Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit javasoltok, milyen ajándékot vigyek a fogadó családomnak? fórum

Mit javasoltok, milyen ajándékot vigyek a fogadó családomnak? (beszélgetős fórum)

23. 5751a2a59f (válaszként erre: 22. - Empanada)
2012. ápr. 26. 13:21

Persze megértem ;)

Esetleg egy szép golyóstoll. Az is magyar és ha ügyvédek akkor biztos használnak is tollat ;)

2012. ápr. 26. 13:10
Az élelmiszerektől nagyon félek, h elkobozzák, így inkább tárgyakat vinnék. Sajnálom, de nem szeretnék semmit kidobni a reptéren...:(
2012. ápr. 26. 10:02
Szamos Marcipán esetleg?
2012. ápr. 26. 08:21

Köszönöm még egyszer mindenkinek!


Ha valakinek van még tapasztalata, kérem írjon!

2012. ápr. 25. 20:35
A szakácskönyv jó ötlet, elfelejtettem. Paprikát illetően Kumbival egyetértek. Itt értékelték, tetszett nekik (a férfiak imádták a fokhagymát és a vele készült ételeket) de otthonra nem vittek. Voltunk olyan kreatív boltokban, ahol fából készült gyerekjátékok voltak minden korosztálynak, nagyon praktikusnak és ötletesnek találták és vettek is többfélét.
2012. ápr. 25. 20:08

Pirospaprikat, hozza egy dvd szakacskonyvet, h hogyan tudjak hasznalni.

Tokaji asszut vagy palinkat.

Mondanam h kolbaszt, de azt kiveszik a hataron.

Esetleg vmi szep kepeskonyvet az orszag nevezetessegeirol.

2012. ápr. 25. 20:07

Az örölt paprika tök jó,imádjuk és hungarikum de nem biztos, hogy tudnak vele mit kezdeni. Anyósom Németországban dolgozik, időseket ápol és vitt ki a családhoz paprikát és nem ismerik, nem is akarták megkóstolni, aztán Anyós főzött gulyást amibe tett ebből és ízlett nekik, de utána soha többet nem vették elő, hogy akarnák használni.

Az angol nyelvű könyv az országról jó ötlet.

Esetleg egy cd-t is vihetnél amin magyar dalok vannak, nem kell feltétlen népzene, lehet akár pop is, ami kicsit fölbemászóbb és talán még hallgatni is fogják.

Lehet kapni egy játékot azt hiszem Spaceball a neve, de egyébként magyar találmány, nekem van és imádom. A legnagyobb lánynak tuti jó, talán a kisebbnek is.

De akár vihetsz a 3 lánynak valami egyforma ruhafélét is, mondjuk valami aranyos pólót amin esetleg valami szép hímzés van, vagy magyar motívum. Úgyis menő most a kalocsai :D

Nálunk aki volt egyszer német gyerek az itt evett először Sport csokit és imádta.

Esetleg valami szép kézműves termék? Ami használható is :D

2012. ápr. 25. 20:03

Munkám kapcsán volt dolgom ideutazó, hosszabb-rövidebb ideig ittlévő amerikaiakkal. Azt tapasztaltam, h szerették megnézni a népmúvészeti tárgyainkat, kislányoknak vettek is népviseletes babát, de a saját lakásaikba nem a tarka, sokszínő terítőket egyebeket vitték, hanem a fehér alapra fehérrel hímzettet. Majd minden tájegységnek van ilyen terméke, és ez bármilyen lakásba illik, és mégis magyar, kézi. Kisebb méretű Zsolnay v más porcelán, őlomkristály. Tudom, a súly sokat számít, de ebből is van kisebb darab, és mivel voltam velük olyan üveggyárban, ahol megnézhették hogy készül 1-1 darab, lenyűgözte őket h ez kézimunka, nem is gondoltak rá, h igy készül. Ha viszed, elmesélheted h minden kis vésés milyen munka eredménye, nagyra fogják értékelni. Amit nem javaslok, bár némely országban szeretik: májkrém. Általában viszolyognak mindentől, ami belsőségből készül. A könyvnek nagyon fognak örülni, lehet magyar gyerekdalokat tartalmazó dvd-t is, nem baj, h nem értik a szavakat. Imádják a hűtőmágneseket, magyar városokról v Bp-ről vihetsz, falinaptárat amin várak vannak vagy bármileyn magyar dolog. A vár azért különösen jó, főleg ha angolul van rajta szöveg a várról, mert értékelik a régen épített, vastag falakból álló történelmi múlttal rendelkező épületeket. Nagyon szeretik a baseball sapka minden változatát, majd meg fogod látni mekkora kultusza van, vagy filmekből láthatod is. Valamilyen magyar vonatkozásút persze

Ha még eszembe jut vmi, jelentkezem

Magyar zenei cd is jó, de nem a legkomolyabb fajtából, inkább ami ritmusos, akár csárdás.

15. l.agnes (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. ápr. 25. 19:40
De ha a reptéren veszi meg, miután már becsekkolt, azt felviheti, speckón lezárt szatyorba rakják. A bőröndben szállított szalámit, pálinkát azt is fogják venni, de ha már leadta a bőröndöt, akkor a duty frees speckón becsomagolt pálinkát, pick szalámit stb felviheti kézipoggyászként a repülőre.
14. timycat (válaszként erre: 11. - Empanada)
2012. ápr. 25. 19:40
hát a porcelánnak biztos jobban örül anyuka, mint az őrölt paprikának :D ez jó ötlet, csak itt is az a fránya szállítás :S
13. empanada (válaszként erre: 7. - L.agnes)
2012. ápr. 25. 19:40
10,7 és 2 évesek a lányok.
2012. ápr. 25. 19:36
Ismerősöm originál Pick-szalámit vitt volna, de elvették tőle a repülőtéren.
2012. ápr. 25. 19:33

A múlt héten fogadtuk amerikai, korábban sosem látott unokatestvéremet (ott nőtt fel, de nagyon tiszteli a magyar gyökereit). Nekik Hollóházi porcelán tálat vettünk (ami gyümölcsöstálnak, vagy kevesebb süti felszolgálására is alkalmas), egy Hollóházi bonbonos edénykét fedéllel, riselt terítőt, egy palóc népi szőttest is, Tokaji aszút adtunk. A kislányuknak pedig magyar nyelvű meekönyveket adtunk (kettőt is), mivel ebből udom majd kicsit tanítgatni őt. Ráadásul ismert mesét, a Hamupipőkét, amit ott is ismernek, csak angol változatban.

Valami hasonló vonalon induljunk el akkor itt is?

2012. ápr. 25. 19:31

én anno Németországban voltam egy ideig fogadó családnál, mondjuk velük picit könnyű dolgom volt, mert a feleség negyedrészt magyar volt. Én tipikus magyar dolgokat vittem nekik, apukának bort és pálinkát, anyukának kalocsai terítőt (kalocsai minta most amúgy is nagy divat) piros paprikát (őröltet és fűzért is), a fiúknak -aki autista volt de matekban, logikai dolgokban jó volt- Rubik kockát (imádta és hamar ki is rakta) és barátnőm nagyija által főzött bodza szörpöt.


Én kocsival mentem ki, úgy nem volt gáz az italokkal, de repcsin necces ezek szállítása

9. e4cce736f7 (válaszként erre: 1. - Empanada)
2012. ápr. 25. 19:31

Szia!

A magyar borok és pálinkák jó választások lehetnek.Ezekből tudsz mindenképp jól választani és érdemes is .Én a cserszegi fűszerest, a tokaji aszut és az egri bikavért nem hagynám itthon pálinkából az óhazaiból bármelyik a vilmos körte vagy a vilmos mézes körte teljesen jó választás. Gyerekeknek én macskanyelv csokit, pilóta kekszet esetleg boci csokit, győri kekszet vinnék ,mert ugyan a legtöbb már eladott cég, de azért elég finomak . Az egészet beletenném egy kosárba amit egy fehér hímzett terítővel terítenék belülről. Szerintem ez így átfogó és nem túl sok egy fogadó családnak.

2012. ápr. 25. 19:31
esetleg gyerekeknek valami magyar ruhás baba,az Angol nyelvű Magyaros könyv tök jó ötlet :)
2012. ápr. 25. 19:30

Szia.


Első körben érdeklődj, mekkora "súlyt" tudsz elvinni a repülőn? A hungarikumokat érdemes nem a csomagodba belepakolni, hanem a duty freeben megveheted Ferihegyen (paprika, erős pista, pálinkák stb), és akkor a csomagod "súlyát" nem növelik, mert akkor ezeket már csak felszállás előtt viszed magaddal a terminálból.

A Magyarországos könyv szuper ötlet. A gyerekek mennyi idősek?

2012. ápr. 25. 19:28
Unicum,Tokaji aszú,Bikavér,Pirospaprika. Gyerekeknek Rubik kocka,édesség. Próbálkozhatsz a túró rudival de azt nem szokták szeretni. :)
5. Vikianya (válaszként erre: 1. - Empanada)
2012. ápr. 25. 19:26
én Angliába tokajit vittem; a gyereknek, aki 5 volt meg mágneses táblát. Ők nagyon értékelték. A többi ajándékra nem emlékszem
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Empanada)
2012. ápr. 25. 19:25
Egy szép angol nyelvű könyv hazánkról, a gyerekeknek Rubik kocka, most ez jutott eszembe.
3. liaeverglot (válaszként erre: 1. - Empanada)
2012. ápr. 25. 19:24

Háááát, én a felnőtt "részlegnek" biztos vinnék egy jobb féle pálinkat, az mégis olyan magyar, és szerintem nem is gáz olyat adni.

A gyerekeknek viszont nincs tippem sajna :/

2012. ápr. 25. 19:24

Mindenképpen vinnék nekik egy szép, angol nyelvű képeskönyvet az országunkról.

Meg persze matyóhímzést :-D

(A gyerekeknek nehezebb lesz kitalálni...)

2012. ápr. 25. 19:22

Amerikába készülök júliusban minimum egy évre az USA-ba, már meg is van a családom, akiknél au pairkedni fogok. Már az ismerkedés alatt nagyon a szívemhez nőttek. Ezért (és persze így is illik) szeretném őket meglepni valamivel.

Adott egy 30-35 éves ügyvéd házaspár és 3 leányzó, 10,7 és 2 évesek. Mit ajánlanátok, milyen ajándékot vigyek nekik. Gondoltunk valamilyen jellegzetes magyar dolgokra is, de nem szeretném ellepni őket matyó csupán hímzéses dolgokkal.:) (Persze valahogy szerteném ezt a vonalat is követni.)


Ti mit tennétek a helyemben?


Minden választ nagyon köszönök!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook