Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kell tudnia egy 2.5-3 éves kisgyermeknek? fórum

Mit kell tudnia egy 2.5-3 éves kisgyermeknek? (beszélgetős fórum)


2010. okt. 4. 10:28
Az én kislányom megcsinálta a védőnőnél a felmérést.Mindent ügyesen tudott...Büszke is voltam rá nagyon!
2009. nov. 10. 18:22
az enyém se tudta +csinálni,.Védőnő csinálja.mondjuk mondta h nem mindenkinek sikerül
2009. nov. 10. 18:03
én még 3 éves korú gyermekeknél nem is hallottam ilyen vizsgálatról.én fiam biztos nem csinálná meg már csak azért se mert ő ilyen ha valamit kell csinálni avval úgy van már csak azért se......
2009. nov. 10. 11:43
az én fiam nagyon makacs és ha valamit a fejébe vesz akkor annak úgy kell lennie .Persze csak szeretné!Szerintem az enyém most van a dackorszakba hisztizik ,akaratos.Amúgy nagyon ügyesen mászik fel mindenre a játszótéren a nagyobb gyerekeket meghazutolóan, csak ha le kell ülni tanulni dolgokat az már nem tetszik neki.Megcsinálták nektek a 3 éves vizsgálatot a gyereketeken?Hallás ,szinek féllábon állást ...?szem vizsgálat ?szerintem baromság egy része egy 3 éves hogy mutogassa el a látás vizsgálatnál a kézjeleket pláne ha előszőr látja és azt se tudja h mi az.
2009. nov. 10. 10:44
az orrfújást már vannak gyerekek, akik korábban is megtanulják. első gyermekünknél még nem voltunk az orrszívó hívei, nem használtuk, és soha nem volt sem arcüreggyulladása, sem fülgyulladása. és már egészen korán 1,5 éves korban megtanult egyedül is orrot fújni. persze ez nagyban köszönhető volt annak is, hogy ő is érdeklődött az iránt, hogy hogy lehet egyedül orrot fújni és elég értelmes volt ahhoz, hogy ezt az ő kis gyermeki felfogásával meg is értse. ugyanígy a kézmosást és fogmosást is elég korán elsajátította egyedül. természetesen minden gyermek más,
2009. nov. 9. 17:13

3 éves kor körül meg lehet tanítani a gyerekeket az

-önálló wc használatra

-a kézmosásra

-az orrfújásra

-egyszerűbb ruhadarabok le-fel vételére, de még segítséggel

-egyszerűbb játékeszközök használatára

-el lehet kezdeni a szülővel közösen a játékok helyre rakását

-más gyerekekkel kapcsolat teremtés

stb

2009. nov. 9. 16:13

minden gyerek más még egy családon belül is és itt még semmi nem történik ha bármi késöbb menne,az meg hogy fél az is teljesen természetes..

van ki erre a korra teljesen tisztán beszél sok sok verset tud.. de van kinek alig értjük mit mond és a verset se jegyzi meg még de a végén mind kettő diplomás ma

2009. nov. 9. 14:51
szerintem nem kell elkeseredni. az én lányom is félt egy időben a sötétben nagyon. néha még most is. ilyenkor felkapcsoljuk az éjjeli lámpát amíg el nem alszik és miután elaludt lekapcsoljuk. könnyen barátkozik?
12. 35491a860f (válaszként erre: 6. - 8ffbd63a25)
2009. nov. 9. 14:49
az tök jó, ha a gyerek saját maga gyűri le a félelmeit. :)
2009. nov. 9. 14:49
ja és még egyedül enni sem hajlandó ez a problémám igazából csak Apával eszik....
2009. nov. 9. 14:48
velük sem mindig********
9. 8ffbd63a25 (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2009. nov. 9. 14:47

ez mind megy neki......sőt tapasztalatok és vélenmények szerint eszméletlen okos kisgyerek.,


kicsit irigy de csak a lányokkal velükkel sem mindig.

2009. nov. 9. 14:43
én ezeket a dolgokat nem tudom hogy kezeljem pl.ez a félés dolog hogy van a gyerekeknél mert az én kisfiam sok mindentől fél pl.:aminek nagy hangja van,néha az emberektől is pedig nem szoktam megverni még csak büntetni sem,kórházban volt májusban és azóta ilyen kis félős.csak erre a dologra tudom a félénkségét visszavezetni.alapjában véve egy kis eleven kis emberke.
2009. nov. 9. 14:40

Elég sokáig tart , de megpróbálom leírni:

-érdeklődést mutat más gyerekek iránt

-viszonylag nagyobb harc nélkül elválik a szülőktől

-megérti az "enyém", övé" lényegét

-ki tudja fejezni az érzelmeit

-szerepjáték(babázás, autózás)

-egyszerű puuzle-t kirak

-tárgyakat szín, forma szerint csoportosít,

-két három részes utasítást követ

-4-5 szavas mondatokat használ

-személyes névmásokat használ

-felnőtteket és játszótársait utánozza



Ez persze csak nagyjából, csoportosítás nélkül egy 3 éves gyerekről. De az öltözés mint olyan nincs benne:)A kisfiúk ezt amúgy sem szeretik csinálni, légy türelmes, majd segítenek neki.

2009. nov. 9. 14:39
már több mint fél éve szoba tiszta és 5 nap alatt szokott le a pelusról.de néha azért bepisil(éjjel soha nem pisilt még be).csak akkor pisil be ha megy a mosógép mert nem mer be menni fél tőle.de ma is ment a mosógép és be ment kikapcsolta és úgy pisilt.
5. 35491a860f (válaszként erre: 1. - 8ffbd63a25)
2009. nov. 9. 14:34
A hisztit sokféleképpen lehet kezelni, emberi vérmérséklettől függ. Szerintem az a legjobb módszer, ha otthagyod, hagy hisztizzen magának, ha fél óráig bömböl és toporzékol, akkor tegye ezt fél óráig. A lényeg, hogy rá se hederíts, hogy megtapasztalja, nem irányíthat a hisztijével téged. Ha látja, hogy nem érdekel téged a hiszti, abba fogja hagyni előbb vagy utóbb. Én így szoktattam le a lányomat a hisztiről. Ma már nincs problémánk vele. Egy 3 évesnek szerintem már mindenképp szobatisztának kell lennie. Ezt azért írom, mert ismerek 3 évest, aki éjszakára még mindig pelenkát kap, és ezért nem tanulta meg még a mai napig sem, hogy ha vizelési ingere van, akkor akár nappal, akár éjszaka van, ki kell menni a wc-re, vagy minimum a biliig. Az én lányom 3 évesen még félt kimenni egyedül a wc-re éjjelenként, ezért a szobaajtóba (az előszobába) tettük a bilit. Így ezt a problémát is megoldottuk. Egyre kell figyelni, szerintem nem jó, ha egy gyereket minizseninek nevelünk már 3 évesen. Gondolok itt mindenféle szakkörökre, tanfolyamokra stb. Ez később, főleg felsőtagozatos korban már ki fog ütközni a gyerek viselkedésében.
2009. nov. 9. 14:34
Majd az óvónéni öltözteti. Nem minden gyerek öltözik egyedül. A nagyfiam csak nagycsoportban szokott rá. A pici 2,5 éves, már néha nem hagyja hogy segítsek neki...
2009. nov. 9. 14:31
Nem baj:) Ennyi idősen a kisfiúk nem nagyon szoktak öltözni.
2009. nov. 9. 14:29
az én kisfiam nem akar egyedül öltözni pedig 2 hónap és oviba megy
2009. nov. 9. 14:28

mit kell tudnia egy alig 3 éves gyermeknek?

gondolok itt viselkedés,öltözés,ilyesmi......

és még több tanácsot hogyan kezeljük a hisztit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook