Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelent az irregularis antitest a vérben? fórum

Mit jelent az irregularis antitest a vérben? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 25. 20:56

köszönöm a válaszokat.akkor nem vészes.Szegény ismerősöm már az aids-re gondolt.

mondtam hogy ne idegeskedjen nagyon de olyan türelmetlen.köszi nektek

2010. jún. 25. 20:42

* A vércsoport antigénekkel szemben specifikusan termelődő ellenanyagok, a savóban található fehérjék, immunglobulinok.

* Minden egészséges felnőtt ember savójában megtalálhatók azok az ABO antitestek, amelyek antigénjei az illető vörösvérsejtjein nincsenek jelen, és sohasem találhatók meg azok az antitestek, melyeknek megfelelő antigének jelen vannak az illető vörösvérsejtjein. Ez a Landsteiner szabály. A fentieknek megfelelő antitestek a szabályosan előforduló, reguláris ellenanyagok. Megjelenésük 6 hónapos kor körül várható.

* Más, az ABO rendszeren kívüli antigénekkel szemben, szabályszerűen nem termelődnek antitestek. Amennyiben mégis megjelennek a savóban, akkor irreguláris ellenanyagoknak nevezzük őket.

* Az irreguláris antitestek megjelenésének hátterében vércsoport antigénnel szembeni immunizáció valószínűsíthető.

* Az immunizáció többnyire vérátömlesztés, szövet-, vagy szerv transzplantáció, terhesség következtében jön létre. Az irreguláris antitestek kimutatása is nagyon fontos.

* A vércsoport specifikus antitest, ha a neki megfelelő antigénnel találkozik, akkor az antigént tartalmazó vörösvérsejtet elpusztítja, súlyos szövődményt okoz.

* Az irreguláris antitestek megjelenése, az immunizálódás folyamat. Az ellenanyag termelődés kezdetén, illetve egyes fázisaiban az antitest a kimutathatósági határ alatt lehet. Ezt minden egyes transzfúzió kapcsán mérlegelni kell.

* A valaha már kimutatott ellenanyagot akkor is figyelembe kell venni, ha az idők folyamán szintje a kimutathatósági szint alá csökkent.


Vércsoport ellenanyagokról, a beadható vérkészítményekről a beteget tájékoztatni kell, az erről szóló igazolást a beteg hordja magával!

2010. jún. 25. 20:42

Én úgy tudom, hogy ez nem betegség, ez csak akkor lényeges, ha szükséged lesz esetlegesen arra, hogy vért adjanak, akkor a kapott vérnek is kell ezt tartalmazni. Nekem is van valamim, ami miatt a gyakori vércsoportom ellenére nehezen pótólható a vérem, de egy rokon ilyenkor életet menthet:)

Miért kérdezed?

2010. jún. 25. 20:31
Tudja-e valaki mit jelent ez?valami fertőző betegséget vagy mit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook