Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok, mitől fájhat a hasam? fórum

Mit gondoltok, mitől fájhat a hasam? (tudásbázis kérdés)

20. Sophie94 (válaszként erre: 19. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 7. 12:36
Köszönöm, kipróbálom. :)
19. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 18. - Sophie94)
2014. dec. 6. 08:52
Lereszelsz egy kb. másfél centis darabot fél liter gyöngyôzô vízbe. Letakarod, hagyod 3 percet állni, méz és citrom bele. Enyhén csípôs az íze, de pillanatok alatt elmúlik. Kortyolgatva fogyaszd.
2014. dec. 5. 23:44

Én is voltam már vizsgálatokon, és minden negatív lett. De anyukámmal beszéltem, és majd bemegyek Vele a kórházba vizsgálatokra.. hátha kiderül valami.

Még nem próbáltam a gyömbérteát.

2014. dec. 4. 20:39
A gyömbérteát próbáltad már?
2014. dec. 4. 19:53

Igaz, én nem vagyok orvos, még csak egészségügyben dolgozó sem. Én tapasztalatból tudom, hogy általában nem bírom a zöldségféléket, hiába mondják, hogy egészséges, meg a sok rost (általában, nyilván "nem ész nélkül"), de én minden rostosra, zöldségfélére puffadással, gyakori székeléssel reagálok. Hajlamos vagyok a puffadásra, hasi fájdalomra, kellemetlen ezzel élni, de eddig - nálam legalábbis - nem találtak okot, negatív volt már több vizsgálatom.

De így látatlanban nem lehet megmondani, hogy mi bajod (még orvos sem tudná...), de sajnos az is lehet, hogy az "ideges bél szindrómában" szenvedsz (irritábilis bél szindróma - ahogy én tudom), de amennyire én laikusként tudom, ezt csak akkor lehet(ne) kimondani, ha minden egyéb kézzelfogható vizsgálat kizárta, hogy nincs más bajod.

A stressz is okozhat csúnya dolgokat, - szerintem.

Minden esetre érdemes lenne kivizsgáltatni komolyan magad, hasi ultrahang, stb....

Kivizsgálás nélkül látatlanban minden csak "vaktában dobálózás", és közben lehet, hogy komoly belgyógyászati problémáid vannak. Vagy vakbélgyulladás... stb.

15. kriszta773 (válaszként erre: 14. - Sophie94)
2014. dec. 4. 19:00
hát nem hiszem, hogy ránézésre vagy tapintásra a hasadról meg lehetne állapítani, hogy miért van ez :) valószínűleg "egyszerűen" nem bír párfajta ételt, összetevőt a gyomrod, az epéd, vagy akármid. nekem ecetes hagymától és paprikától voltak régen görcseim, pedig imádtam, de leszoktam róluk :)))
2014. dec. 4. 17:38

Anyukámmal este tudok beszélni, mert most dolgozik.

Belgyógyász-szülésznő a szakmája.

Amikor hánytam, akkor gyomorrontásra gondoltunk mindketten. Azóta meg nem mondtam neki, de majd este beszélek vele, és hátha lesz ötlete.

Múltkor megnézte a hasam, amennyire tudta, de semmi furcsát nem észlelt.

13. Miss Poppy (válaszként erre: 12. - Kriszta773)
2014. dec. 4. 17:33
Arra tippelnék én is..
12. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Sophie94)
2014. dec. 4. 17:32
anyukádnak sincs tippje? lehet, hogy valami epeprobléma. de szerintem ne egyél nyers vagy savanyított gyümölcsöt, zöldséget, pláne ne éhgyomorra
11. syria (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2014. dec. 4. 17:03
Simán lehet vírus. Vagy bármi más. Ne pánikolj; !keress megfelelő orvost!
2014. dec. 4. 16:40
Igen, mint írtam elmegyek orvoshoz, sőt, édesanyám is orvos. Csak feltűnt, hogy zöldség és gyümölcs hatására fáj a hasam, és kb. 1 hónapja volt gyomortükrözésem más okból, és akkor nem láttak semmit, negatív lett, mert akkor is hasonló gondom volt, így vizsgálatokat is csináltak.
2014. dec. 4. 16:39
Jah, már javasolták. Bocsi.
2014. dec. 4. 16:38
orvos esetleg?
2014. dec. 4. 16:34
Nem.
2014. dec. 4. 16:33
Nem eszel hirtelen?
2014. dec. 4. 16:29
Elfogok menni orvoshoz.. bár, így is már oda járok, csak érdekelt, hátha másnak is volt ilyen, és tapasztalatokat is várok.
2014. dec. 4. 16:28
Szerintem valami vírus lesz. Menj dokihoz, mert ha halogatod, akkor a kiszáradás veszélye is fennállhat!
3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Sophie94)
2014. dec. 4. 16:24

Szerintem nem sok orvos akad, aki írás

alapján tud diagnózist felállítani .


Mi lenne, ha felkeresnél egyet? :)

2014. dec. 4. 16:24
Gilisztás is lehetsz.. ..de majd az orvos kideríti, ha elmész..
2014. dec. 4. 16:19

Sziasztok!


Étkezések után mindig fáj a hasam.

Megfigyeltem, múltkor amikor almát ettem, fájt a hasam, és hasmenésem lett, pár nappal később a mandarintól hánytam, 2 napja salátát ettem és megint fájt a hasam, és hasmenésem lett, ma csalamádét ettem, és szintén hasmenésem lett, és még most is fáj a hasam. Mitől lehet?

Görcsös erős fájdalom, és olyan érzés, mintha a fájdalom felfele menne. Mindig egyre erősebb lesz, majd elmúlik egy időre, és megint erősebb, és így tovább.

A hányás előtt múltkor, rosszul is voltam, és fáztam, szédültem, és fájt a fejem.

Most is fázok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook