Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit jelent az autóknál a szekvenciális váltó? Kinek van ilyen? Miben különbözik az automata váltótól? fórum

Mit jelent az autóknál a szekvenciális váltó? Kinek van ilyen? Miben különbözik az automata váltótól? (tudásbázis kérdés)


7. SzánI. (válaszként erre: 5. - Domimami)
2021. márc. 20. 05:48

Azért tettem fel a kérdést, mert automata váltós kocsink van, amit ha átkapcsolok, lehet manuálisan is használni.

És szerettem volna tudni, hogy minden szekvenciális váltót át lehet e kapcsolni automatára.

2021. márc. 19. 16:19

A szekvenciális igazából annyit jelent, hogy nem tetszés szerint választasz fokozatot, egyszerre csak egyet tudsz kapcsolni, le vagy felfelé. Létezik félautomata, melyeknél nem kell kuplungolni.

Egy hagyományos automata váltó, (hidrodinamikus kuplung, bolygómű) teljesen más, de ez az alapja a ma divatos Tiptronic váltóknak, annyi különbséggel, hogy ezeknek a vezérlése elektronikus, ezért az automata mód mellett, lehet kézzel is szekvenciálisan kapcsolni a fokozatokat.

Mást célt szolgálnak, az automata inkább a kényelmet szolgálja a szekvenciális előnyei meg inkább a versenypályán mutatkoznak meg.

5. Domimami (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2021. márc. 19. 15:31

A szekvenciálisnál te is válthatsz sebességet,míg az automatánál nem.

Kényelmes az automata,szuper érzés,de én szeretem uralni az autót,szóval nem vennék automatát.Meg amúgy is csak egyel több hibaforrás.

4. SzánI. (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. márc. 19. 13:04
Google találatok nem adnak teljes választ. A tapasztalatok érdekelnek, a valós tények.
2021. márc. 19. 13:02

Neten kerestem már, de igazi választ nem találtam.


Ami automata valtós, az szekvencial8s-e?? A kettő együtt van?? Vagy van csak külön is??

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2021. márc. 19. 12:01
2021. márc. 19. 11:56

Szekvenciális váltójú autó miben különbözik az automata váltótól?


Kinek milyen típus van? Melyiket jobb vezetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook