Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelent a Condromalacia? fórum

Mit jelent a Condromalacia? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 19. 23:31
Egész pontosan kopásból eredő bemaródások, torzulások a térdízület porcos felszínében. Porcépítők szedése és kímélő életmód javasolható. Évente szoktak az ízület "kenése céljából steroid injekció kúrát adni bele, van akinek ritkábban is elég, sőt, esetenként a porcépítők szedésével és a kímélő életmóddal egész hosszú tünetmentes időszakok érhetőek el. Műteni csak akkor szokták, ha a porc leválik, vagy teljesen elkopik, ezzel szabaddá téve a csonthártyát és nagy fájdalmat okozva. Az viszont gyakori ilyen esetben, hogy a kopás miatt a a szervezet védekezés képpen folyadék gyülemet képez az ízületben, amit le szoktak csapolni időszakonként. Nagyjából ennyi! Ha esetleg még maradt fekete folt, írj és próbálok válaszolni! Gyógymasszőr vagyok, tizenegy éve kezelek rheumatoid problémákat.
8. 3532273647 (válaszként erre: 4. - Bobci)
2011. aug. 19. 23:17
Lágyulás..tudtok valami módszert,ami visszafordíthatja,bár az ortop. dokinak biztos lesz valami a tarsolyában.Condrosulf kúrát évente végigcsinálom kétszer,ezek szerint nem sok eredménnyel..a protézishez fiatal vagyok,no meg a hideg kiráz a gondolatra.
7. globus (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2011. aug. 19. 23:15
Írok privit!
2011. aug. 19. 23:12

Segítséget kérnék...fáj a térdem(háromszor műtött),MR-re küldtek,ez a diagnózis volt kiemelve...mire számíthatok?Amennyiben segít,természetesen bemásolom az egész leletet,de zavar,főleg,ha nincs javulás,2 hónap múlva kontrasztos MR-t javasoltak valamilyen erosio kimutatására.

Nem szeretnék műtőasztalra kerülni,de 2 hét múlva tudom szakorvosnak megmutatni a leletet,a háziorvos szerint sz.r.Ja,és mindehhez 41éves vagyok,jó lenne néhány évet még koptatni azt a bizonyos utat...

2011. aug. 19. 23:11
orvosi szótár-orvosi szakkifejezések alatt található
2011. aug. 19. 23:10
chondromalacia - porcszövet lágyulás, chondromalacia
2011. aug. 19. 23:08
A kondromalácia patellae a térdkalács alatti porc elpuhulása miatt kialakuló betegség. Vezető tünete a felálláskor, lépcsőzéskor, hosszabb ülés után rosszabbodó térdfájdalom. Oka a túlerőltetés, sérülés.
2011. aug. 19. 23:08
Porcra vonatkozó szöveti eltérés, leginkább lágyulás.
2011. aug. 19. 23:05
Condromalacia?Mit jelent?MR vizsgálaton lett a dignózis egy része, google semmitmondó, ill angolról fordítva nehezen érthető

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook