Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kell nézni az ovulációs teszten? fórum

Mit kell nézni az ovulációs teszten? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 12. 09:52

köszönöm a válaszokat:))

babát szeretnénk,de még 1 x szopizik a lánykám s rendszertelenül betegszem meg:(((

NAGYON SZERETNÉNK MÉG 1 KISBABÁT:)))

7. rinike (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2010. jan. 12. 09:44
Én azt hittem, hogy "nem működik" az ovulációs mikroszkópom addig, amíg először nem láttam rajta a páfrányokat (kristályosodás), azóta jól tudom használni. Nekem nem a reggeli használat vált be, hanem a napközbeni, ilyenkor az a fontos, hogy legalább egy órával a használat előtt ne egyen, igyon semmit az emberlánya (és aki cigizik, az ne is cigizzen), akkor mutat pontos eredményt. Én szeretem, szerintem jó dolog. Valamelyik fórumban, most érdekes dolgot olvastam, mégpedig azt, hogy nem csak akkor kell együtt lenni, amikor páfrányos, hanem akkor, amikor páfrány után először nem páfrányos (vagy átmenetes), mert ekkor vagyunk peteérés után, a még megtermékenyíthtő petével.
6. 318512f90e (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2010. jan. 12. 09:26

szia. nekem is az van, mint neked. a menstruációt követő 14-16 napon van elvileg páfrány, persze ez a ciklusodtól függ, hány napos. nagyon egyszerű használni, csak tapasztalat kell hozzá. a lényeg, hogy meg kell várni, amíg teljesen megszáraz az üveglencsén a nyál.

sok sikert! ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

2010. jan. 12. 09:20
Szerintem az első időben a ciklus minden napján nézd felkelés után rögtön (Hogy az ételek ne zavarjanak be az értékelésnél) - így gyakorlatot serzel a kiértékeléshez. Aztán elég lehet a 10. naptól kezdve figyelni.
2010. jan. 12. 09:17
Fogamzás elősegítésére, vagy elkerülésére akarod használni?
2010. jan. 12. 09:16
A kettő között az a különbség, hogy Mankusz által írt az többször használható, így sokkal gazdaságosabb, de gyakorlat kell a használatához. Ha vonalas páfrány mintát látsz rajta, akkor van termékeny időszak. A gömbök a terméketlen időszakot jelzik.
2010. jan. 12. 09:09
Ezt a fajtát nem ismerem, nem használtam. De szerintem sokkal egyszerűbb a vizeletes ovulációs teszt. DM-ben lehet kapni, nagyon egyszerű a használata és szerintem megbízható. Nem kell hozzá nagyító, csak a csíkokat kell nézni, olyan, mint egy terhességi teszt.
2010. jan. 12. 08:57

Sziasztok:)

szóval vettem egy tesztet a patikában.a mellékelt tájékoztatón is más minta szerepel mint magán a teszten:((

ezt a többször használatos kis kerek üveges-nagyítósat vettem

nyál útján mérésre:))

egymástól távol eső kis gömböket látok..

mikor érdemes mérni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook