Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kell tudni a szülés alatti kontaktlencse viselésről? Szabad vagy nem? fórum

Mit kell tudni a szülés alatti kontaktlencse viselésről? Szabad vagy nem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. júl. 28. 12:02
Én úgy tudom,h. nem lehet kontaktlencsét viselni szülés alatt. Legalábbis nekem ezt mondta az orvosom. Ezért is viselek már 1 jó ideje szemüveget. Bár szerintem ez függ attól is,h. mennyi a dioptriád.
2006. júl. 27. 14:49
Én mindhárom gyermekemet kontaklencsével szültem, az elsőt kórházban, ahol szerencsére nem tűnt föl nekik, mert azt hitték, hogy levettem a szemüvegem. Viszont képtelen lettem volna beletörődni abba, hogy nem láthatom őket az első pillanattól fogva (- 6-os szemmel). A világon semmi bajom se lett tőle, a szem bevérzését az okozza, ha vki erőlködik és "nyakba" nyom. Viszont ha vki a méhösszehúzódás alatt becsukja a szemét (szerintem ez automatikus óhaj is a szervezet részéről), akkor nem hinném, hogy baja lenne tőle. (Vannak ugye oly lencsék is, amikben heteken át lehet aludni is, anélkül, hogy valaha is kivennénk.)
2006. márc. 29. 14:20

javaslom mindenkinek a lézeres szemműtétet.

én másfél éve belevágtam, és azóta teljesen jól látok! tényleg egy csoda! (ezt csak az értheti meg, aki évekig kontaktlencsézett-szemüvegezett, hiszen másoknak természetes az, hogy szabad szemmel jó lát).

mondjuk a terhesség alatt nem lehet megcsináltatni, de előtte, vagy utána igen.

3. Merci (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. márc. 10. 18:49
Szemüveget lehet? Tudom, furán fest egy épp szülő nő szemüvegben (szerintem nem is láttunk még ilyet az amerikai megszülős filmekben), de szinte semmit nem látok, ha nincs rajtam. A kérdés főképp elméleti, mert gondolom nagyrészt nem azzal leszek elfoglalva, hogy lássak, de hát azért mégiscsak jó volna egy kicsit. :)
2. Hoxa
2006. márc. 6. 21:06

Én ezért vedlettem vissza szemüvegessé mostanában. Nem lehet.

Meg eleve terhesség alatt is teljesen változik a szem nedvességtartalma, ezért a kontaktlencse is kényelmetlenebb lehet közben. Érdemes kikérni szakember véleményét. Engem sajnos lebeszéltek egy időre róla, aztán majd később megint elmegyek megnézetni és újratárgyalni az ügyet a szemésszel.

2006. márc. 6. 09:51
Mit kell tudni a szülés alatti kontaktlencse viselésről? Szabad vagy nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook