Face oldalon. Menhelyek is befogadják, sokan ott találják meg elveszett állatkájukat.

17. BeauIieu (válaszként erre: 16. - BeauIieu)
2021. nov. 14. 08:58
Amúgy szegény meghalt 40 ezer rakolte utan
16. BeauIieu (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. nov. 14. 08:50
Betekertem a sérült mwacskat, mintha burrito le lenne.
15. BeauIieu (válaszként erre: 13. - BeauIieu)
2021. nov. 14. 08:42
Talán mégsem akkora hülyeség...
14. globus (válaszként erre: 12. - BeauIieu)
2021. nov. 14. 08:42
Mit csináltál a blézerből?
13. BeauIieu (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 08:41

A chip mit mond?

Nekem a mezei, hàzi cicaban is van chip. Ha az állatorvos is hülyeségnek mondta.

12. BeauIieu (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 08:34

Én sérült,idegen macsabol boZrrítót csináltam a blezerembol az állatorvosig,

Meg én vagyok ugyanaz, aki egy kővel agyonut egy fiokat, mert nem bírom szenvedni látni.

11. 9370250d08 (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 08:34

Hat az alapvetoen kutyakra is igaz "hogy ehes ember, nem valogat."

A mieink allandoan megzabalnak a macskaet; pedig hust esznek, szoval biztos megeszi.


De a viz fontosabb 1-2 napot kibir kaja nelkul. Ha beviszed jobb nem megetetni; mert megvizsgaljak + hanyhat is a kocsiban.

10. secret8 (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 08:32
Először is vizet. A macskakajának is nagyon fog örülni.
9. secret8 (válaszként erre: 8. - Secret8)
2021. nov. 14. 08:29
Neccesett = necces lett
2021. nov. 14. 08:28

Ha gondozott volt, biztos csak elkóborolt, de van gazdája. Valahol várják haza, keresik.

Igen, a macskák miatt talán neccesett volna behívni, viszont lehet, hogy volt nyakorve, rajta a gazdája elérhetőségével, vagy chip, ez alaphán az állatorvos tudja beazonosítani a gazdát.

Én lehet, hogy bevittem volna esetleg valamilyen állatklinikára, hogy nézzék meg, van-e bennne chip.

Akkor van gond, ha nincs, mert akkor menhely... illetve ilyenkor szoktak facebookon fotót kirakni, megosztást kérni. Sok kutya talált így már haza.

2021. nov. 14. 08:27

Én is a chipben bízom, abból remélhetőleg kiderül.



De ha hasonló eset előfordul, legközelebb beviszem, felmerült bennem, mit adjak neki, macskakaját ? Később kinéztem az utcára, már nem volt ott, hátha kereste a gazdája.

6. 9370250d08 (válaszként erre: 2. - Globus)
2021. nov. 14. 08:26
Kotelezo; de rengeteg kutya van chip nelkul.
5. simple (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2021. nov. 14. 08:24
Nekem mindig az első lépés, hogy megnézem van-e benne chip. Állatorvos le tudja olvasni, de sok MOL benzinkúton is van direkt chipolvasó. A további lépések nyilván ettől függnek.
2021. nov. 14. 08:24

Felhivhatsz egy helyi allatmenhelyet; allatorvost; hatha tudnak segiteni. Kapacitas es ugyintezo fuggvenyeben alt. szoktak.

Nekem volt olyan; hogy allatvedos nagyon bunkon lerazott. Volt, amikor megkerdeztek be tudom-e vinni a kutyat is bevittem. Ez 1 kistestu kutya volt, akit bemertem tenni a kocsiba, mert van tapasztalatom a kutyakkal.


Kerdeztek, hogy szeretnem-e befogadni, mondtam, hogy nem. Jofejek voltak.


Vittem mar be igy talalt kisfecskeket is madarkorhazba, orultek neki, torott volt a labuk, a doki annyira jofej volt;hogy amikor erdeklodtem meg fotot is kuldott a mutetrol. 😊


Szoval; ha van idod es kapacitasod es ott van a kutya 1 telefont meger a dolog.

2021. nov. 14. 08:23
Én bevittem volna.
2021. nov. 14. 08:22

Talán valaki befogadta.

Anyu minden kóbor kutyát begyűjtött, aztán segítettünk gazdát keresni. Neki sosem volt nagytestü kutyája, amikor egy ilyent "talált", leendő gazdája 60 km-ről jött érte. Sírt örömében, annyira tetszett neki.

Lehet, hogy van a kutyusban chip. Vagy ez már kötelező?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook