Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent a kézbesítési vélelem? fórum

Mit jelent a kézbesítési vélelem? (beszélgetős fórum)

2018. ápr. 24. 11:40
Miért nem mentél el a tárgyalásra? Ha beidéztek, nyilván érintett is vagy az ügyben? Mi van ha sok-sok pénzt örököltél? Vagy esetleg adósságot? Ez utóbbival azért érdemes lenne kezdeni valamit.. Bár többet nem tudunk a körülményekből.
2018. ápr. 23. 08:43
A kézbesítési vélelem olyan vélelem, amelynek az eseteiben úgy kell tekinteni, hogy a postai úton megküldött hatósági iratok kézbesítése megtörtént volna, mintha sikeres lett volna (holott a kézbesítés ténylegesen nem volt sikeres). Jelentősége abban áll, hogy a hatóságok az írásban közölt döntéseiket hivatalos iratban kézbesíteni kötelesek.
2018. ápr. 23. 07:28
Értem.
2018. ápr. 23. 07:16

Mikor nem vetted át a tértivevényes levelet és visszament a tértivevény a feladóhoz, akkor a feladó kezdeményezte a jegyzőnél a kézbesítés vélelmezését.

Gyakorlatilag úgy tekintik a továbbiakban a levél tartalmát, mintha arról időben értesültél volna.

Tehát, ha most valamiről lemaradtál, senkit nem okolhatsz miatta, mert a feladó mindent elkövetett, hogy tájékoztasson.

2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - SlimShady222)
2018. ápr. 23. 07:16

Teljesen mindegy, átveszed vagy nem veszed át az értesítést, teljesen mindegy, hogy esetleg valami ügyben határozat születik és te az ellen tiltakozni szeretnél azon az alapon, hogy nem kaptál értesítést: ennek a kifogásnak már lőttek.

Vagyis a jog úgy veszi, hogy ez az értesítő már eljutott hozzád, akár átvetted, akár nem!

2018. ápr. 23. 06:35

Nem jelentem meg a hagyatéki tárgyaláson. Nem mentem el az értesítővel a postára, és nem vettem át azt, amit a közjegyzőtől kaptam (Hagyatéki tárgyalással kapcsolatos dolog), de megkaptam azt, amit a közjegyző küldött (ez már a második hivatalos papír volt). Az egyik papír hátoldalán ez állt:TÁJÉKOZTATÓ KÉZBESÍTÉSI VÉLELEM

BEÁLLTÁRÓL (A Polgári Perrendtartás Szabályai) és pontokba volt szedve, hogy mik azok. Még nem voltam ilyen helyzetben. Ez nagy gond?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook