Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kell kerülni a szoptatás alatt, milyen ételt vagy italt? fórum

Mit kell kerülni a szoptatás alatt, milyen ételt vagy italt? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 30. 12:28
Én ettem mindent, ami jól esett. 6 hónaposak vagyunk, de még 1 percet sem fájt a hasa a lánykámnak. Bár minden baba más, még a K betűs kajákat, amiket megettem sem érezte meg.
2010. márc. 12. 18:20
A K betüs zöldségeket kerüld pufasztanak!a koffein tartalmú italokat(kóla,kávé.tea)És vigyázz a tejel is!Az anyatejjel át jut a babába is a tejfehérje és a tejcukor az ő kis pocakjuk még nem vagy csak nagyon nehezen tudja ezeket megemészteni!!És nagy pocakfájást tud okozni!!!Tapasztalatból mondom!!!
2008. máj. 2. 22:51
Én mindent ettem, egyedül a reggeliző pehelyről kellett lemondanom, attól fájt a hasa. Nem vagyok biztos benne, hogy miért, csak feltételezem, hogy a hozzáadott vas okozhatta.
2008. máj. 2. 20:16

Én nem ettem puffasztó ételeket, mértékkel minden egyebet. Ja, alkoholt azért nem.

Sztem, mértékkel lehet enni szinte mindent.

Sose volt semmi gond.

2008. máj. 2. 20:02

Nagyon kell vigyázni a puffasztó ételekkel és a fűszerekkel.

Én nagyon-nagyon odafigyeltem. A lányom 9 hóig, a kisfiam /1éves/ 6 hóig szopott és egyiknek sem fájt SOHA a hasa.!!!

2008. máj. 2. 16:37
Na ja. Én nagyon figyeltem mit eszek és az lett az eredménye, hogy a kisfiamnak nem fájt a pocija, de én jól meghíztam. Szinte csak kenyeret, húst, krumplit ettem. Valamit valamiért. :) Ja és a gombától is kikészült.
2008. márc. 29. 23:10
és mit egyek?
2008. márc. 29. 19:24
Szèp kis lista kerekedett ott lenn. De kb. ezeket nem lehetne enni. En nagyon sok tejet ittam a kàlcium miatt, elosegìti a csontok fejlodèsèt. Pici kàvè is megengedett volt reggel. A lènyeg, hogy ne egyèl olyat, ami felfùjhat, mert az a kicsinek is emèsztèsi gondokat, fùjòdàst okoz. Ne egyèl eros szagù dolgokat - fokhagyma, hagyma, kàposzta, mert az a tejeden is èrzodik ès a picik nem feltètlenul dìjazzàk. En is ettem egy kis csokit, de semmi. Epret nem, azzal nem rizikòztam, de szerencsère az enyèmek semmire sem allergiàsak. Meg mindkettonek elèg egyèni ìzlèse van. Emlèkszem a terhessèg alatt mindenfèlèket etettek velem. Ja, kèt petèju ikrek. Most ìgy elnèzve, hogy melyik ès mit hajlandò megenni màr èrtem mièrt nem voltam kìvànòs ès ettem meg mindent, kivève a nagyon fuszereseket. Azokat nem bìrtam elviselni.
3. Szilvia.21 (válaszként erre: 2. - Szilvia.21)
2008. márc. 29. 19:16

Én csokit ettem és nem lett baja tőle.

Amugy meg nem biztos,hogy Nálatok ezektől a dolgoktól hasfájos lenne.Ki kell próbálni,hátha eheted és nem is lesz Tőle semmi baja.Mert minden baba más.Elég ha a puffasztó dolgokat kerülöd,mert az tuti nem jó!

2008. márc. 29. 19:14

Szia!

"K"betűs ételek

Káposzta,karalábé,Karfiol

Hüvelyesek

Bab

Borsó

Gyümölcslevesek

Tejtermékket is ovatosan

Fűszereset

Kukorica

Kigyóubi

Paprika

Paradicsom

Csokoládé

Banán

Szénsavasat

Paradicsomlé

Baracklé

Narancslé

Trópusi gyömölcslevek

Koffeines dolgok

Málna

Eper

Savas dolgok

Meggy

Retek


Ezeket jobb ha kerülöd,legalább addig amig el nem éri a 3 hónapos kort!Utána fokozatosan elkezdheted enni őket mértékkel és ugyis meglátod majd,hogy mi az ami nem jó a babaának.

De szerintem a "k"betűseket meg babot akkor se egyél még!Én legalábbis még mindig nem eszek és szerintem nem is fogok még amig szoptatok.

2008. márc. 29. 18:51
mert nem tudom mit nem lehet enni a szoptatás alatt és nem akarok olyat enni amitől később baj lesz!sírás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook