Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit írjak a nyári szünetről? Nem történt velem semmi... fórum

Mit írjak a nyári szünetről? Nem történt velem semmi... (tudásbázis kérdés)

14. ittmost (válaszként erre: 13. - 0af3b5891a)
2013. szept. 5. 06:16

:)

Azt a 100 km -t én megírnám,poénból.Még akkor is,ha csak minden nap a közértbe kellett elmenned. Milyen volt az időjárás közben,miket vettél,kikkel találkoztál közben: 2 néni huzigálós szatyorral,vadiúj kék frizurával,3 kutya,5 piros Ferrari..

Karinthy Frigyes pl. zseniális volt abban,hogy a semmiről is szórakoztatóan tudott írni.A napokban jutott eszembe a zsebeiről szóló novellája.Csak azt írja le,h mi van a zsebében,és a végén a "zsebpiszkot" is részletesen elemzi:D

13. 0af3b5891a (válaszként erre: 12. - Ittmost)
2013. szept. 4. 21:56
Köszi a választ. :D nem nézek filmet, meg tv-t is alig :D de egyébként írtam hogy voltam moziban, szerintem vagy 100 kilométert sétáltam egész nyár alatt, ezt ismírtam, sehova sem mentünk.. ömm.. koncert :D inkább nem mondom, hogy voltam koncerten., még a végén megkérdezné, én meg mondom a nevüket rock banda egyébként, én meg ilyen csendes lány vagyok és néznének azért, hogy wtf te ilyeneket hallgatsz. :D:D:D:D de amúgy köszi. Holnap kell mondanom, szerencsére nem osztályoz, csak pirospontokat adogat.xD
2013. szept. 4. 15:01

Néztél valami filmet? sétálni voltál? fürödni valahol? rokonokat látogatni? esetleg koncerten? segítettél otthon kertészkedni?tettetek el befőttet? nyírtál füvet?van állatod? sétáltattad? Készítettél valamit? sütöttetek szalonnát?

ha egyiket sem,akkor ebből párat még megcsinálhatsz a hétvégén,és leírhatod:)

2013. szept. 4. 08:28
Hát írd le szépen németül -akár kiszínezve is :D - és gondold át, hogy kb mire kérdezne rá.... Meg valamit benyögsz neki. Vagy írj olyat, ami már megtörtént veled. Pl. elmentünk Horvátországba nyaralni, nagyon jó volt..sokat fürödtünk, vagy túráztunk a Mátrában... ezt el lehet vinni valamerre, hogy láttatok őzeket, rókát.... ebbe meg, ha belekérdez tudsz válaszolni szerintem. :)
10. 5427edee11 (válaszként erre: 1. - 0af3b5891a)
2013. szept. 3. 23:56

Ha nem tortént veled semmi külonos, nem nyaraltál, akkor írj olyanról, ami jó lett volna ha megtorténik.

Úgy kezded mintha nyaraltál volna xy helyen, mesélsz róla milyen volt, hogyan érezted magad, majd a végén elmondanád, hogy ez csak egy kitalált torténet, valójában nem tortént semmi külonos.


Hazudni nem érdemes, mert az úgy is kibukik valahol.

2013. szept. 3. 21:41
Te jó ég, már itt tartunk, hogy a gyerekekkel nem történik semmi egy egyész nyár alatt, amit el lehetne mesélni? :( Igaz, hogy én már 30 éves vagyok, de a mai napig tudnék mesélni ezt-azt a gyerekkori nyarakról, az ideiről pedig akár egy hétig megállás nélkül, pedig dolgozom és edzem nem keveset, tehát nincs éppen sok szabadidőm.
2013. szept. 3. 21:37
Írj olyat ami régebben történt, abba belekérdezhet.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - 0af3b5891a)
2013. szept. 3. 21:32
Valami csak történt.
6. 0af3b5891a (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2013. szept. 3. 21:31
Igen, német, szóban kell elmondani... Eddig 3 sort írtam le.. 4 mondat... Nincs valami élénk fantáziám ezzel kapcsolatban :/
5. 0af3b5891a (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2013. szept. 3. 21:29
Nem, mert szóba kell elmondani, de ha valamivel kapcsolatban rákérdezne valamiröl én meg nem tudok semmit mondani, az egy kicsit furcsa lenne.. Mert néha rá szokott kérdezni. Amúgy azért kell szóba, mert német és már most feladta házinak, még az kéne, hogy osztályozzon is -.-"
2013. szept. 3. 21:28

Még mindig ezek a fantáziátlan fogalmazások! Miért nem tudnak jobb témát találni?


Szerintem is fantáziálj! :)

2013. szept. 3. 21:28
ez valami iskolai feladat? írd az igazágot, csak színezd ki..én is voltam anno lovastáborban és tettem hozzá pár dolgot. a tanárok arra kiváncsiak, hogy miylen összefüggően tudsz írni egy fogalmazást, azon belűl ugye a mondantokat. másnapra elfelejti a történetet
2013. szept. 3. 21:22
Írd le azt,amit szerettél volna,hogy történjen,senki nem fogja ellenőrizni igazat mondasz-e,vagy igen?
2013. szept. 3. 21:21
Mit írjak a nyáriszünetről? Nem történt velem semmi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook