Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit javasolnátok neki? fórum

Mit javasolnátok neki? (beszélgetős fórum)


15. erikpipi (válaszként erre: 14. - Lillumillu)
2011. szept. 30. 12:50

A kezelhetetlenség a szülő feladata, nem az óvónőké. Nálunk volt olyan gyerek, aki az egész csoport 4 éves életét megkeserítette, mert a szülő nem foglalkozott vele, amikor kötelezték a nevelési tanácsadásra, oda sem vitte stb.

Nem a gyerek a hibás, ő így szocializálódott. A szülő a felelős.

2011. szept. 30. 12:43

Ez nem versenyeztetés, hanem amolyan jógyerek tábla.

A szülőkkel közösen döntöttünk róla, ugyanis elég sok a kezelhetetlen gyerek, verekedős, harapós.

Van olyan akit a játékból való kivonás egy kicsit sem hatja meg, ha az óvónő félrepillant már szalad is játszani.

Meg sok veszekedés volt abból, hogy ki mivel játszon, mert kevés a jó minőségű játék...

Sokmindent a szülők visznek.

2011. szept. 30. 12:10
Szerintem neked kéne szólnod az óvónőnek, hogy a húgod sem tud róla.Gondolom ezután neki alap lenne feljebb tenni a táblát.Bár én ezt a versenyeztetést ilyen kis korban nem tartom jónak.De ez saját vélemény.Nem valami jó dolog, főleg ha csalásra készteti az ilyen kis gyerekeket...
2011. szept. 30. 11:42
A pontozótáblát olyan helyre kell tenni, ahol gyerek nem éri fel. Egyébként a legnagyobb hülyeség ilyen korban versenyeztetni őket, szülőin beszéljétek meg, hogy ez mit eredményez a gyerekek között. Általános iskolában is megvan a feszültség, minek az oviban is erőltetni?
11. Lillumillu (válaszként erre: 10. - Lillumillu)
2011. szept. 30. 10:57
volt...
10. Lillumillu (válaszként erre: 9. - Lillumillu)
2011. szept. 30. 10:57
nővérem három éves...
2011. szept. 30. 10:56

Öt éves, középsős. Kicsit vissza van maradva. Anyukám nem tud mellé állni mivel napi 14 órát dolgozik. Szinte csak én vagyok neki. Van, hogy nálunk alszik, ha anyu éjszakás.

Az apánk lelépett, mikor kicsik voltunk (Nővérem 3 én 2hónapos)

Aztán pár éve újra összejöttek, anyu terhes lett, apu meg megint lelépett, minden megtakatított pénzünkkel!

Szóval apánk nincs.

Ráadásul a lányok ránézésre nem is olyanok. Nem kisebbségiek, értelmes, csinos, tipikus szőke-fürtös lánykák, jól szituált családból.

Az óvónőt sem hibáztatom, mert nagyon aranyos, kedves, fiatal, csak egy kicsit naív.

2011. szept. 30. 10:48

hány éves a kislány?

én azt mondom,h kis-középsőben még kicsi ahhoz,h egy ilyen problémát egyedül kezeljen.Kell neki,h anya,vagy te felnőttként ott álljon mellette és megvédje,ha úgy alakul.

Viszont én csak abban látom a megoldást,ha az óvónő ül le és mondja el,h "ez és ez jutott a fülembe".A gyerekek hülyének nézik és ezt szerintem nem hagyhatja szó nélkül.Ezt a feszkót valahogyan fel kell oldani...Ez nem kis dolog,bár annak tűnik,de ebben a korban már csalni,főleg a jutalom táblával...elég elszomorító...

2011. szept. 30. 10:46
szia,szólni kell, hogy a 2 lány jelére figyeljenek külön pár napig...
2011. szept. 30. 10:43

Eléggé erőszakosak a lányok, a húgom fél tőlük.

még az óvónővel is nehezen kommunikál.

2011. szept. 30. 10:41

nehéz helyzet, mert árulkodni se szép dolog, viszont csalni sem...


Talán beszéljen a kislány a csalókkal, hogy rakják vissza a jelüket a helyükre, különben megmondja őket az óvónéninek, és ezentúl legyenek becsületesek, így fair.


Ha kinevetik, letagadják, stb... akkor a pethoevi által írtak lehetnek megoldások.

2011. szept. 30. 10:39
Én azt, hogy beszéljen lányokkal, hogy látta, hogy átrakták a jelüket, és tegyék vissza. Ha pedig nem teszik vissza, akkor szóljon az óvó néninek.
2011. szept. 30. 10:38

Huh,ez nagyon nehéz.Első körben én az anyukája beszélnék erről az óvónővel és név nélkül mondanám,h valakik mit csináltak és ez a lányomat nyomasztja és most nem tudja szegény,h mi a helyes...Remélhetőleg az óvónéni feljebb teszi a táblát,h a gyerekek ne érjék el,mert így nem ér semmit az egész.

És az óvónő helyében (aki amúgy vagyok) másnap beszélnék a gyerekeknek erről,a becsületességről.Ezt neki kell megoldani,hiszen őt is becsapják és igen,a kis tiszta lelkű gyerekeket ez nyomasztja,akik becsületben nevelkednek...

2011. szept. 30. 10:34
Aki pedig rosszalkodik, az visszalép.
2011. szept. 30. 10:33

A húgom ovijában van egy pontozótábla.

Aki ügyes volt a foglalkozáson, egyel előbbre megy a várban. Aki a toronyba ér, az jutalmat kap:

Ő választhat először játékot a napi foglalkozás után, vagy a teremben, vagy az udvaron.

A kishúgom rajtakapott néhány lányt, hogy visszaosontak a terembe, és feljebb rakták a jelüket pár hellyel.

Én mentem érte, hazafelé úton mesélte el. (benthagyta a teremben a szemüvegét, azért küldtem vissza)

A kicsi lelkiismeretét nem hagyja nyugodni ez, hiszen mindenki keményen dolgozik, hogy ő legyen az első.

Ti mit javasolnátok ilyen esetben a saját gyereketeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook