Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent az egyéb gyermekkori szociális funkciózavar? fórum

Mit jelent az egyéb gyermekkori szociális funkciózavar? (tudásbázis kérdés)


19. pzm3 (válaszként erre: 18. - Shyana)
2015. márc. 27. 10:32
Az enyém is bárkivel szóba áll.Egyáltalán nem az a magába forduló típus,mint ugye az autistákról mondani szokták.
18. Shyana (válaszként erre: 17. - Pzm3)
2015. márc. 27. 09:02
nálunk nincs semmi ilyen. 2 éves kora óta beszél és 2 és fél évesen lett szobatiszta. Normálisan beszélget bárkivel,játszik,szemkontaktust is tartja. egyedül a repkedés amit mi itthon észrevettünk.A család és aki ismeri senki nem vett észre semmi mást
17. pzm3 (válaszként erre: 16. - Shyana)
2015. márc. 27. 08:58

Mint írtam a fiam most 4 és fél éves.Heti két fejlesztést kap,és integrált oviba jár.Elkezdett beszélni,igaz még mindig nem úgy mint a kortársi,de rohamosan javul.Már lassan egy éve szobatiszta éjjelre-nappalra.Egyre kevesebb a hiszti,dühkitörés.Az oviban vannak balhéi,ha nem úgy van valami ahogy ő elképzeli,de nem olyan vészes.Viszont teljesen beilleszkedett az oviban,elfogadja a szabályokat,szereti az ovit.

A te gyerkőcöd tart szemkontaktust?Nincsenek rituáléi?Például,hogy valaminek mindig ugyan úgy kell történnie?

16. Shyana (válaszként erre: 15. - Pzm3)
2015. márc. 27. 08:45
köszönöm :)
15. pzm3 (válaszként erre: 13. - Shyana)
2015. márc. 26. 20:16
Holnap ha gép elé kerülök írok :)
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Shyana)
2015. márc. 26. 19:48

Ez azért annyira nem vészes.


Bár mindennek a mértéke a kérdés és az, hogy ez mennyire gátolja valójában a társas létezését.


Mert repkedhet valaki, vagy akár lehet sztereotíp rögeszméje, meg lehet kicsit furcsa, de ha nagy baj nincs, akkor az általában nem szokott autista diagnózist kapni.


Annak ugyanis egyik kritériuma pont az, hogy ez valójában mennyire zavarja a mindennapi életet.


Egyébként a megkésett beszédfejlődés, a sztereotíp játéktevékenység (pl. csak vonatok, térképek) a repetitív mozgások (repkedés, pörgetés) a szenzoros túl vagy alulérzékenység, az élmények, dolgok megosztása, a segítségkérésre, és az elvonatkoztatásra való képesség a fő területei az autizmus diagnosztizálásának. Ezen belül van vagy 400 alkérdés, amik jórészt ezeket taglalják..


Abból amit leírsz ő egy introvertált gyerek, aki meglehet, hogy valamelyest rajta van a spektrumon, de talán nem érné el a tényleges határt. Igen, ők szokták az "egyéb pervazív zavar" diagnózist kapni. (Az autizmus is egy pervazív zavar, ahogy a mutizmus is. A pervazív szó az "egész személyiséget átható"-t jelent. Tehát magyarul, hogy ez a "betegség" az egész életét áthatja.)


A nüanszokon egyébként itt az múlik, hogy milyen közösségbe járhat, hol tudják integrálni, milyen fejlesztésekre, juttatásokra vagytok jogosultak..

13. Shyana (válaszként erre: 12. - Pzm3)
2015. márc. 26. 11:28
és mi lett a folytatás? Mesélsz nekem kicsit?
12. pzm3 (válaszként erre: 10. - Shyana)
2015. márc. 26. 11:22
Ugyan ilyen tünetekre mi gyermekkori autizmus diagnózist kaptunk.Annyi a különbség,hogy a fiam akkor 2és fél éves volt.Most 4 és fél éves,és hasonlóan viselkedik.Annyi volt még,hogy mikor megkaptuk a diagnózist az én kisfiam még nem nagyon beszélt,végül is ebből indult ki az egész,meg ő is repkedett.
11. Shyana
2015. márc. 26. 11:01
Azt kifelejtettem hogy az óvónő azt mondta autista tüneteket mutat. Ezért kellett elmenni pszichológushoz
10. Shyana
2015. márc. 26. 11:00
Az az igazság hogy a kisfiam 5 és fél éves. Mi itthon semmit nem vettünk észre rajta. Beszélget,normálisan játszik,szereti az ölelést és imád bújni is. Egy dolog amit mi észrevettünk az az ugynevezett "repkedés" ha valaminek örül például. Járt bölcsibe,ott se volt vele semmi. Bekerült oviba. Ott azt mondták jó lenne ha foglalkozna vele fejlesztő pedagógus. Oké bele egyeztünk. Kisfiam szerette de aztán nem vitte tovább a fejlesztő pedagógus se mert már nem tudott vele úgy foglalkozni mint ahogy kellett volna hisz mindent tudott. Az óvónő szerint is inkább magatartásbeli bajok vannak vele. Állítólag nem tud csoportosan játszani,hamar elkalandozik a figyelme,stb. Mérges ha elveszik a nála lévő játékot állítólag és egyből üt. Itthon nem ezt tapasztaltuk a szomszéd gyerekekkel szemben. Mindent megoszt velük. Lényeg hogy az ovi elküldött pszichológushoz. Kedden voltunk. Ott beszélgetett vele,szerepjátékot játszottak,stb. Azt mondta hogy ő nem lát komoly bajt nála. Nehezen oldódik fel de ezt mi is tudtuk. Viszont mivel az ovi meg mi mást állítunk be kell majd menni vele csoportos foglalkozásra,4 napban ahol olyan mintha oviban lenne gyerekek között. Ott megnézik hogy viselkedik. Csak ezt írta diagnózisnak amit kérdezteM ÉS NEM TUDTAM MIT JELENT. Semmi konkrétat nem találtam rá neten
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2015. márc. 26. 09:26
Ja, így van.
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Shyana)
2015. márc. 26. 09:26

Egyátalán hol kaptad? Ott nem világosítottak fel?


Mert azért nálunk amikor adták az autista diagnózist, azért ahhoz komoly felvilágosítást kaptunk, hogy merre is kell indulni, hol vannak képzések szülőknek, meg leírást a "betegségről"..


Aztán meg a szakértői bizottságnál megmondták milyen intézény kell, kerestünk mi is, ők is, végül lett egy, kijelölték...


De van olyan, ahol maradhat normál intézményben, viszont lehet kérni fejlesztőt, stb..


A helyi nevtant hívd fel, ott biztos tudnak segíteni, merre indulj.

7. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Shyana)
2015. márc. 25. 18:34

nem biztos, hogy az, de előfordulhat, hogy további vagy későbbi vizsgálatokkal tisztul majd a kép



Mik a tünetei és hány éves?

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Shyana)
2015. márc. 25. 18:32

az az igazság, hogy mikor nem egyértelműen eldönthető a gyermekről, mi is okozza nála a tüneteket, autizmus-e vagy sem, akkor adhatják ezt a diagnózist


nehéz a diagnosztizálás és a differenciáldiagnózis, sokszor több diagnózison is "átmegy " egy gyermek, mire meglesz a valós probléma



milyen terápiát javasoltak?

5. Shyana (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 25. 18:28
persze hogy ugyanaz a gyerek de azért szeretném tudni a dolgokat. Ez a diagnózis nekem nem mond semmit,nem tudom mit takar. Ezért kérdeztem
4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. márc. 25. 17:25

Autista f84.00-val az valaki, vagy régebben f84.50-el, ami az Asperger volt..

De gyanítom, hogy akár kimondták, akár nem, ilyesmiről lehet nálatok szó.


Bár amióta nálunk egyértelműen kimondták, mi van, azóta változtak pozitív irányba a dolgok. Nem a diagnózistól kell félni, hanem a gyereket kell nézni ŐT kell fejelszteni..


Akármi is a kódja, a baja, attól még ugyanaz a gyerek, aki a kód előtt volt. A kód meg azért kell, mert a szakembereknek jó, ha tudják, merre tapogatózzanak..


Gondolom azért nem kaptatok autista diagnózist, mert nem minden kritériumnak felelt meg a gyerek, tehát orvosilag nem mondhatták rá, de mégis olyan.. Ilyenkor szoktak ilyesmit adni..

2015. márc. 25. 15:37
De ez nem azt jelenti hogy autista,ugye?
2015. márc. 25. 12:22

F 94.8 BNO kód alatt fut,

szocializáció zavara


leginkább beilleszkedési nehézség formájában mutatkozik, előfordul, hogy antiszociáli személyiséggé formálódik

2015. márc. 25. 11:41

Sziasztok!


Van köztetek esetleg gyerek pszichológus aki meg tudja nekem mondani mit jelent az egyéb gyermekkori szociális funkciózavar?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook