Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
568. G.Kinga
2011. dec. 29. 08:52

Sziasztok!

Milyen arctisztítót tudtok ajánlani 20 év felettinek, csak ritkán pár havonta jön ki az arcomon 1-1 pattanás, max. 1000 Ft-ig, köszi!

2011. dec. 26. 19:07
szia gumiccuk!én szedtem roaccutan-t (20mg).Nekem nagyon gyorsan kiszárította a bőröm, a pattanásaim enyhültek vmit de nem lett az igazi, nekem a diane-35 fogamzásgátló hozta meg a javulást, nagyon durva volt az arcom de ez volt rá az egyetlen hatásos dolog, nekem 1 krém se vált be, de hát mindenki más
2011. dec. 21. 17:19

Most olvastam:


Keverj el egy rész mézet egy rész zabliszttel, és kend fel az arcodra. Hagyd hatni fél órát, majd mosd le. Pattanásos, aknés bőrrel csodát tesz.

2011. dec. 7. 20:37
Garnier PureActive minden mennyiségben! Zsiros pattanásos bőrre valamint kombináltra is! Nekem bevált.
564. lrgab
2011. nov. 27. 12:46

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot, jó látni, hogy az ember nincs egyedül.

Én sem tini vagyok már, először két éve lett aknés a bőröm és érdekes olyan helyen, ahol tini koromban soha. Sotretet ettem rá fél évig, mire a végén annyira rosszul voltam, hogy leálltam. Akkor az arcom úgymond sokkal szebb volt, viszont heges. Utána jártam kozmetikushoz, végeztek havonta dermaabráziót. És most 2 év után egyik napról a másikra ismét előjött ez a probléma. Érdekes módon ősszel (egész nyáron napon voltam)...újra mentem a bőrgyógyászhoz, aki kapásból ismét a Sotretet akarta felírni. Én mondtam nem, erre kaptam egy lórugás antibiotikumot (doxycylyn)+ zynerit oldat + diane 35....és itt tartok most.

Voltam teljes vérképen (negatív), voltam fogorvosnál a fogaim szuperek....kérdés mi az ok? A bőrgyógyász váltig állítja a Stressz....21. század népbetegsége....hát köszönöm, alapba egy ideges természet vagyok elég nehéz kiküszöbölni.

Csak azért írtam le a storyt, hogy lássátok az előzményeket.

Most, hogy elolvastam a fórumot több dolog között vacilálok...

Ajánlották már a lugosítást...lehet benne valami, mert én sem iszom elég vizet+ nem éppen egészségesen táplálkozom.

Láttam sokan kipróbálták a különböző szappanokat...

Jelentem lámpáztam is az arcomat- nem láttam hatását...


Szóval, tényleg melyik lehet a best termék, vagy módszer?

2011. szept. 21. 12:59
Ha valaki elkezdi szedni a ROACCUTAN-t mennyi idő múlva lehet látni a változást?
562. Lilibeth59 (válaszként erre: 561. - Agilany)
2011. szept. 20. 13:15
Eladhatod, tedd fel az "Apróhirdetések"-be, biztos megveszik.
561. agilany
2011. szept. 20. 12:20

sziasztok!

ajándékba kaptam bioderma sebium habzó arctisztítót, de én mást használok, így eladnám. 200ml-es, bontatlan flakon. nem kereskedni szeretnék vele, de nálam csak feleslegesen áll.

560. Lilibeth59 (válaszként erre: 559. - Gretii93)
2011. szept. 17. 15:22

Nagyon szívesen!


Írok Neked, remélem, tudok segíteni.

2011. szept. 17. 14:07

Sziasztok!

Orsi cicuska köszi ,h írtál de már voltam kozmetikusnál és csak rosszabb lett mert több lett és nagyobbak:(

Lilibeth59 köszi h írtál:

Hát Baba tusfürdővel fürdök és mosok hajat,régen izotrexet használtam kenőcsként utána gyógyszert szedtem a sotretet ,most pedig arclemosónak lubexyl kenőcsnek meg differinet használok

558. .Léna.
2011. szept. 17. 10:30
Nekem egy ideig a Dalacin T emulzió segített, de amint hozzászokott a bőröm már nem is hatott annyira. Ajánlani szívesen ajánlom, hátha valakinek használ. Ami hosszabb távon hatott az a gyógyszertárban kapható körömvirág szappan.
557. Orsi cicuska (válaszként erre: 553. - Gretii93)
2011. szept. 17. 09:00
Ne bőrgyógyászhoz menj hanem kozmetikushoz!!!! Nekem ugyanilyen volt az arcom, mint neked.. Szedtem rá gyógyszert és elmult de aztán ujra és ujra visszajöttek!!! Elmentem kozmetikusnak tanulni és ahol tanultam kozmetikában kezelték az arcom és rendszeres kezeléssel nagyon szépen rendben lehet tartani.Nekem is heges az arcom a sok patitól, de van egy eljárás a mikrodermabrázió ami nagyon sokat segített a hegeimen... 1000szer halványabb alapozó sem kell ahhoz hogy kiléphessek az utcára... Gondold át.. nekem ez bevált :)
556. Orsi cicuska (válaszként erre: 555. - Gumiccuk)
2011. szept. 17. 08:56
Ne nyomkodd, ezek csak csomós patik és majd elmúlnak.. Ha nyomkodod akkor csak tovább terjed a gyulladás és még nagyobb lesz.. Majd vissza fog húzódni! Menj el a kozmetikusodhoz és kérj tőle nyugtató, gyulladáscsökkentő krémet!
2011. szept. 16. 21:01
begyült 1 pattanás kemény és ha nyomom nemjön belőle semmi .. ráadásul lejön a bőr is .. mit kenjek rá v mit csináljak ? /:
554. Lilibeth59 (válaszként erre: 553. - Gretii93)
2011. szept. 16. 18:45
Ha leírnád, hogy mivel fürdesz, mivel tisztítod az arcod, és miket kensz rá, mivel mosol hajat, mi a testápolód, mivel mosol, öblítesz, vagyis mindent, ami a bőröddel érintkezik, akkor megkereshetnénk a probléma gyökerét, és utána jöhet a kezelés....
2011. szept. 16. 18:13

Sziasztok!

Én most lettem 18 és kb 5.-es korom óta tiszta pattanás az arcom.:(Már voltam nagyon sokszor bőrgyógyásznál ami csak egy kicsit segített ,néha eltűntek de aztán megint vissza jöttek:((Most tanában elég kevés van az arcomon (hála istennek,de szerintem majd vissza jönnek)és ezen kívül tiszta HEG a fejem!!!!Undórítóóóóóó,soha sem merek egy ember szemébe se nézni mert félek ,hogy undorodna tőlem!!!És mindjárt szalagavatom lesz ,és ha lekenik a fejem alapozóval még csúnyább ,rondább lesz :'( Soha nem járok se hova mert szégyellem fejem :(( Mit csináljak???SEGÍTSETEK !!Mondjatok tippeket ti mit csinálok!!

552. kisgali
2011. szept. 6. 14:36

Sziasztok!


Én új felhasználó vagyok, és csak a tapasztalataimat szeretném leírni. Ha valakin segít az, amit most leírok, az kérem írja át másik fórumra is a saját tapasztalatait, mert én csak egyszer írom le, és csak ide. Nekem a kamaszkoromban csak az arcomon, azon belül is a homlokomon voltak pattanások, de az kizárólag a tinédzser kor miatt volt. Azóta viszont a mellkasomon és a hátamon is megjelentek, ez nem is lenne baj, de ma már 26 éves vagyok, és fél évvel ezlőttig még mindig voltak. Akinek hasonló problémája van, azon most lehetséges, hogy tudok segíteni. De sajnos csak akkor, ha ugyan az áll fennt nála, mint ami nekem okozott bajt.

Többször voltam dokinál, szokásos történet, ez már nem kamaszkori pattanás, stb. stb., felírtak kencéket, tablettákat, persze egyik sem segített (a roa sem), stb., ami veletek is gondolom megesett.

Szóval, rájöttem, hogy egy normál emberhez képest irtózatosan keveset iszok. Vízre kell itt gondolni. A víz az, ami segít eltávolítani a méreganyagokat a szervezetből a vesék segítségével. Majdnem ez az egyetlen lehetősége a szervezetnek a méreganyagok eltávolítására a szervezetből.. (persze még van 1-2, ebbe nem megyek bele). Én pedig ezt a majdnem egyetlen, nagyon fontos lehetőséget is megvontam magamtól. Volt olyan nap, hogy csak kb. 1 pohár vizet ittam. Ilyenkor a szervezet megpróbál alternatív megoldásokat keresni, és lehet, hogy hihetetlen, de a bőr is egy kiválasztó szerv, pl. izzadás útján méregtelenít, stb. (bioszból jó vagyok :-))Ilyenkor a bőrön keresztül nyomja ki a méreganyagokat, de néha van olyan méreganyag, ami a bőrnek nem tetszik, így begyullad az a rész, stb.stb., pattanás keletkezik. Én onnan jöttem rá, hogy nem csak sima pattanásaim voltak, hanem iszonyatosan nagyok. Gondolhatjátok, milyen szépen néztem ki. Szóval ma már van, hogy 3 liter tiszta víznél (nem kell ásványvíz, elég a csapvíz)is többet iszok naponta. És bevált!

1-2 hétig még fognak pattanások megjelenni rajtad, de szépen, fokozatosan el fognak tűnni.

Nekem ez okozta a bajt, de szerencsére megoldottam, egymagam, az orvosok, akiknél voltam, csak szereket akartak felírkálni állandóan! Higyjétek el, néha a legegyszerűbb megoldás a leghatékonyabb. Remélem sok, velem hasonló panaszokkal küzdő embernek tudtam segíteni!! Egy jó tanács, ha neked nem ez okozza a bajt, hanem valami más, az a napi 3 liter víz akkor sem árt, sőt. Csak arra figyelj, hogy ne egyszerre idd meg. Szépen, fokozatosan, elosztva kell meginni, mondhatnám úgy is, hogy kortyonként.

Az arcomon lévő pattanások szerencsére kamaszkorom után eltűntek, ilyen panaszokkal küzdőknek egyelőre nem tudok segíteni. A többieknek sok sikert!


Kisgali

551. .Léna. (válaszként erre: 550. - Nimrod08)
2011. júl. 27. 19:40
így van!
2011. júl. 26. 21:59
Én úgy gondolom, hogy egy anti depresszánstól nem leszel boldogabb, mert a pattik, amik idegesítenek, ott vannak...tehát sztem a káron kívül sok jót nem tesz.
549. .Léna.
2011. júl. 26. 21:22

ez igaz ,h a nem jó bőrgyógyász nem szól az ilyenekről ,én úgy gondoltam h hátha tud vmi olyat is ami az én koromban ajánlott.


az is igaz h durva ilyenkorban kezdeni ,de az is h elég komoly pszihés problémát okozott :(

de ez a magzatkárosító hatású ez valahogy nagyon nem tetszik :(

köszönöm a tanácsokat ,sokat segített ,mert ilyeneket nem mondtak soha ezekről a gyógyszerekről ,így komolyabban átgondolom h szedjem-e vagy sem.


egyébként amit a pszihó felírt gyógyszert azt nem is szedem ,mert az függővé tehet ,és naponta csak még egy kicsivel többet akarok szedni ,úgyhogy tényleg nem jó.

548. Nimrod08 (válaszként erre: 547. - Egészségügyis)
2011. júl. 26. 08:52
Ez igaz, de azért mégis durva sztem egy fejlődő szervezetet bombázni egy olyan gyógyszerrel ami akár májkárosító is lehet...még ha ez nem is következik be. Nem árt elgondolkozni, h miket művelhet a szervezetben ha ilyen lehetséges problémákat okozhat. Biztos odafigyel az orvos a szedése alatt, de számos ember szervezetét tönkretette már. Komoly mellékhatásokkal lehet számolni, ami szintén válthat ki depresszív hangulatot.
2011. júl. 26. 08:45
Gondolom a gyógyszer a Roaccután, amit "ajánlottak" neked. Valóban májkárosító lehet,de a májfunkciókat folyamatosan ellenőrzik, amennyiben ezek az értékek emelkednek a gyógyszert azonnal abbahagyatják, nem várják meg míg a máj tönkremegy. Ez egyébként egy A vitamin származék, ettől függetlenül különben tényleg durva gyógyszer, mert teratogén, magzatkárosító hatású, de erre felhívják a figyelmet. Sztem egy normál májfunkció esetén ez a gyógyszer nem olyan veszélyes, főleg, ha ennyire komoly pszichés problémát okoznak a pattanások, hogy már a pszichiátriát is megjártad, ahol majd adnak antidepresszánsokat (amivel hosszabb távon majd rosszabbul jársz, mint ha beszedtél volna egy-két levél Roacc-t.)
2011. júl. 26. 08:01
Ilyen korán, 14 éves korodban ilyen durva gyógyszeres kezelést kezdeni....sztem totálisan tönkretesz. Ilyenkor fejlődnek a belső női nemiszerveid, a hormonok által stb...és ezt a gyógyszer erősen leállíthatja, bezavarhatja, komoly galibákat okozva...
2011. júl. 26. 07:59
Figyelj, neked egy jó bőrgyógyász az, aki nem mondja el, h mit csinálhat a gyógyszer? Egy becsületes bőrgyógyász általában felhívja a figyelmet a veszélyekre és arra, h nem ajánlja, mert durva. Egy nem jó bőrgyógyász, amire te vágysz, pedig felírja és szedjed csak..aztán meg számolhatsz a következményekkel.
544. .Léna.
2011. júl. 25. 18:53

viszonzok is vmit...

akinek nem olyan vacak intoleráns bőre van mint nekem annak ajánlani tudom a teafaolajat ,zöld agyagporral keverve ,érdemes egész estére rajtahagyni (csak a pattikon ,mert lehetséges h kiszárítja a bőrt) arctisztítónak nekem a leghatásosabb a Stop Akn arctisztítógél.

543. .Léna. (válaszként erre: 542. - Diegóóó)
2011. júl. 25. 18:43

ahha ,köszönöm! voltam már egy kettőnél akik azt mondták :van gyógyszer ,de tönkreteszi a májadat ,idősebb korban ajánlott -.-

de egy TÉNYLEG JÓ bőrgyógyász hátha nem ezt mondaná..

542. diegóóó (válaszként erre: 541. - .Léna.)
2011. júl. 25. 00:25
Menjetek el egy tényleg jó bőrgyógyászhoz!
541. .Léna.
2011. júl. 24. 23:53

én még csak 14 éves vagyok ,így term. h ilyenkor pattanásos vki ,de nekem nagyon magyon csúnya ,és nagyon zavar ,ezen az éven megbuktam az iskolában ,mert nem jártam be a csúnya bőröm miatt ,a szüleim pszijiátriába dugtak emiatt stb

azt szeretném kérdezni h tud-e vki ajánlani olyan gyógyszert ,ami nagyjából gyorsan hat (ezt úgy értem h nem kell évekig szedni h vmi hatása legyen ,mert olyat tudok :S)

vagy vmi 'házi' módszert erre a problémára ,mert a szüleimnek már elege van abból h drága krémekre kell költeni...

2011. júl. 24. 11:40
Sok embertől hallottam és olvastam, h a legjobb arclemosó ha tejbe mártasz vattkorongot és áttörtlöd vele az arcod. A legegyszerűbb és legjobb tisztító, amit régen is használtak. Tejsav, zsírtartalma egyben hidratál és leszedi a szennyeződéseket. Akinek zsíros a bőre, egy kis citromot is csepegtethet bele. A tej helyettesíthető joghurttal.
2011. júl. 20. 21:37
Javítom az előző hozzászólásomat! Azóta is használom a teafaolajat, de nem múltak el a pattanásaim, sőt újak is jöttek!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook