Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit javasoltok emésztés serkentésére? fórum

Mit javasoltok emésztés serkentésére? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 17. 11:18

Lenmagot a lovaknak szoktunk adni, h szép legyen a szőrük, meg jobban emésszenek, eszembe sem jutott! :D Mondjuk amit nekik csinálunk, az elég gusztustalan.


Kávé nem nagyon hatja meg a szervezetemet. :)


Lehet, h a fő ok a kevés folyadék lehet. Ezt is figyelni fogom.


A Levolac-kal volt dolgom, egyszer nagyon kellett valami segítség, mert már fetrengtem a görcstől, de semmi nem jött. Ezt adták a gyógyszertárban. Nos...az előző görcsök köszönőviszonyban sem voltak azzal, amit ez csinált. Már tényleg ott tartottunk, h megyünk az ügyeletre. Aztán túlestem a dolgon, szerencsére azóta sem volt ilyen (ez már vagy 1 éve volt). De azt a cuccot messzire elkerülöm.

27. Milup2
2013. szept. 17. 10:31

Sokat kell inni, gyümölcslét is. Kompótot enni. Ha kenyér, akkor magos. Almát, banánt ne, azok megfogják a cuccot. (fiamnak is ez volt a gondja, s a doki ajánlotta ezt így...)



Nekem mondjuk reggelente üres gyomorra a tejeskávé jótékony hatású...

2013. szept. 17. 10:27

mustármag sok vízzel,bár,amint olvastam,a sok víz az egyik kulcs

A másik: lenmagot sok vízzel.Én variálom a lenmagot,mustármagot és a korpát,hogy ne szokjak hozzá-bár lehet,hogy nem is lehet hozzászokni

25. Myra (válaszként erre: 15. - Shanalyl)
2013. szept. 17. 10:23
Ólcsó és teljesen biztos és egészséges megoldás ha beszerzel kristálygombát és kefírgombát. Garantáltan megszűnik ez a problémád. Az élőflórás kefír minden nap az biztos megoldás. Évek óta az egész családom eszi, issza ezeket és csak jó hatásairól számolhatok be.
24. Napsugár.. (válaszként erre: 21. - Ficánka5)
2013. szept. 17. 10:18
Ennyi! És menni fog a dolog.
2013. szept. 17. 10:17
Sok rost, sok folyadék, és mozgás.
2013. szept. 17. 10:03

Ha megfelelően táplálkozol és nincs széklet, akkor orvoshoz kell fordulni vagy természetgyógyászhoz. Mindkettőből jót kell választani.

Ha pedig nem étkezel rendesen, akkor először mindenképp rostokat kell bevinni. Rostos ételeket kell enni.

21. Ficánka5 (válaszként erre: 15. - Shanalyl)
2013. szept. 17. 10:02

Ne csak próbáld a több ivást, hanem tedd is meg magadért!! Én is utólag tudom, hogy mennyire komolyan kellett volna vennem. Igaza volt a t.gyógyásznak, 40 percenként 2 decit simán meg lehet egy húzásra inni és az 7-17 óráig 3 liter. Én is az ő ráhatására, erőltettem és végül megszoktam.

Már hiányzik!! Ebbe kv, leves nem számítható bele!!

20. Kira88
2013. szept. 17. 10:02

Korpás keksz, sok-sok vízzel.

De igazából mindenkinek más jön be, jobb, ha kitapasztalod magadnak.


Azt is jó megemlíteni (bár erről mi nők nem nagyon beszélünk) hogy az emésztést a havi ciklus is erősen befolyásolja. Peteérés idején például lelassul az emésztés, mert a szervezet az ösztrogén termelésével van elfoglalva. Ilyenkor (2-3-4 nap) normális az, ha nem megy a dolog. Ahogy vége a peteérésnek és kezdődik a PMS, már magától menni fog.

Ez persze nem minden nőnél történik így, de a nagy százalékát igenis befolyásolja.

2013. szept. 17. 09:58
..nem okoz görcsöt.Kár hogy ez receptköteles szer.
2013. szept. 17. 09:57

Nekem a kávé jó adag tejjel étkezés után segít.A szűztea nekem 'produktumot' nem segített,ellenben olyan eredmény nélküli hasgörcsöket csinált hogy Nospán éltem.

Egyszer egy gasztroenterológia tükrözés előtti hashajtáshoz felírtak egy port,ami egy nulla görcsöléssel szuperül kipucolt.Soha még nem volt dolgom olyan hashajtóvalami

17. patapucs (válaszként erre: 15. - Shanalyl)
2013. szept. 17. 09:56

Szia!


A szűsztea kaszulával kapcsolatos dolog érdekelne engem.

Légyszí' írd meg priv-ben, hogy nálad mit okozott és hogyan derült ki, hogy ez az oka.

Ugyanebben a cipőben járok, de még szedem a kapszulát és a dokinek nem jutott az eszébe, hogy ez lehet a bűnös.


Egyébként a gyomromra olyan gyógyszert kaptam, hogy azóta a ricinus sem hat (az összes többit már kipróbáltam, de a szennával vigyázni kell, mert nálam pld. görcsöket okoz).

A dokinő tegnap a Levolac szirupot javasolta, de nekem a Hajdinamag őrleményt javasolták, mert az természetesebb.

2013. szept. 17. 09:53
lenmagolaj
2013. szept. 17. 09:39

Köszönöm! A szűztea kapszulával rossz tapasztalataim vannak, sajnos megzavarta a menstruációmat, pedig az tényleg jót tett az emésztésemnek.


Első körben kipróbálom a joghurtot búzakorpával. Megpróbálok még többet inni.

2013. szept. 17. 09:36
sok zöld, tehát spenót, saláta, káposzta és tárasai. semmi képp nem ajánlom a szűz teát és a hashajtók különböző formáját...tönkre teszik még jobban az emésztést, illetve szerintem járj utána,hogy mi lehet az oka ennek a székrekedésnek. Jó egészséget!
2013. szept. 17. 09:28
nekem is volt ilyesmi bajom. sok szénsavmentes vizet kell inni, meleg teát, kefírt, és mozogj egyet. aerobic, meg ilyesmi. ettől be kell indúlnia. NE szedj hashajtót, mert ellustulnak a beleid!
12. kisj
2013. szept. 17. 09:23
Gasztroenterológia
2013. szept. 17. 09:18
Utifűmaghéj, joghurt, szennalevél tea, csalán tea, mozgás, fél liter citromos víz naponta, aszaltszilva stb.
2013. szept. 17. 09:16

Minden este 1 pohár kefírbe, vagy natúr joghurtba 1 evőkanál korpa elkeverve, ezt lefekvés előtt fogyasztani, vagy a másik, aminek jobb az élettani hatása:


reggel éhgyomorra 1 pohár langyos vízbe 1 kávés kanál almaecet, 1 kk. méz elkeverve, ezt kortyolgatni, közben 1 kk. fehér mustármagot egyben lenyelni.

2013. szept. 17. 09:15
Iszol eleget?
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Dominós)
2013. szept. 17. 09:12
A búzakorpa a legjobb,de elegendő,ha naponta 3-4 evőkanállal teszel 1 pohár joghurtba vagy kefirbe,és még gyümölcsöt is darabolsz bele,mert akkor még finom is. Mindig ez a reggelim évek óta,orvosi javaslatra.
2013. szept. 17. 09:08
1 kanál étolaj reggel, evés előtt.
6. mmacus (válaszként erre: 1. - Shanalyl)
2013. szept. 17. 09:08
Esténként 1-2 kanál szilvalekvár.
2013. szept. 17. 09:07

Szűztea kapszula! Én ezt szedem :) Nem túl erős, de minden nap tudok menni, van hogy kétszer! Amúgy nekem is napokig várni kellene...

Szedtem még a darmpflege nevűt is! ezek mind gyógynövény alapúak! Doki bácsi mondta, hogy ilyet kell, mert nem szokik hozzá a szervezet!

2013. szept. 17. 09:02
narancs
2013. szept. 17. 09:01
búzakorpa minden evéshez 2 kanállal
2013. szept. 17. 08:59
Zöld tea.
2013. szept. 17. 08:58
Mit javasoltok emésztés serkentéshez? Előfordul néha, 4! napig nincs "dolgom" a wc-n. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook