Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok, tényleg ruha teszi az embert? fórum

Mit gondoltok, tényleg ruha teszi az embert? (beszélgetős fórum)

1 2
30. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - 740e36de32)
2008. nov. 10. 14:03
Jól szóltál! :)
2008. nov. 10. 13:59
Az én véleményem az, hogy egyáltalán nem a ruhája alapján kell megítélni valakit, de manapság sajnos a ruha teszi az embert. Szomorú, hogy ez így van.
2008. nov. 10. 13:57

mikor én esküvői ruhát kerestem magamnak ,kényelmes könnyű ruhába mentem, mert tudtam, hogy egész nap talpalni fogok. volt olyan szalon, ahonnan bizony úgy jöttem ki, hogy szóra sem méltattak.

szerintem, nem a ruha teszi az embert, de sokan az öltözék után ítélnek meg. legtöbbször tévesen

2008. nov. 10. 13:39

Engem a "márka" csak olyan szempontból érdekel, hogy elvileg tartósabb a cucc a kínai boltiaknál. De én utálom, ha 10 centi szélességben rá van írva, hímezve, gyöngyözve, akármizve egy ruhára a márkajel.


Egyébként mindenből megvan, hogy milyen márkájút veszek, mert azok már beváltak, tudom, hogy olyan a fazonjuk, ami nekem jól áll és tartós. De nálam kb. kizáró ok egy bazi nagy márkafelirat.

2008. nov. 10. 13:27

Az én véleményem: Sajnos igen!

Biztosan ti is érszrevettétek már hogy ha éppen jobban kiöltöztök akkor mindenki figyelmesebb kedvesebb veletek. De ha éppen olyan slampos napod van akkor egyáltalán nem vagy érdekes...

25. enci2
2008. nov. 10. 13:16
Sziasztok!! Visszaolvastam a hozzászólásokat. Sajnos az az igazság, hogy amikor megismerkedsz egy emberrel a külső alapján ítélsz - ez mindenkinél így van - ez az első benyomás, utána jön a belső tulajdonságok megismerése. Lehet sok embernek nem lesz színpatikus amit írok, de én biztos nem barátkoznék olyan emberrel akinek a fején fel van borotválva a haj, vagy rokker vagy sorolhatnám. Én csak márkás dolgokban járok, imádom őket, nőiesek, öltöztetnek, bárhová megyek tudom azt, hogy jól nézek ki, és ezt mások is látják, viszont nem ez a mérvadó. Sok olyan barátom/barátnőm van akik egyáltalán nem járkálnak márkás ruhákban és imádom őket a belső tulajdonságaik miatt. Viszont, hogyha párválasztásról lenne szó(mert férjet általában egy életre választ az ember) nekem igenis elengedhetetlen hogy ő is ugyanannyit adjon magára illetve az öltözködésére mint én!!
2008. nov. 10. 12:52
hát van benne valami , sokan a ruha alapján itéli meg a másikat...
2008. nov. 10. 12:51
Igen.
2008. nov. 10. 12:38
50-50%
21. 740e36de32 (válaszként erre: 17. - SF)
2008. nov. 10. 12:29
Az az eladó pedig egy bunkó volt!Miért nem végzett el valami olyan szakmát ahol egész nap kesztyüben lehet??Már egy papir vagy egy fémpénz is 100 szor mocskosabb és több baci van rajta,mint akárkin!Pff..
20. 740e36de32 (válaszként erre: 16. - 05650f67aa)
2008. nov. 10. 12:26
közöltem volna a szerelmemmel alapos szemrevételezés után hogy ebben az üzletben egyik ékszer sem tetszik menjünk vissza oda ahol az aaaa....(és mondtam volna az ottani legdrágábbnak a háromszorosát:DDD) gyürü van,mert mégiscsak azt szeretném megvenni,és hozzátettem volna hogy már a jeggyóró ára ugyis mindegy ha már az esküvö és a lakoladom is háromszor többe került mint amit az esküvö tervezö szalonban kalkuláltak!:DDDDDDDDDD
2008. nov. 10. 12:24

Persze, hogy nem a ruha teszi az embert, de a ruha az, ami elsőre látszik, ezért gyakran az első benyomás alapján igenis felhasználjuk, hogy megítéljünk valakit. Ehhez bizony nem mindegy, hogyan öltözünk, még akkor sem, ha egyébként úgy vagyunk vele, hogy tudjuk,h nem az számít igazán (csak legyen tiszta, egyéniséghez és alkalomhoz megfelelő). És mi magunk is akaratlanul, de igenis figyelembe vesszük a személyiség megítélésénél a ruházatot.

AZonkívül az öltözködés az önkifejezés és a hovatartozás eszköze is, ez is elkerülhetetlen bizonyos fokig. Szóval nem olyan egyszerű dolog. Ha már megismertünk valakit, akkor persze már nem ez az elsődleges.

18. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - 05650f67aa)
2008. nov. 10. 12:23
értem, értem, biztos úgy van, nem vitatom, hogy létezhetnek ilyen boltok, de hát, hogy kinek mennyi pénze van, az senkinek sincs a homlokára írva. az ilyen eladó szerintem tök nevetséges.
17. SF
2008. nov. 10. 12:21

Sokan azt hiszik, hogy a ruha a fontosabb.

Pár napja a boltban a pénztáros kínosan ügyelt arra, hogy ne érjen a kezemhez, amikor visszaadott, pedig tiszta vagyok, nem járok szakadtan, éppen csak azt az egy ruhát veszem fel, ami van.

16. 05650f67aa (válaszként erre: 12. - A74de3d08a)
2008. nov. 10. 12:21
ezt ugy kepzeld el, van egy puccos ekszerbolt, puccos eladocsajokkal. csupa csillivilli minden. bemegy 2 farmeros fiatal, nem epp oltonyben es kosztumben, hanem sima farmer polo sportcipo. hat.... erezhetoen nem vettek minket komolyan.....
15. 740e36de32 (válaszként erre: 13. - A74de3d08a)
2008. nov. 10. 12:19
igen otthon lehet majd decemberban ha hazamegyek veszek is már kinéztem a neten magamnak!De itt svédországban érdekesebb cuccok vannak!Azért köszönöm kedves vagy!:)
2008. nov. 10. 12:19

Mivel én sem az utolsó divat szerint öltözködöm, és nincsen sok márkás ruhám, így engem az ilyne hidegen hagy. Nekem van más amire lkölthetem a pénzem, és ez két gyerek.

Nem a márka és aterndiség a ruhában a mérvadó, hanem a tisztaság.

És aki a trendiségben méria barátságot, az nem is barátot keres magának!

13. a74de3d08a (válaszként erre: 11. - 740e36de32)
2008. nov. 10. 12:17
lehet kapni kifejezetten derékmelegítőt, tök jól néznek ki, én is most készülök venni. lehet kívül is, belül is hordani, mindenféle színekben van. :-)
12. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - 05650f67aa)
2008. nov. 10. 12:15

hááát, ilyet én még nem tapasztaltam, pedig általában elég lazán öltözöm. farmer, póló. sose volt gondom, hogy kinéztek volna boltból....

amúgy az eredeti kérdéshez: ha barátról van szó, akkor engem nem érdekel, ha nem az utolsó divat szerint öltözik valaki. párválasztásnál viszont számít, hogy hogy néz ki, milyen ruhát visel.

11. 740e36de32 (válaszként erre: 6. - 9bbaa658f2)
2008. nov. 10. 12:14
ettöl az uj divattól meg herótom van 24 évesen is és az a legszörnyübb hogy nem lehet kapni normális nadrágot ami feljön a derekamra!Pedig nagyon felfázós vagyok!Speciel nálam most az a divat hogy ilyen félreszabott nadrágból fél hátamig vastag pamutharisnya!:DDDD nem egy bizalomgerjesztó látvány de jöbb mint betegnek lenni!:DDDD
2008. nov. 10. 12:09
valamilyen szinten igen,bár itt nem a legutolsó divatra goldolok,hanem hogy a ruha jellemzi az embert!ha tiszta és egyénhez illö a ruhadarab,abból is lehet következtetni sokmindent,meg az ellenkezöjéböl is!Erröl sokat lehetne vitatkozni mert valakinek a divat mondja meg hogy ki Ö valójában!
9. Sirga (válaszként erre: 3. - 10d89b51ea)
2008. nov. 10. 12:09
Igazad van, de erről "a belső a fontos" témáról az jut eszembe, amit pár napja hallottam: viszonylag ritka, hogy valakihez úgy menjünk oda, "Szia! Tetszik a lelked!". Sajnos ez is jogos. Szerintem se a ruha teszi az embert, de egy szintnél - igényesség - már a kinézet is számít.
2008. nov. 10. 12:07
sziasztok. nem az szamit egyaltalan, h vkinek markas e a ruhaja. viszont sajnos tapasztaltam, hogy ha pl bemegyek egy boltba, es epp csak egy farmer es polo van rajtam, konkretan pl mikor jeggyurut mentunk venni- es nem ugy alltak hozzank, mintha kioltozve mentunk volna. magyarul nem neztek ki belolunk h barmire is van penzunk. es ezt sokszor tapasztalom, ha pl "szakattabb" cuc van rajtam, es bemegyek egy markas ruhaboltba, nem ugy neznek ram.... eleg szomoru ez. pedig ha szetnez az ember a "sztarok" kozt, foleg kulfoldieknel, latni, h hiaba van penzuk, legtobbszor szo szerint szakadt cuccokban maszkalnak, ezzel divatot teremtve..... ugy latszik a magyarok eleg sznobok ebbol a szempontbol. sajnos.
2008. nov. 10. 12:06
ruha nem....divat nem...de nekem az ápoltság az első!
2008. nov. 10. 12:06
43 évesen már nem akarok csípőnadrágban és félhasam kivan pólóban járni akkor már nem kell velem szóba állni?Szerintem aki így válogatja meg a társaságát az nem komplett.Én barátot akarok magam mellett nem divatbábot.
2008. nov. 10. 12:06
Nem a ruha teszi, de jellemzi az embert.Viszont a barátokat nem e szerint szerzem és tartom meg.Lehet ember az alulöltözött is és nem ember a divatos is
2008. nov. 10. 12:05
Igen , az ember(-ek) hajlamossak a ruhazat utan itelni.
2008. nov. 10. 12:03
Nem a ruha dönti el, hogy milyen az ember. a külső nem minden esetben fontos, inkább a belső. általában a nagy flancos öltözködésü emberek, nem az én stilusom. többnyire elvannak szállva magukkal. egyszerübb embereket többe nézek.
2008. nov. 10. 12:01
nekem nem.
2008. nov. 10. 12:00
Kíváncsi vagyok,hogy ti szívesen ismerkedtek-e olyan emberrel,emberekkel, akik nem márkás,és az utolsó trendi divat után öltözködnek. Az én környezetemben van(nak) ilyen,nem is 1 aki öltözék alapján ítélkezik. Pedig a barátokat nem konfekció méret alapján mérik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook