Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelent ez a leletemen? fórum

Mit jelent ez a leletemen? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 14. 10:50
Épp erről írom a szakdolgozatom. HA van az is élettani, ill. ha nincs az is. A nő hormonális állapota határozza meg.
21. vekvik
2009. dec. 10. 16:19
én nem tudom, nem ismerem. Csak próbáltam segíteni
20. fbb53e1d99 (válaszként erre: 10. - Vekvik)
2009. dec. 10. 16:02
H. F.............ismerős a hülyeségeiről...
2009. dec. 10. 16:01
Ilyen esetben beírod a keresőbe azt hogy orvosi szakkifejezések és abc szerint ki ad mindent.
18. fbb53e1d99 (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2009. dec. 10. 15:58
Az a jó, h nincsenek::)
17. agnes89 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2009. dec. 10. 15:57
akkor mért kell ismételni?
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Agnes89)
2009. dec. 10. 15:52

nem értem, miért:

a kenetetvételt lehet, hogy ismétlik.

rákos sejtek nincsenek!

2009. dec. 10. 15:50
Nha mostmár kezdek kétségbeesni!
14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Agnes89)
2009. dec. 10. 15:47
meg kell ismételni a kenetvételt.
2009. dec. 10. 15:47
a transzformációs zóna a laphám és hengerhám sejtek találkozásánál van, és fokozottan érzékeny , leggyakrabban ez fertőződik papillómával, s következménysen rosszind. elváltozás helye lehet.
2009. dec. 10. 15:46
Nha hát most nem is tudom mi van :) :P.
11. Fuoco (válaszként erre: 10. - Vekvik)
2009. dec. 10. 15:42
Én még azt találtam, hogy ha nincsenek, akkor valószínûleg a kenet nem jó helyrôl lett levéve!
10. vekvik
2009. dec. 10. 15:41

ezt találtam egy fórumon:


Kedves doktor Úr!


Voltam rákszűrésen aminek az eredménye:Általános értékelés:

Hámsejt rendellenesség

Eredmények: Laphámsejtek

Atypusos laphámsejtek ,nem meghatározható okból


Újraszűrést végeztek 3 hónap múlva,az eredmény ugyan az :(!


Aztán most még egy újraszürés lett ,de ennek az eredménye:

Kenet minősége:

-Transzformációs zóna sejtjei nincsenek

- cytolysis / autolysis

Kenet általános értékelése:

Negatív dysplasiára és malignitásra

A kérdésem az lenne ,hogy ha jól értem az előbbi probléma megszűnt ,de akkor most nincs semmi baj?És mitől állhatott fenn az a probléma olyan hosszú ideig és egyáltalán mi volt az?

Igazából nekem az orvos nem mondott semmi csak hogy mikor kell visszamenjek.


Köszönöm a megtisztelő figyelmét és remélem nem voltam túl zavaros !

Tisztelettel Sz. A.



Kedves Sz,A.! A rossz hír az, hogy ez utóbbi egy csökkent értékelhetőségű kenet, tehát bár negatív, de ezt is három hónap múlva ismételni kellene, mert legalábbis engem nem nyugtat meg. A jó hír az, hogy a két pozitív lelet sem drámai, szerintem hüvelykezeléssel /rendszeres tejsavas irrigálással/ szépen rendezhető lett volna. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

2009. dec. 10. 15:40

ezt találtam a neten, pont a fordítottja, hogy vannak, viszon minden negatív!



Szép jó estét Doktor Úr!

Megkaptam a citológia eredményemet. Amikor ideadták megnyugodtam, mert azt mondták negatív minden "disznóság", viszont hozzátették, hogy a transzformációs zóna sejtjei jelen vannak. Utána akartam nézni a neten mit is jelent ez, és egyből a méhnyakrákot dobta ki a gép. Tehát az eredményen az szerepel, hogy: A kenet minősége megfelelő, értékelhető, mellette viszont beven karikázva, hogy az 1.-es pont miszernt transzformációs zóna sejtjei vannak. Általános értékelés: Negatív dysplasiára és malignitásra. (utánna néztem mit jelentenek ezek)Ami aggaszt az allján oda van írva. hogy Előszűrő:P04 mellette pedig Előszűrő: M fölötte egy vonallal.

Nem értem mik ezek a p4-es érték az nem magas?

Van okom aggódni?

Válaszát előre is köszönöm!

Sára24



Kedves Sára! Ez is megerősít abban, hogy a leletet nem szabad a páciens kezébe adni, mert aztán keveredik a szezon a fazonnal. Ez egy tökéletesen normális lelet, az a jó, ha az átmeneti zóna sejtjei is kenetben vannak és negatívak. A P04 nem egyenlő a P4-el. Egyébként minden stimmel! Kérem ne konbináljon, és olvasgasson leletek helyett Rejtő Jenőt. Azon legalább röhögni is lehet. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

2009. dec. 10. 15:40
a diszplázia rendellenes fejlődést jelent, a malignitás pedig rosszindulatú elváltozást. Mivel mindkettőre negatív, így a leleted tök jó!
7. agnes89 (válaszként erre: 6. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 10. 15:37

Hát csak teljesen megőrülök ettől a sok latin szótól, miért nem tudják egyértelműen magyarul írni.


És az nem baj, hogy azok az izé sejtjeim nincsenek, vagy pont az a jó?

6. fbb53e1d99 (válaszként erre: 4. - Agnes89)
2009. dec. 10. 15:35
Teljesen negatív, ne aggódj:)
5. agnes89 (válaszként erre: 2. - Vekvik)
2009. dec. 10. 15:34
Igen most írtam...
2009. dec. 10. 15:34

Nemén mentem el a méhnaykrák leletemért, párom meg nem kérdezte meg,hogy ez mit is jelent:


Kenet minőség: megfelelő, de: transzformációs zóna sejtjei nincsenek; cytolysis/autolysis.


Kenet általános értékelése: Negatív displasiára és malignitásra.

2009. dec. 10. 15:34
gondolom épp most írja!
2009. dec. 10. 15:33
mi?
2009. dec. 10. 15:32
Mit jelent ez a leletemen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook