Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit, hol és hogyan érdemes igényelni? fórum

Mit, hol és hogyan érdemes igényelni? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 28. 19:57

Sziasztok!


Gyermeket tervezünk a párommal,mindketten dolgozunk azonban ugy néz ki hogy ki fogunk költözni Német o-ba hamarosan.


Eddig ugy terveztük,hogy ha teherbe esem akkor ugyabár melohelyról megyek szülni. Mivel olyan helyen dolgozom h veszélyes lehet a babára,igy az orvos táppénzre venne. Szóval tegyük fel hogy megtudom terhes vagyok,akkor elmegyek táppénzre. utánna mit mikor hogy kell igényelni illetve mi az ami jár?


Én ugy vagyok vele,hogy mivel melohelyről mennék szülni ha lejár a Gyed vmint a Gyes akár vissza is mehetek doglozni.


Ha viszont ki költözünk,páromnak tutira lenne munkája,nekem azonban nem. Akkor kint mire lennék jogosult? Gondolom semmire,max párom a kinti családi pótlékra.


Ugy vagyok vele h kell egy b terv,ezért inkább itthonról igényelnék mindent ami jár,igaz kevesebb de ez egy biztos pont.


Párom viszont azt mondja h németbe igényeljek meg majd mindenféle segélyt és ott is szüljek majd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook