Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kell tudnia egy mellszívónak? Mi alapján válasszak? fórum

Mit kell tudnia egy mellszívónak? Mi alapján válasszak? (tudásbázis kérdés)


21. hajini
2012. márc. 8. 08:28
nekem aventes volt kéziben. szerettem ;-)
2011. aug. 15. 16:50

A mellszívók annál jobbak, minél inkább utánozzák a baba szopási viselkedését. A jó mellszívó ritmikusan képez vákuumot. Ha hatékonyan akarsz fejni a vákuumnak el kell érnie a 230-250 Hgmm értéket. Az ennél nagyobb vákuum megnyújthatja a mell érzékeny szöveteit és maradandó elváltozást okozhat. A mellszívónak sohasem szabad fájdalmat okoznia mert ha az agyad összekapcsolja a fejést a fájdalommal abból sok jó nem sül ki. Ha fejsz mindig a legkisebb vákuumról kezd és fokozatosan növeld a fájdalomérzés megjelenéséig, majd csökkentsd addig, hogy éppen ne fájjon. Ekkor tudsz a leghatékonyabban fejni.

Fejés közben érdemes a melled masszírozásával rásegíteni. Sokkal több tejet kaphatsz így. A jó mellszívó percenként 30-60 szívási ciklust csinál, annyit amennyit a kisbaba. A medelánál kitalálták „orvosi kutatásokra alapozva” az úgynevezett kétfázisú fejést. Ez abból a tapasztalatból merít, hogy a babák először gyorsabban, de nem nagyon nagy erővel szívva tudnak tejet fakasztani. Ezzel a gyors (kb 120 ciklus/perc) ritmusú szopással beindítják a mama tejleadó-reflexét. Az első csepp anyatej megjelenése után átváltanak a táplálkozási szopásba. Ez átlagosan 40-60 ciklus/perc.

A szívófejnek illeszkednie kell a mellbimbó méretéhez. Mindenkinek más-más méretű a mellbimbója. Ez nincs összefüggésben a mell méretével. Ha a mellszívó a bimbót mélyen behúzza, megnyújtja a tejmirigyektől a bimbóig nyúló tejvezetékeket. Ekkor szokták mondani a mamák, hogy „rossz a mellszívó, hiszen van tejem, kézzel jól tudok fejni”.

A másik problémát a szívófej nyakrészénél vastagabb mellbimbó okozza. Ha a vákuum hatására be-ki mozgó mellbimbó nekidörzsölődik a nyakrész műanyag falának, és a sok dörzsölés duzzanatot, ödémát, sebesedést, fájdalmat okoz.

Az összenyomott tejvezetékeken nem tud jól átfolyni a tej. Az is előfordul néha, hogy a két mellbimbó más méretű. A medelánál lehet kapni különböző méretű fejeket a mellszívókhoz. Nem tudom, hogy a többinél van-e ilyen lehetőség, de az biztos, hogy csak a medelás készülékek tudják utánozni a baba szopási viselkedésést.

Az elektromosokat egy kis motor működeti, ami nem érintkezik az anyatejjel, így nem tud megrázni sem (azért vizes környezetben pl: fürdőkádban ne használd). Ha tisztítani akarod akkor szét lehet szedni és a tejjel érintkező részeket elmosni, fertőtleníteni.

2010. aug. 29. 22:39

Szia!

Én a Tomiie Tippie márkát használtam az utóbbi két babám szoptatásánál van olyan jó,ha nem jobb mint az Aventes,az első fiamnál 11éve azt használtam(Avent)akkor jó volt,78 liter tejet adtunk le ,mivel van összehasonlítási alapom,és voltam olyan jóban a szobatársaimmal,hogy mindenki mindegyiket kipróbálta(egésznap nevettünk és fejtünk, hogy beinduljon a tej)Van a Medellának 3 fajtája egy egy kezes kézipumpás(Avent koppincs) van akinek bejön ez szerintem kisebb mellű nőknél bevállhat,

van a kétkezes pumpás(tologatós)Nevetséges hatást lehet elérni vele,szerintem pénz kidobás és nem hatékony aki azt mondja,hogy jó annak egyébként is ömlött a teje mert ennek a szívóereje nulla,vagy nem volt módja válltani!

Elektromos: Öszintén erről vélemény nem tudok mondani mert nem próbáltam, valahogy nekem vízes(anyatejes) környezetben nem csatlakoztatnék árammal működő szerkezetet a cicimre.

Avent: ebből is van most a piacon 3 fajta Nagyon drága én az árfekvése miatt nem vettem újra ezt a márkát és a tommival sokkal jobban megvoltam elégedve nagyobb a szívó ereje is és ennek a dobozán is rajta van a valós szívóerő, de az Aventes dobozok nálunk is beváltak mivel már senkinek nem kell az anyatej így átalakultak fűszeres dobozzá ebben a szerepben is szuperül megállják a helyüket!

Tommie Tippie:Nagy szívóerő,3 fő részből áll könnyű tisztítani és van hozzá mell formájú cumisüveg és sokkal desinesebb mint az aventos,+van hozzá sterilizáló doboz is, és a kagylója szuper testreszabott idális minden mell formához!Nem utolsósorban nem is olyan drága azt nem mondom, hogy a legolcsóbb de szerintem erre nem dobod ki a pénzed és nagyon szép cumisüvegeket dobtak most piacra ami ugyan úgy csatlakoztatható mellszívóra!

2010. aug. 29. 21:22

Szia!


Nekem volt pesztonka mellszívóm, de nekem nem vállt be, csak az orrszívós részét használtam.

Ami viszont hatásos volt, az a kézi aventos mellszívó! Az nagyon jól működött nekem!!! Megéri a pénzét!!!!! (Pedig anno nagyon kételkedtem benne és én is ugyanígy akartam kideríteni, milyet lenne érdemes venni, mint most Te!)

2010. aug. 29. 13:15
Jah ami még jó... elemmel is működik, ha éppen nincs áram a közelbe, tehát bárhol-bármikor tudom használni!!!!
2010. aug. 29. 13:13
Nekem volt az első 1hétben kézi, de nem bírta a karom a strapát, sírógörcs kerülgetett. Aztán vettünk medela elektromos mellszívót & ezután jött a HAVVAII!!!! Könnyen kezelhető, kényelmes, könnyű tisztitani-fertőtleniteni, gyors. Áldom azt aki kitalálta. Én is fagyasztottam: Szilikonos jágkockaformába öntötem át ott megfagy aztán jöhet 1zacsi ami fel van dátumozva, (kinyonkodom mint 1gyógyszert a szilikonból & át a zacsiba) Így már nem fagy össze & 1esével kitudok szedni belőle fözelékbe. :-)
2010. aug. 29. 12:50
Nekem gépi is van meg kézi is, de utóbbit jobban szeretem hangtalan, a másik kezemmel teszek-veszek addig a konyhába és a gyerekre is tudok figyelni nem vagyok áramhoz kötve.(avent)
2010. aug. 28. 05:44
medela, az avent a fele tejet se szívta ki.
2009. ápr. 15. 10:05
Egyértelműen Avent
2007. máj. 17. 02:47

Sziasztok!


Én Aventet használtam (nekünk is majdnem mindenünk Avent,met nagyon jók).


Nekem erősebb kellett, a korházban ajánlottak egyet, ami 2 csőből áll, és full vákum a lényege (3000 ft).


Gépi volt a korházban is, szerintem gyenge.


De ha a kézi fejést kitanulod alaposan, az lehet a legjobb talán.


Fontos,hogy egy kézzel is tudd használni, könnyen fertötlenithető,egyszerüen tisztitható legyen.


Nekünk még megvan az Avent rendszer üzletelhetünk,ha gondolod :)

2007. jan. 19. 21:44

Sziasztok!

Én is szeretem az AVENT-ot.Amiből lehetett,abból AVENT van.

A mellszívóból vettem anno egy kézit.De megmondom őszintén, én a kézi fejésre esküszök.Szerintem-ha jól kitanulja az ember-gyorsabb és mindig kéznél van:)

De akármilyen mellett döntesz,az elektromost nem ajánlom.Van ismerősöm,aki megvette.Az első alkalmat sem tudta végig csinálni,mert állitólag az gyát is kiszivja.Azóta is ott figyel a dobozban.

Érdeklődj utána,mielött nagyobb beruházást csinálsz!:)

2007. jan. 18. 22:48

Sziasztok!

Én mindenben AVENTet használok, a mellszívó nagyon jó, praktikus, imádom hogy tudom kombinálni a cumisüveggel meg a cumival a dolgokat... és tényleg nem szokik hozzá a gyerek az üveghez. Sajnos nekem nincs sok tejem igy kell a 3 hónapos kisfiamnak pótlást is adnom néha de amikor csak tudom szoptatom, és mindig elfogadja a cicit... a kis drága! Szerintem a többi melszivó nem ilyen praktikus, nem lehet variálni a dolgokat... én vettem sok fagyasztható tartót (persze AVENTet) de sajnos nem tudom lefagyasztani (szinte nincs mit) de majd jó lesz a babakajának is...

De akinek sok a tejcije az tuti jól jár vele, lefeje bele, rácsavarja a tetőt, és már mehet is a fagyasztóba, nem kell töltögetni meg ilyesmi... ez az egész AVENT rendszer szuper!

2007. jan. 8. 16:22

Szia!

Én Aventes mellszívót használtam és nagyon meg voltam vele elégedve! Rengeteg tejem volt (napi 2 liter)és nagyon gyorsan le tudtam vele szívni a tejet! A kisfiam nem szopott, de én 16 hónapig fejtem neki, először 3 óránként, majd naponta 4x. Egy Chiccos volt elötte (pumpás), attól egy hónap múlva súlyos inhüvelygyulladásom lett, úgy volt, hogy meg is kell műteni a kezem!

Medelásat is kipróbáltam (az olcsóbb fajtát), de az katasztrófa volt!!1/4 óra helyett 3/4 óra volt a tej leszívása!!

8. molntak (válaszként erre: 7. - Tacus)
2006. ápr. 18. 13:26

Én is a medela-t használtam. Én nem szoptattam csak fejtem 7 hónapig 2-3 óránként mindkét cicit egymás után. A gépnek meg se kottyant. Én nem zacskóztam bébiételes üvegekbe átöntöttem a tejet és abban fagyasztottam le.

Ez a gép ez nagyon jó!

7. Tacus (válaszként erre: 3. - Merci)
2006. ápr. 17. 23:42

Szia,


Én egy harmadikat használtam. Medela elektromos melszivó. Nekem ez jött be nagyon. Könnyen kezelhető, tisztitható. Ehez is lehet zacsikat kapni, amibe lelehet fagyasztani.


Én szoptatni mindig felváltott ciciböl szoptattam. Amikor szopott, utána még kifejtem ugyanazt a cicit. Igy mégtöbb tejem lett. Volt ugy, hogy rengeteg lefagyasztott tejem volt. késöbb, amikor már kevesebb volt a tej, akkor ezeket kapta, vagy ezekkel higitottam a fözelékeket.

6. veres (válaszként erre: 4. - 33e0394ae2)
2006. ápr. 17. 16:58
Már nem lehet kapni az Aventnak tejtartó zacskót, csak poharat és tetejét külön. Iszonyatosan drága. Én a gyógyszertárban vettem 300 ml-es tégelyt, amiben a krémet adják. Kiválóan kiszolgálta a lányomat, és csak 45 forint volt darabja
2006. febr. 11. 10:35

Merci, nehez megmondani hogy egy mellszivo mitol jo, es kinek melyik valik be, mert mindenkinek mas jon be. Nekem az Avent kezi mellszivo valt be. Ehhez nagyon praktikus tartozekok vannak, tudod akar egybol cumisuvegbe vagy csoros poharba fejni, esetleg tejgyujto zacsiba amit maris tehetsz a fagyoba. Mi nagyon szeretjuk az Aventes sorozatot.

Szerintem elektromosat (gepit) csak akkor erdemes venni ha szeretnel tejet leadni, egyebkent a kezivel is jol lehet boldogulni. Nekem brutal sok tejem volt az elso 2 honapban, en arra hasznaltam hogy amikor mar nagyon feszitett es nem birtam akkor fejtem. Szerintem fontos szempont meg hogy konnyu legyen szetszedni, osszerakni, mosogatni, sterilizalni, ne alljon 25 darabbol.

2006. jan. 14. 18:53
Szio.Nekem az Avent manuàlis mellszivòja nagyon bejott.Volt egy csomò tejem de a fiam aki most màjusban lessz 3 èves nem akart cuclizni a cicibol csak a cumis uvegbol.Az Aventnek vannak tasakjai is amiben le lehet fagyasztani a tejet amit lefejsz ès megmarad.Mi màst szeretnèl mèg tudni?
2005. nov. 23. 15:23
Oksi, de ebből nemigazán derül ki, hogy mi is az a mellszívó.
2005. nov. 17. 21:10
Lányomnak nagyon bevált azt hiszem a neve :Presztonka elektromos mellszívó két gyermeket kiszolgált./Februárba lesz 5 éves az idősebbik uncsim őt 2 évig szoptatta,a második uncsi 2 lenne február 29-én ha lenne olyan még Ő most is szopik./
2005. nov. 17. 19:21
Mit kell tudnia egy mellszívónak? Mi alapján válasszak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook