Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit javasolnátok? (tabletta kontra óvszer) fórum

Mit javasolnátok? (tabletta kontra óvszer) (beszélgetős fórum)


1 2
2014. aug. 3. 08:41

Egyiket sem.

Én nem szeretem a hormonális fogamzásgátló módszereket.Gyógyszert nem szednék. Az óvszer meg macerás. Mindig akkor kell felrakni,amikor pont már minden tuti.

Attól függ, a partnereddel milyen viszonyban vagy. Alkalmi, kialakulóban van, már rég együtt vagytok...

2014. júl. 25. 09:12
nem csak ez a kettő védekezési módszer van...
37. d41005143d (válaszként erre: 30. - Noarashi)
2014. jún. 29. 03:45
minden igaz amit leirtal.
36. d41005143d (válaszként erre: 32. - A6bf2d71f2)
2014. jún. 29. 03:42
igazad van,egyetertek veled.
35. d41005143d (válaszként erre: 34. - Sognante89)
2014. jún. 29. 03:41
mert megcsak az elejen vagy,varj 10-20 evet s majd megfogod latni,azaz erezni fogod a mellekhatasokat.
2012. szept. 17. 21:33

Az uróbbi két hozzászólónak.

Nincs még gyerekem. A hüvelygyűrűben nem bízom illetve több évig fel volt borulva a hüvelyflórám, nagyon neheten jött helyre, azóta inkább kerülöm az ilyen 'berakós' dolgokat.


Mindenkinek köszi a választ


Elkezdtem a tablettát. Virtuálisan lekopogom egyelőre semmilyen mellékhatást nem éreztem.Minden olyan mint szedés előtt.

2012. szept. 12. 21:25
Csak két lehetőség van?Tabletta vagy óvszer?És mi van a hüvelygyűrűvel,hüvelytablettával/krémmel vagy pesszáriummal?
2012. szept. 12. 21:08
Tabletta? óvszer? egyik se! ha van màr gyerek, a lekötés a legbiztonsàgosabb, a legélvezetesebb, legolcsobb, szoval a legjobb :-) A pasinak, a nônek is meg lehet csinàlni.
31. 74f8c12b8e (válaszként erre: 26. - 81012deb94)
2012. szept. 3. 12:17

Ez teljesen így van..de nem ezt kérdeztem:D egyébként mindegy,nem szekállak..a nem válaszolás is válasz.


(nekem volt régebben,hogy jól jött az óvszer,a nedvesített,mert magától nem ment a nedvesedés,és fájt az elején,ez meg megoldotta..szóval sokféle lehetőség ,és sokféle eset van.)

2012. szept. 3. 11:49

Óvszer. A fogamzásgátló nagyon kényelmes megoldás, de általában nagy árat kell fizetni, nem rögtön, hanem később. Nem mindenkinél persze.

Tipikus hozzáállás sajnos az eü-ben, hogy szedjen fogamzásgátlót, mert annak a legjobb a pearl indexe, aztán majd hormon gondok, de sebaj, arra is van gyógyszer, szedje azt.

A fogamzásgátló tabletta nem vitamin, sajnos igen csak megzavarja a hormonokat, hipofízis probléma, leáll a petefészek működése, agyalapi mirigy daganat és a többi.

Szóval csak azért, hogy a pasinak 100% élvezet legyen, én nem fogok MRI-re, neurológushoz, vérvételekre, orvosokhoz járkálni.

Én sem kedvelem felettébb az óvszert, de inkább ez, mint szétbarmolni a szervezetem hormonokkal.

Persze egy lelkiismeretes orvos egy fogamzásgátló felírása előtt is komoly vizsgálatot csinál, és használata közben is néha egy-egy vérvétel nem árt.

De sajnos sokszor az van, hogy elmész dokihoz, hogy szeretnél fogamzásgátlót, ő felírja azt, aminek az orvoslátogatója a legtöbb jutattást ígéri. Aztán szevasz tavasz.

29. 81012deb94 (válaszként erre: 28. - Sognante89)
2012. szept. 3. 11:44
Kössz a pontot. :D
2012. szept. 3. 11:38

Köszi ismét a válaszokat.

Lallernél a pont az utolsó hozzászólásban.

Júlia007: Köszi ötletnek tényleg nem rossz csak ahogy írták itt többen mi odáig sem jutunk el, hogy ezt a módszert kipróbáljuk.

És mindenkinek köszi aki leírta a tapasztalatait. Elvileg kap másik gyógyszert. Már elkezdtem intézni a tablettát de még úgy is egy ideig marad az óvszer, szóval ha a másik gyógyszerével jobban megy a dolog akkor abbahagyom a fogamzásgátlót. Ha nem akkor szedem, ez ugyanilyen csak nálunk fordított a helyzet... Egy kicsit önzőségnek érezném ha a saját kényelmem miatt neki soha nem lenne annyira jó.

2012. szept. 3. 09:59

Én 2009 szeptemberben hagytam abba a gyógyszer szedését 2 év után, és 2010 júniusban volt a következő menstruációm úgy. Közben kivizsgálások és vérvételek hada, stb...majd közölték, hogy nincs nagy probléma, csak leállt a petefészkem működése, peteéresem sem volt. De még ez sem baj, mert tudnak rá egy nagyon jó megoldást...szedjek megint gyógyszert... Természetesen nem mentem bele:)

Ez persze én vagyok, nem mindenkire hat egyformán a gyógyszer. Csak sose tudni előre kinél milyen mellékhatások jönnek majd elő. Azóta is gumit használunk a párommal és semmi probléma nincs vele. Bár csak akkor is rá hallgattam volna és ne kezdtem volna el gyógyszert szedni...

26. 81012deb94 (válaszként erre: 25. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 3. 09:46
A gumival akkor van gond ha valakinek rekordhosszú ideig kell reszelnie hogy összejöjjön az ingermennyiség a befejezéshez. Az a nőnek sem jó már. :)
25. 74f8c12b8e (válaszként erre: 23. - 81012deb94)
2012. szept. 3. 09:27

:D

nem ezt kérdeztem.

Persze,nem mindenkinél katasztrofális,sőt sokan megvannak mellékhatás nélkül,vagy legalábbis most még nem látszik.

---csak 50 éves korukra nő ki a bajszuk,meg hullik ki a foguk,de az már kit érdekel-vicceltem,mielőtt bárki komolyan venné..De tényleg nem tudhatjuk.A fogamzásgátlószedő generáció eleje most közeledik 50 felé---

Nem hiszem,hogy az alapjavaslatom katasztrófaelhárítási mértékűen nehéz feladat:)

(Általában írtam ezt a módszert,mert nem emlékszem,hogy ilyen fogamzásgátlási kérdéseknél ez az ötlet bármikor szerepelt volna.)

24. ea56324114 (válaszként erre: 1. - Sognante89)
2012. szept. 3. 09:17
Ha hosszú távon kell szednie egy olyan gyógyszert, ami potencia zavart okoz, már önmagában is beleköphet a levesbe. Ezért kár magad veszélyeztetni.
23. 81012deb94 (válaszként erre: 22. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 3. 09:13
Végigolvastam a fórumot, és azért nem tűnik totálisan katasztrofálisnak a helyzet.
22. 74f8c12b8e (válaszként erre: 21. - 81012deb94)
2012. szept. 3. 08:59

figyi..nem fejből dumálok.Láttam iylet közelről,működik.Csak ehhez kell a férfinak IS némi"áldozatot" hoznia,mert nem csak az van ,hogy ő elejétől a végéig minden pillenetben önfeledt lehet,hanem figyelnie kell..

Férfiak momndták nekem,hogy az óvszert meg lehet szokni,van,amelyik nem is érzi.Nekik sokkal fontosabb a biztonság,minthogy ezen rágódjanak,hogy kicsit oda kell figyelniük.

Érdekes,sok férfinak meg töbk természetes,hogy a nők hormonokat szednek be csak azért,hogy a ffi kényelmesen érezhesse magát,és oda ás akkor lőjön,ahova akar.Nemtom,ezek a férfiak,vagy mondjuk te,Laller, hajlandóak volnának-e hormonális gátlót szedni,ha annyi mellékhatása lenne nálatok,mint a nőinek...

21. 81012deb94 (válaszként erre: 20. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 3. 08:25
Javaslom ha valaha lesz valamely misztikus módon kipróbálni milyen amit mondasz tedd meg. Aztán nem mondasz ilyen sületlenségeket. Pont az a lényeg hogy olyan sokáig kell "gyűjteni" az ingert hogy az már túl sok. Vagy épp sosem lesz olyan jó hogy elmenjen.
20. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - Sognante89)
2012. szept. 3. 08:05

Akkor ne óvszerben menjen el.

Amikor érzi,hogy jön a hepiend,vegye ki a szerszámot,vegye le az óvszert,és mehet,ahová szeretitek.

19. happy83 (válaszként erre: 14. - Sognante89)
2012. szept. 1. 21:56
A kettő együtt tuti....mivel az óvszerrel probléma van...a tablettától meg tartasz....most már van olyan, hogy hüvelygyűrű....receptre kapható...nem kell mindennap szedni....azt hiszem NUVARING néven fut...biztonságos...kérdezd a nőekkorát.
2012. szept. 1. 21:29

Tabletta, össz-vissz 8-9 éve szedem, soha semmilyen negítav melléhatása nem volt nálam. Persze ehhez az is kellett, hogy a dokim nem hasraütésszerűen írta fel és én is rendesen szedem.


3szor tartottam szünetet, 2szer baba miatt, egyszer meg a bánat se tudja miért fél évig szünetet tartottam, de megbántam kínlódtam, a szextől is elment a kedvem, gyűlöltem a gumit, szerintem még páromnál is jobban, szó szerint visszamenekültem a tablettához.


De neked kell dönteni, alaposan vizsgáltasd ki magad a tabi előtt, ne az orvos "zsebe" döntsön! És csak akkor hagyd el a gumit ha a partner megbízható!

2012. szept. 1. 21:20
Szervezet függő, ki hogy reagál a tabira. Egy próbát megér. Én 5 éve szedem, de soha semmi problémát nem okozott, nem híztam, nem voltam tőle rosszul, csak előnyöm volt belőle (pl. órára pontos havi vérzés, korábbinál enyhébb vérzéssel, görcsökkel). Első 8 hónapban mi is gumiztunk, de utáltam. Egyik, hogy olyan hangulatromboló. Benne vagytok a témába, már jól belemelegedtek, erre hopp, gumi, bajlódás a papírral, kicsomi-felhúz ... szóval macera. Elveszti a dolog a spontaneitást (pl. hirtelenjében rátok jön a vágy a konyhában, fürdőben, vagy bárhol, és akkor lehet érte futkozni). A másik, hogy a gumik száma megszabja az együttlétek számát is. Ez engem mindig frusztrált!:D És ha ebből szakad ki, lecsúszik, stb. akkor még kevesebb. És persze a gumi által még is csak van köztetek egy réteg, nem teljes valójában élvezheted párodat!:D Hosszútávú kapcsolatban szerintem mindenképp a tabi a jobb, és BIZTONSÁGOSABB védekezési módszer (a tabi még a spirálnál is hatékonyabb)! Szerintem ez is szempont!
2012. szept. 1. 21:07

inkább óvszer

Én 1 évig szedtem a harmonettet de csúnyán kikészített

15. emi1206 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2012. szept. 1. 20:58
Rendben. :)
2012. szept. 1. 20:56

Nem vagyok a megszakításos módszer híve.


Ahogy látom itt is vegyesek a tapasztalatokat.

Valószínűleg három hónapig szedem, ha gondok lesznek abbahagyom.

Szívesen várok még béleményeket tapasztalatokat.

Köszönöm a válaszokat.

13. Cippora (válaszként erre: 12. - Emi1206)
2012. szept. 1. 20:54
Viszont a leírásában véleményt kért.Ez pedig az én véleményem :)
12. emi1206 (válaszként erre: 11. - Cippora)
2012. szept. 1. 20:49
Igazad van, de ő konkrétan úgy tette fel a kérdést, hogy tabletta kontra óvszer.
2012. szept. 1. 20:46

Én tablettát szedtem 6 évig,semmi problémám nem volt vele,mikor akartam szinte rögtön teherbe is estem,majd szülés után megint szedem.Nekem semmiféle negatív tapasztalatom nincs.


Amúgy most nem azért de a kérdező párja nem tud elmenni óvszerben...én biztosan keresnék akkor más megoldást ha nem is fogamzásgátlót,de ha már együtt van valakivel az ember akkor szerintem törekedjen arra,hogy a másiknak is jó legyen...ha a bizalom megvan persze,mert csak úgy szabad gumi nélkül csinálni...

10. emi1206 (válaszként erre: 1. - Sognante89)
2012. szept. 1. 20:27

Szia!


Én nem ajánlanám a tablettát, tényleg sok rosszat olvasni róla. Hiába mondják, hogy megfelelő beállítás mellett ezek az alacsony hormontartalmúak nem okoznak gondot, mégis egyre többen küzdenek a mellékhatásaik miatt és sajnos hosszú távú problémát is okozhat.

Szerintem menni fog a párodnak óvszerrel is az élvezés, főleg, ha nem lesz más választása.

Vagy marad a behatolás nélküli szexuális élet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook