Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kell tenni, ha valaki fel akar mondani a munkahelyén? fórum

Mit kell tenni, ha valaki fel akar mondani a munkahelyén? (beszélgetős fórum)

2012. jan. 25. 18:12

Opállé... A dátum elkerülte a figyelmem...

Jót vigyorgok magamon...

2012. jan. 25. 18:11

Szia.

Személyzeti vezető, könyvelő vagyok egy cégnél.

Írásban kell kérned a munkáltatódat a munkaviszonyod felbontásához.

Alulírott XY kérném a munkáltatómat, hogy a 2000. valahányadikán létrejött munkaviszonyomat 2000. valahányadikával közös megegyezéssel szíveskedjék megszüntetni.

Aláírás, dátum.

Leadni a személyzeti osztályon.

Ha nem írják alá, akkor jön a munkaviszony megszüntetése a munkavállaló részéről. De itt ragaszkodhatnak a felmondási időhöz.

2009. dec. 10. 21:57
Attól függ miért szeretne vki felmondani
11. chelsee (válaszként erre: 10. - Sundance)
2009. jún. 4. 20:09
Lényegében Én is ezt akartam írni, de szóban mégsem lehet felmondani. A közös megegyezést kell keresni!
10. sundance (válaszként erre: 8. - Chelsee)
2009. jún. 4. 19:56
A felmondási idő felére kötelezhet a munkaadó.
2009. jún. 4. 19:54

NE ÍRJ FELMONDÓ LEVELET! Ha te mondasz fel, az nagyon sok hátránnyal jár. Pl: nem kapsz munkanélküli segélyt, ha arra kerül a sor, vagy rossz fényt vet rád a következő munkahelyeden.

Személyesen meg kell mondani, hogy KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL szeretnéd megszüntetni a munkaviszonyodat. Ha nem lehetséges, akkor levélben közöld ugyanezt.

Sokan beleesnek ebbe a csapdába, hogy megírják a felmondásukat, de nem szabad. Mindig törekedni kell a közös megegyezésre. Ezt persze a munkáltatók nem nagyon szeretik, de a munkavállaló szempontjából ez a legjobb.

8. chelsee (válaszként erre: 1. - Dóra.)
2009. jún. 4. 16:29

Szia!

Elsősorban meg kell írni egy felmondó levelet. Azt azonban tudni kell, hogy ha még nincs másik munkahely kinézve, illetve mindegy csak szabadulj onnan, és utána álláskeresési segélyt szeretnél kapni, akkor ha Te mondasz fel arra 3 hónapig nem vagy jogosult. Közös megegyezéssel mondasz fel, akkor jogosult vagy rá. Általában a közös megegyezéssel történő felmondás a legbarátságosabb. De azonnali hatállyal is fel lehet mondani. Azt hiszem ekkor nem kérhetik, hogy töltsd még ott a felmondási időt. Remélem tudtam segíteni :))

2009. jún. 4. 15:42
Megirod a felmondó levelet és odaadod a főnöködnek
6. Sznebk2 (válaszként erre: 5. - D879a0c5b4)
2009. jún. 4. 15:03
Sajnálom. Azért nem mindegy,ha jobb lett volna a helye. Elég bosszantó.
5. d879a0c5b4 (válaszként erre: 4. - Sznebk2)
2009. jún. 4. 14:46
Már mindegy, az új helyre a papírok miatt mégsem vették fel...
4. Sznebk2 (válaszként erre: 3. - D879a0c5b4)
2009. jún. 4. 14:43
Hát akkor irány a munkaügyi bíróság. VAgy legalább is mondja azt, hogy odamegy. Egyből rá fog érni a főnöke. Ilyen nincs, rendkívüli, azonnali felmondással felmondhat, még ha nem is írják alá.
3. d879a0c5b4 (válaszként erre: 2. - Makrai.lilla)
2009. jún. 4. 14:10

Az sajnos nem elég...


Ismerősöm fel akart mondani a munkahelyén, mert már régóta ott dolgozott és lelki terror mellett szép lassan kirúgták a régi alkalmazottakat.

Megírta a levelet, kinyomtattam, és akárhányszor bement a munkahelyére aláíratni, elfogadtatni; a főnöke nem volt ott(letagadtatta magát). A pesti központban pedig nem fogadták, hiába utazott 250km-t.

Már megvolt az új munkahelye, csak a papírokat várták, de mivel nem tudott felmondani, az új munkahelyére inkább mást vettek fel...

2009. jún. 4. 14:05
felmondó levelet irni
2009. jún. 4. 14:01
Mit kell tenni, ha valaki feleakar mondani a munkahelyén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook