Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent az, hogy a tubasarokba ágyazódott? fórum

Mit jelent az, hogy a tubasarokba ágyazódott? (tudásbázis kérdés)


12. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Nyuff)
2018. aug. 2. 19:28
Nagyon jó egészséget nektek és minden jót!
11. Nyuff
2018. aug. 2. 18:39
Nagyon szépen köszönjük, :) holnap 7 hetes közel 3,5kg. 18 napot voltunk kórházban, kedden volt 4 hete, hogy itthon vagyunk :)
10. EllaBp (válaszként erre: 9. - Nyuff)
2018. júl. 1. 10:21
Köszönjük, hogy megosztottad, jó egészséget mindkettőtöknek!
2018. jún. 30. 23:32
A kisfiam pénteken már 2 hetes volt. 3 napig minimális oxigén volt előtte 12 nap után kiengedtek a pic osztályról. 3 napja már másik kórházban vagyunk talán jövő hétvégén itthon leszünk. Ma este már 1950 gramm volt közel a 2kg :) Nagoyn várjuk:)
2018. jún. 30. 23:30

Vencel 32. héten 1830grammal , 47centivel született.

Ezt a posztot megosztásra szánom, mivel amikor terhes lettem sehol nem olvastam ilyenről.


Kezdjük az elején....


28 éves vagyok,Hashimoto alapbetegséggel. 20 évesen korai klímaxot jelzett a leletem,aamit akkor nem a mostani orvosom kezelt, és megoldódott.

25 évesen időre 38. hétre megszületett a lányunk.

2év múlva bejelentkezett a kisfiúnk. A hashimotóm az ország legjobb orvosa kezelte.


Az első ultrahangnál jött a sokk... rossz helyre ágyazódott... a TUBASAROKBA. Ez az a hely,ahol a petevezeték beletorkollik a méhbe..

Vártuk,hogy elmegy magától.... erre számított mindenki. De nem ment. Aztán vártuk merre fog elhelyezkedni, míg karácsony előtt kiadták: elveszik.


A következő ultrahangon viszont jó helyre került, így maradhatott. Végig szuper szonográfus vigyázott ránk,aki egyben genetikus is,ahogy az orvosom is maximális gondozást nyújtott.

Teltek a hetek, problémamentes terhesség volt, tökéletes leletek.


Aztán a 32 hét után kicsivel egy rosszullét,rohammentő és a hidegzuhany:le vált a beágyazódás helyén a méhlepény. Azonnali altatásos császár,rengeteg vérveszteség, koraszülés.


A szerencsénk a gyorsaságon kívül, az álló burok és a nem elfolyt magzatvíz volt. Bár a kisfiúnk PIC osztályra került, nem igényelt lélegeztetést.

Ha ilyen helyzetben vagy,fogalmam sincs mit tegyél. Én vállaltam, a lelkem eladtam volna bármelyik gyerekemért, nem láttuk előre ezt a forgatókönyvet. És a jó leletek miatt,erre nem számítottunk.


Egyetlen egy tubasarkos terhességröl olvastam a neten,aki időre született.

Állítólag lombikosoknál előfordul,de nekünk természetes úton fogantak a gyerekeink.


Ezt meg nem történtté nem tudjuk már tenni, de ha ez a történet csak egy picit is segítség lesz a kétségbeesés elején már megérte.


Ha rálelsz a posztomra,és kérdésed lenne,nyugodtan :)


És örök hálám az orvosomnak,a telefonon való navigálásért a mentőben és az utógondozásáért. Direkt nem taggellek,de életem végéig hálás leszek a 2 gyerekemért,mert ilyen orvos nélkül nem lennének ❤ És valószínűleg már én sem.

2018. febr. 16. 13:56
Köszönöm szépen. Néha azért ide fogok írkálni, arra az esetre, ha más is ilyennel találná szembe magát. Azóta eltelt jó pár hét,15hetesek múltunk augusztus 6.-ra lettünk kiírva. A kislányom után kisfiúnk fog érkezni :)
2018. jan. 6. 22:14
Jó egészséget!!!
2018. jan. 6. 19:42
Ha valaki idetévedne akkor neki szánom: ne pánikolj. Semmi sem biztos még. 5 hetesen tubasarokba ágyazódott embrió volt a papíromon. 6 hetesen már jobb helyen volt de alig látták a szívpulzálást. Azóta eltelt 3 hét majd 3cmes embrió fejlődött jó szívhanggal és már a méhem közepén van. :)
2017. dec. 6. 08:54
Ezeket mind elolvastam,de sajnos semmi több infót,tapasztalatot nem találok :(
2017. dec. 6. 08:42

Ezt találtam neked, olvasd véig a válaszokat:

[link]

2017. dec. 5. 21:13
5 hetes terhes vagyok a jobb oldali tubasarokba ágyazódott babával. Orvosom annyira nem nyilatkozott, googlen sok jót nem olvastam. Ha valaki volt ebben a helyzetben elmesélné mi történt?
2017. dec. 5. 21:12
Tubasarokba ágyazódott. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook