Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kellene tenni, változtatni, hogy kevesebb legyen a baleset az utakon? fórum

Mit kellene tenni, változtatni, hogy kevesebb legyen a baleset az utakon? (beszélgetős fórum)


2019. okt. 28. 22:30

Meg kell tanítani a gyerekeknek a biztonságosabb közlekedést, méghozzá példamutatással.

Mindig bekötve a biztonsági övet, kicsiknek a gyerekülésben, nagyobbakkal sem él indulni, míg nincs bekötve.

Zebránál körülnézni, csak akkor menni, ha az elsőbbséget megadták. Hiába van elsőbbségünk gyalog, nekem fáj, ha elütnek, és nem vigasz, hogy nekem volt igazam.

Zebrán nem átmenni a piroson akkor sem, ha nem jön semmi.

A piroson autóval sem átmenni.


Felnőttként alkohol fogyasztás után nem vezetni. Ha fáradt vagyok, rosszul vagyok nem vezetni. Ha rosszul látunk, nem vezetni.


Jogosítvány megszerzése előtt, továbbá bizonyos betegségek és 65 éves kor felett PÁV vizsgálat.


Sebességmérés telepített kamerákkal. A kamerák a tilos jelzést is es a biztonsági öv nem használatát is rögzitenék, ezek objektív felelősség körébe tartoznának.


A gyalogátkelőhelyeknél több rendőri ellenőrzéssel lehetne hozzászoktatni a jármű vezetőket az elsőbbség megadására.


Kamionok vezetőinél főleg a pihenőidő betartásának sűrűbb ellenőrzése.


Több közlekedési rendőr kellene.

13. globus (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. okt. 28. 22:00
Bírtam, mikor egy gyalogos lefejelte az útszéli információs táblát, annyira belemélyült 😁
12. timycat (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2019. okt. 28. 21:57

Szerintem csak szimplán odafigyelés kellene.


Ma egy anyuka egy cseppet sem forgalmas utcában egy az egyben elémtolta a babakocsit és ezzel elémvezette a kutyát. Nem telefonált, egyedül volt, nincs mentség rá, nem figyelt.


Szívem szerint kiszálltam volna és felpofozom, de nem tettem. Szerencsénk volt. Nekem is, nekik is.

11. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. okt. 28. 21:57
Így van mindenkinek jobban kéne figyelnie...
10. Amaunet (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. okt. 28. 21:47
A telefonosokra én is haragszom. Akár gyalogos, akár autós, beszél, nyomkodja és a környezetére, a többi közlekedőre oda se figyel.
9. dd3e7764d1 (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. okt. 28. 21:31
Teljesen egyetértek! Felelōsségteljesen kell közlekedni gyalogosnak, autósnak, biciklisnek egyaránt. Sokan mennek, mint a világtalan nem számít mi van körülötte... Mellesleg borzasztó az utak felfestése,szinte nincsenek bicikliutak és a forgalomban résztvevōk egy része abszolút nem ismeri a kreszt.
8. globus (válaszként erre: 2. - E18f2d4ad1)
2019. okt. 28. 20:21

Azért autósok között is akad jónéhány tasli-várományos. Nyomják a gázt, mint süket az ólajtót. Ütöttek már el kijelölt gyalogátkelőhelyen gyalogost úgy, hogy egyik oldalról megkapta az elsőbbséget, másikról nem. Fel sem tűnt a vakegérnek, hogy miért áll a szemközti sor. Fénysorompónál megállt bennünk az ütő, halál nyugodtan keresztüljött a sínen, utolsó előtti másodpercben fedezte fel, hogy jééé, itt egy vonat! Megállok, megadom neki az elsőbbséget, erre index nélkül bekanyarodik jobbra, mellettem. Akkora fülest kiosztanék, leszállna a feje. Kiszállnak kocsiból úgy, hogy bele sem néznek a visszapillantó tükörbe, rányitnak ajtót egy elhaladó kerékpárosra, aki félrekapja ijedtében a kormányt, ha szerencséje van, hátulról nem jön semmi. Aztán a mobilozók széles köre: mind-mind pótolhatatlannak hiszi magát, hogy utcai forgalomban muszáj beszélnie, üzenetet írnia. Az indokolatlanul lassan poroszkálót, aki feltartja a kocsisort, meg kéne jól bírságolni.

Munkába menet először átverekedem magam egy útkereszteződésen, ahol elsőbbséget adok a körforgalomból kitóduló járműtengernek, természetesen amíg bent kóvályog, nem lehet tudni, hogy mit akar, aztán index nélkül kivág, és akkor már muszáj megvárni. No, átérek nehezen, hát ott egy iskola. Minden nebulót, akárhány éves, az ajtóig furikáznak... bár lehet, hogy jobb is, így nem szaladgálnak át zebrán váratlanul.

Akik körforgalom közvetlen szomszédságába zebrát kitalálták, falhoz állítanám.

2019. okt. 28. 20:08

Több rendőrt az utakra!


Nem adnék jogosítványt gyermekek kezébe.

2019. okt. 28. 19:55
A magyar "virtuson" kéne változtatni. Itthon az emberek jelentős része az életét egy versenynek tekinti, ahol állandóan meg kell muntatni, hogy ki a leggyorsabb, a leghangosabb, a legagresszívebb. Jó lenne, ha lassan változna a hozzáállás az élethez, ami nem versenypálya. Lehet nyugodtan, lassan csinálni mindent. Nyugodtan be lehet tartani a szabályokat, nem leszünk looserek tőle.
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2019. okt. 28. 19:10
Amit írsz, hogy "mit kellene változtani?" Mindent, amit leírtál. Sok idegbeteg türelmetlen van. Mennyi erős autó előz ha lehet, ha nem, nem áll meg a gyalogátkelőnél, vagy agresszív.Sok fiatal megkapja a jogsit és a szülőktől érettségire az autót. Gyakorlat nélkül csinálnak halálos baleseteket. Szomorú. El kellene venni a hogsit legalább 5 évre. Elkobozni az autót, vagy komoly pénzbüntetés, esetleg börön ahol a balset halálos. Tényleg sokan meghalnak. Sajnálom, hogy ma reggel 7 en meghaltak, benn égtek a kocsiban. Rettenetes. Vigyázz magadra, mer nem vagyunk ismerősök, de téged is féltelek ismeretlenül is!
2019. okt. 28. 14:15
Majd mi itt a Hoxán jól kitaláljuk a tutit, és úgy is lesz, mint a szállásreklámban... :D
2019. okt. 28. 14:10

Szigorúbb sebesség-korlátozás, és még szigorúbb büntetés. És itt nem csak arra gondolok, hogy több bírság, mert vannak rétegek, akik bármennyit kifizetnek mellényzsebből, általában az ő csemetéik furikáznak olyan nagy sebességű autókkal, amelyek nem a mi útviszonyainkra készültek!!!

Ha valóban letöltendőt kapnának a közlekedési kihágások, a balesetek elkövetői, még akkor is ha nem lennének áldozatok, majd talán jobban meggondolnák, mikor lépnek úgy a gázra, hogy ne tudjanak megállni, ha kell.

És persze nem csak trafipaxra kellene költeni, hanem az utak állapotára, közlekedési lámpákra, felfestésekre...

2. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2019. okt. 28. 13:09

A lakóparknál ahol lakom, van egy kereszteződés. Baromi nagy a forgalom, reggel dolgozni menet alig tudok kijönni onnan. Nekem stop tábla, szemben jövőnek elsőbbségadás. Ezért nyilván a keresztben menők élveznek elsőbbséget, aztán a szembe jövő, aztán ha mindenki elfogyott, akkor én. De a sok barom nem érti a KRESZ-t, nem indul, tétovázik, én meg nem mehetnék, de ha nem kockáztatok egy idő után, akkor csak nézzük egymást. Siralmas, és para, főleg amikor bent ül a gyerekem is...

Sokan arra kerülnek, akik a városból akarnak kijutni. Másrészt ott van egy suli és hozzák a szülők a gyerekeket. Hááát, lenne kedvem egy-két szülőt pofáncsapni... Képesek a mindkét irányban 2-2 sávos utat eltorlaszolni és nem lehet haladni.


Szóval szerintem időszakosan le kellene mindenkinek újra vizsgázni KRESZ-ből. Szívás lenne nagyon, de talán pár ostoba barmot ki lehetne szűrni.


A másik, hogy a gyalogosok, biciklisek sem tudják a szabályokat és ott lavíroznak eszetlenül az autók között. Általános iskolában már oktatni kellene! Pl. ha zebrán nem száll le a bicikliről és nem tolja, nincs a hülyének elsőbbsége, mert járművel közlekedik, így nem gyalogos, de nem tudja, azt hiszi van.


Szerintem a magyar utak nagy része botrányos, biciklis közlekedésre alkalmatlan amúgy is.

2019. okt. 28. 10:53

Sziasztok!

Azon agyaltam, mit kellene változtatni, hogy kevesebb legyen a baleset az utakon. Ha végignézek egy híradót, vagy elolvasok egy internetes híroldalt, tele van ilyen hírekkel. Ha csak egy-egy hétvégét tekintenek, akkor is többen meghalnak az utakon.

Mit kellene változtatni? A KRESZ-ben kellene módosítani? Az oktatáson? A büntetéseken kellene szigorítani? Az ellenőrzéseket kellene gyakoribbá tenni? Mindenhova trafipaxot kéne tenni?

Ti mit gondoltok erről? Én már félek hosszabb útra indulni, de gyakorlatilag a városban is bármikor történhet bármi, mert olyan sok az idióta az utakon, hogy a normális ember csak a fejét kapkodja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook