Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kell tenni, ha látsz egy elütött állatot? fórum

Mit kell tenni, ha látsz egy elütött állatot? (tudásbázis kérdés)


19. emagdi (válaszként erre: 18. - Zarahell)
2009. febr. 17. 19:42

igen. pont ezt mondták annakidején a rádióban, hogy szólhat az, aki elhullott állatot lát.

(persze elég szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy elindulnak-e összeszedni. talán csak akkor, ha nagyobb állatról van szó:(((

18. Zarahell (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2009. febr. 17. 19:37
Ezt jó tudni. Tehát ha megkeresném, és elmenteném ezeket a számokat, lehetne őket tálékoztatni, ha állatot látok az úton, ami meghalt.
17. Zarahell (válaszként erre: 14. - Gabriellaxp)
2009. febr. 17. 19:33

Jaj, nagyon köszönöm!

Tényleg jó lenne erre megoldást találni. Azt hittem, hogy talán valaki tudja, de látod, hogy ez akkor egy elég nagy probléma.

16. Zarahell (válaszként erre: 12. - Gabriellaxp)
2009. febr. 17. 19:29
Igen, én is ezt hallottam, hogy nem veszik be a menhelyek, én is segítettem egy kutyuson, és itt szó nélkül bevették, meg is köszönték, hogy bevittem. Ez a Hérosz alapítvány volt. Hát, ez lenne a normális.
15. emagdi
2009. febr. 17. 19:29

az elhullott állatokat az út kezelője (tulajdonosa) gyűjti be.

tehát városon belül az önkormányzat, országutakon meg a közútkezelő.


élő állatnál a legjobb menhelyre vinni gondolom, vagy befogadni, ha van valakinek erre lehetősége.

14. Gabriellaxp (válaszként erre: 11. - Zarahell)
2009. febr. 17. 19:28
Én nagyon is megértelek. Egy igazi EMBER vagy mindenkinek így kellene gondolkodnia.
13. Zarahell (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2009. febr. 17. 19:27

:(

Ismerősöm megállt, mikor látott egy elütött kutyát, és beszóltak neki mindenfélét, pedig csak segíteni akart.. Kiordított neki egy buszvezető, meg ilyenek..

12. Gabriellaxp (válaszként erre: 9. - 6c5f346e46)
2009. febr. 17. 19:24

Egyszer siettem valahova, ki voltam öltözve. És megláttam az út szélen egy kutyát törött első lábbal. Megálltam, és dilemmáztam, mit csináljak, mit csináljak. El kellett mennem, ott hagytam. Két napig olyan lelkiismeretfurdalásosom volt. Ez olyan szomorú.

Aztán találtam egy fehér kutyust szintén kidobva az út mentén, csak három lábon tudott menni, valami régi törése lehetett. csak rosszul forrt össze. Hazavittem megetettem, és elvittem egy állatotthonba. Nem akarták bevenni. Azt hitték az enyém és meg akarok szabadulni tőle. Könyörögtem, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Aztán 5 ezer ft-ot fizettem és otthagyhattam.

2009. febr. 17. 19:24

Azért értitek, mi a bajom...

Mindenki látott már elütött állatot, és nem tudjuk, mit kell ilyenkor tenni. Egyrészt, ha él, mi a fenét csinálsz???

Másrészt: ha már halott, balesetveszélyes, mert kerülgeti mindenki.. de az sem megoldás, hogy arrébbdobod.

Arra gondoltam, hátha tudja valaki...

10. Zarahell (válaszként erre: 8. - Gabriellaxp)
2009. febr. 17. 19:20

Nekem is van rossz tapasztalatom vadászokkal sajnos. (Ott sétálgatott a szomszéd telkén a puskájával, anyácska nem győzött csodálkozni, hogy mi a jó fenét keres ott..)

Na, de ha az a róka már csak szenved.. akkor megkönnyítené neki a halálát.

Tegnap egy óriási borzot láttunk elütve..

Mit tesz az ember a tetemmel?

2009. febr. 17. 19:16
vidd el állatorvoshoz és utána fizesd ki a számlát,mivel te vitted be,nem az a lényeg kiütötte el,és hogy te jót akarsz,mert meg szeretnéd menteni,mert aki elütötte,az nem fog megállni...személyes tapasztalat...a suli elött az elöttem haladó autó gyerekek szeme láttára elütött egy kölyök macskát...meg sem állt,szerintem észre sem vette,valahol és sem akartam megállni,pont ez miatt,mert nekem sajna nem lett volna pénzem kifizetni a számlát,de néztem a visszapillantó tükörben,hogy rugott kettőt és valószinűleg el is pusztúlt,elég sokáig néztem a tükörben...délután még mindig ott volt és másnap és utána is,amig szét nem hordták az autól...mindez a szekszárdi város központban az út szélén...szomorú...
8. Gabriellaxp (válaszként erre: 6. - Zarahell)
2009. febr. 17. 19:15

Na a vadászok aztán sokat "segítenének" a rókán és a nyuszin:

Volt mikor a kutyáimat sétáltattam, a terepjárójuk motorháztetőjére voltak kiterítve a kis rókák, amiket lelövöldöztek. Irtózom a vadászoktól.

7. Zarahell (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2009. febr. 17. 19:12
Egyébként egy ismerősöm már vitt haza fácánt, amit elütött, de életre kelt az autóban, és szegény pára ott csapkodott. :S
6. Zarahell (válaszként erre: 4. - Jashika)
2009. febr. 17. 19:11

Egy rókát? vagy egy nyuszit??


Ilyenkor a vadászokat kell hívni? De a fene sem tudja, hol lehet elérni egy vadászt..

5. Zarahell (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2009. febr. 17. 19:09
Na, jó, de a múltkor az úton feküdt egy róka, ami még élt. Azt nem teszi be az ember az autóba, de mégis mit lehet tenni, hogy szegény ne szenvedjen? (se én, se anyácskám nem bírjuk megölni..)
2009. febr. 17. 19:08
Semmi esetre se otthagyni. Megállni, ha mód van rá,állatorvoshoz vinni. Ha ez nem megoldható, akkor telefonálni az állatmenhelyre.
2009. febr. 17. 19:07

Érdekelne, mert sokszor látok sajnos elütött állatokat.

Kit kell hívni, ha háziállatról van szó, vagy ha vadállatról??

Mit kell tenni, ha még él, és rosszul van.. Kit hívhat az ember?

2009. febr. 17. 19:06

a barátnőm szerint, ha fácán az, meg kell levesnek főzni :))


viccen kívül:

állatorvoshoz kell vinni

2009. febr. 17. 19:03
Mit kell tenni, ha látsz egy elütött állatot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook