Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent a leleten: Tricuspidalis jól nem megítélhető.? 13 hetes kismama vagyok. fórum

Mit jelent a leleten: Tricuspidalis jól nem megítélhető.? 13 hetes kismama vagyok. (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 27. 13:15
Tényleg nem kell emiatt izgulni, mert ezek a dolgok most fejlődnek és minden egyes alkalommal megnézik. Gondolom azért irták rá, mert nem látszott rendesen és legközelebbi ultrahangon nem felejtik el megnézni!
6. Bivi
2010. aug. 27. 12:11
Köszönöm a válaszokat! :-) Akkor ez még változhat/javulhat? Aggódom nagyon.Azt mondták, majd a 18.heti ultrahangon kell már jól látszódnia.De az még egy hónap!
2010. aug. 27. 11:30

Szia!

Ezt találtam:

A szív jobb pitvarából a jobb kamra felé történő egyirányú véráramlást biztosító billentyű. Magyarul háromhegyű billentyűnek hívják, mert három hártyás vitorlája van. Leggyakoribb hibái a záródási elégtelenség ("tricuspidalis insuffitientia") és a szűkület ("tricuspidalis stenosis"). A billentyűk vitorláit ínhúrok rögzítik a bal kamra izomzatához

4. gne2
2010. aug. 27. 11:30
Lehet, hogy úgy fordult a baba, hogy nem látták jól, ezért írták rá a leletre. Majd legközelebb újra megnézik. Ne izgulj, biztosan nincs semmi baj! :)
2010. aug. 27. 11:27
Igen valószinüleg még nem látszik rendesen a szivbillentyű!
2. gne2 (válaszként erre: 1. - Bivi)
2010. aug. 27. 11:26
Ez egy szívbillentyű, ha jól tudom.
1. Bivi
2010. aug. 27. 11:23
Mit jelent a leleten: Tricuspidalis jól nem megítélhető.? 13 hetes kismama vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook