Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent, ha valaki skizofén? fórum

Mit jelent, ha valaki skizofén? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 10. 17:37

Én is ilyen helyen dolgoztam csak nálunk mentális szinten voltak de nem ennyire vészes kis betegek.

Viszont előttem voltak ablakon kiugró és éjszakai nővérkét poroltóval lefújó betegecskék is...

Nem könnyű.... ja és nekem is voltak kedvenc visszjáró betegeim,szerintem ez normális:)

2010. márc. 10. 16:29
Én 5 évig dolgoztam olyan osztályon, ahol skizofrének is voltak.A csendes időszakukban nagyon kedves, hétköznapi embernek tünnek.Sajnos gyógyszeres kezelésük mellett is felléphet a kettős énjük.A tudathasadás,(Skizofrénia) kettős ént jelent.Van egy normális, énjük, és van egy sokszor közveszélyes énjük.mikor kitör rajtuk a skizofrén roham, akkor képesek közveszélyesekké és önveszélyesekké válni.Attól függ mit mond a hang a fejükben.Nekem volt egy nagyon kedves betegem, akit (bár ilyet nem szabadna egy ápolónőnek) de a kedvencem volt.Még is egy rohama alkalmával valahonnan szerzett késsel vállon szúrt.nem haragudtam rá,mert nem tehetett róla.Még is elhelyeztek utána arról az osztályról,azzal az indokkal, hogy figyelmetlen voltam.Nem tudom még is hogy képzelik, hogy olyan helyen ahol 40 Pszichiátriai beteg sétálgat, tudok annyi fele figyelni.Na mindegy,elmúlt régen volt.
2010. márc. 10. 16:05

A skizofrén- tudathasadásos elmebajt jelent.

Az ismerőseim között is volt egy hölgy, akinél a szülések mellékhatásaként jelentkezett.

Három gyermeket szült 1-1-1 év különbséggel, de már a másodikat sem lett volna szabad megszülnie.

A harmadik szülés után történt nála a baj, amit egy normális orvos és egy felelősen gondolkodó férj megakadályozhatott volna.

Nem veszélyes a környezetére, ő a saját kis világában él, imádja a gyerekeket.

De sajnos nem minden beteg ilyen, vannak olyanok, akivel nem szeretnék egyedül találkozni.

16. Pocok:) (válaszként erre: 8. - Obsoleta)
2009. dec. 20. 17:22

Azért azt nem mondanám h semmi extra..

Láttam egy párat akivel nem szivesen találkoznék ha nem szedné a gyógyszereit..

15. Anka71
2009. dec. 20. 17:14
Ettől még lehet kitűnő tanuló? Lányomnak van egy osztálytársa, akire ezek nagyon illenek, amiket írtatok. (fiú). Attól még vághat az esze?
2009. dec. 20. 16:55

Szia a legtöbben hangokat is hallanak amik diktálnsak különböző dolgokat,pl menjen fel a háztetőre,vagy a testvérét veszély fenyegeti.Persze ezek kényszerképzetek,de valóságosnak érzik.

Egy általános iskolai barátnőm szenved ebben a betegségben,gyógyszereken él, az anyukája vállalta az otthoni áplást,de gyakorlatilag a 4 fal között tengeti az életét,már az utcára sem megy ki.A társadalomra veszélyesek is lehetnek ezek a betegek.

2009. dec. 20. 14:24
Lehet szerzett és örökletes; csendes és ön- és közveszélyes. Óriási szélsőségekkel.
12. 852308703c (válaszként erre: 11. - Vikcsoka)
2008. szept. 25. 21:41
viszonylag :D
11. vikcsoka (válaszként erre: 6. - 852308703c)
2008. szept. 25. 21:37
Ha már érdekel az az elöjele :D ???
2008. szept. 25. 21:36

Miért hozzák ösze az ezoterikával??? Ma olvastam 1 forumban.(Nekem sincs,csak megfogott ez a téma)

engem a tarot a szám misztika és minden ilyesmi érdekel......"az emberek" De ez szakmai betegség is Fodrász vok.

2008. szept. 25. 21:31
A Google-be ha beírod sok cikket találhatsz.
2008. szept. 25. 21:29
Szia!A skizofrén embereknek ú.n. tudathasadásuk van,egy kémiai anyag okozza.Kb. 30 éves korig alakul ki fiatal felnőtt kortól,de van idős és gyermekkori skizofrénia is.Furák,de semmi extra egyébként.Nekem volt skizofrén,és paranoid skizofrén ismerősöm is.A paranoidnak vannak téveszméi is.De olyan kevés van,mint pl. a Pszichoban Norman Bates. :)
2008. szept. 25. 21:27
Ez egy betegség,tudathasadásos elmebetegség.
2008. szept. 25. 21:26

tudomason szerint a skizofrén elkepzel olyan dolgokat amik meg sem tortentek...es azoktol fel..vagy valami ilyesmi..:))


pontosan nem tudom...de a pszicho nagyon erdekel...sok pszicho konyvet olvasok...es tehetsegem van ahhoz is hogy az embereknek tanacsokat adjak, vegig hallgassam, aterezzem , megertsem...talan evek multan megtalatok...Dr.Jazmin...;)...

2008. szept. 25. 21:25

Skizofém, ez aranyos. :)

Egyébként "Skizofrénia" címmel van itt a hoxán is egy topic, írd be a keresőbe! Személyes tapasztalatom nincs, én is csak olvastam róla dolgokat.

2008. szept. 25. 21:24
Neked mi a véleményed?
3. vikcsoka (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2008. szept. 25. 21:23
Pedig a neten néztem meg :)
2008. szept. 25. 21:21

Szia!

Nem skizofém,hanem skizofrén:)

2008. szept. 25. 21:20
Érdekelnek ezek a dolgok, pszihologia stb..Szerintetek mit jelent, ha valaki skizofém?Ha van ezzel kapcsolatban történet érdekel az is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook