Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent pontosan ez? fórum

Mit jelent pontosan ez? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 25. 14:56

sziasztok! bocsi h eltűntem. semmi gáz nincs a prolaktinommal, kapok a pajzsmirigyre jodid tablettát, és az elvileg helyrerázza a dolgokat, még idejében kaptuk el a PCOS-t...

köszönöm a kimerítő válaszokat, élveztem!:-) de tényleg! :-)

3. kefekötőke (válaszként erre: 2. - Pethoevi)
2010. máj. 22. 11:02
Remélem nem mond kellemetlen dolgokat!
2010. máj. 21. 22:36
Ok,értettem az előbb is,de mi az aktív prolaktin,és miért kell külön azt kiírni?Erre szerintem magunktól nem tudjuk a választ,ezért érdekel,h mit mondott a doki...
1. kefekötőke (válaszként erre: 13. - Pethoevi)
2010. máj. 21. 09:02

A monomer ahogy mondtam egy bonyolult összetett molekula kiinduló ,másképpen az ELSŐ (mono=egy) molekulája.

Amint ez módosul,többszörös molekulává ,akár egészen más tulajdonságú molekulává,(az alapfokú kémiában úgy tanították,óriásmolekula)akkor már polimerről, (poli=több)beszélünk.


Visszatérve a kérdésre,a PROLAKTIN az agyalapi mirigy által termelt hormon,mint monomer ami a véráramba kerülve találkozik a szervezetben működő egyéb endokrin mirigyek hormonjaival és átalkul más hormonnokká,más feladatok céljára.

Ezért mondjuk azt :minden ,mindennel összefügg.

Az egyik hormon alul,vagy túltermelődése hatással van a többi hormon termelődésre,aminek a végerdményét aztán érezzük:itt nyom,ott püffed,itt piros,ott miért nem piros stb.

Megyünk az orvoshoz ,elküld laborba és analizálják testnedveinkben lévő tulajdonképpen biokémiai anyagokat,aztán a tudásuktól (vagy a napi orvoslátogató által preferált legújabb gyógyszertől ) függően mindenféle bogyókat etetnek velünk.((

Amik aztán rosszabb esetben jól felrúgják a szervezetünk belső mechanizmusát,megindul egy "vegyi lengés" a hormonok termelésében.


Ezért"veszik külön"ahogy írtad ,mert a prolaktin szint sok egyéb hormon szintre választ ad.


Ennyit tudok leírni amit magamtól tudok.

Annak nem sok értelme lenne ,ha most idemásolnék bármit a google-ból,mintha ha az én agyamban lettek volna.

Már írtam a googleban annyi info van a prolaktinról,hogy doktorit lehet írni belőle.Tegnap elolvastam néhány cikket róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook