Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit gondoltok, mi lehet a baja? Elindítom a mosógépet és program közben leáll. Vajon ékszíj-gond, vagy a programkapcsoló? fórum

Mit gondoltok, mi lehet a baja? Elindítom a mosógépet és program közben leáll. Vajon ékszíj-gond, vagy a programkapcsoló? (tudásbázis kérdés)


11. cipa (válaszként erre: 10. - Gne2)
2011. márc. 23. 17:42
Az nagyon sok, ettől félek!!! Remélem igazad lesz és nem az a baja.
10. gne2 (válaszként erre: 9. - Cipa)
2011. márc. 23. 17:40
Szerintem nem az a baja, akkor el sem indulna. Vagy villogna, ha érintkezési baja van. Legalábbis anyuéknak ezt csinálta. 25E volt bele a kapcsoló szerelési díjjal együtt. :(
9. cipa (válaszként erre: 7. - Gne2)
2011. márc. 23. 17:36
A porszívózást is megpróbálhatjuk, igazad van. Lehet, hogy ez a baja? Remélem nem a programkapcsolót kell kicserélni, mert az biztosan nagyon drága lenne.
8. cipa
2011. márc. 23. 17:33
A falba van bekötve, köszi majd megnézzük.
7. gne2
2011. márc. 23. 17:33
Az én gépemnek az aljában van ez a gombcsapda (vagy mi a neve). Egy hosszú cső befelé, és felfelé van még egy szűrő, nekem abban volt elakadva a csat. Ugyanezt csinálta: leállt, néha öblített, néha nem. Akkor szétszedtem teljesen, kiakasztottam a dobot, végigvizsgáltam a belsejét, leszedtem a tetejét, porszívóval kitakarítottam a programfelületet. Nem egy nagy kunszt, érdemes néha megcsinálni. :)
2011. márc. 23. 17:28

szió!

hova ereszti le a vizet a falba vagy a kádba?

Mert ha a falba akkor valószínű hogy elkoszolódott a lefolyó rész.(nálunk is ez volt)

Szedjétek szét és tisztítsátok meg. Kicsi golyócska van benne azon nem tud áthaladni a víz.

Ha viszont a kádba, vagy középen a lefolyóba akkor nem tudok segíteni bocsi.

2011. márc. 23. 17:28
Nekünk volt már ilyen.Pontosabban centrifugálás előtt leállt a mosógép. A szerelő valami kúp alakú műanyag valamit vett ki,abból kitakarította a trutyit és utána jó volt.
4. cipa
2011. márc. 23. 17:27

Igen, szivattyúzza a vizet és kb. olyan 1/2 óra után áll le. Ha csak centrizek vele, akkor nincs semmi gond, öblít és utána rendesen centrifugál. A szűrő nekem is üres, nincs benne semmi.

Köszönöm az ötletedet, majd megnézzük.

3. gne2
2011. márc. 23. 17:21

A vizet felveszi?

Mikor áll le, a program elején, vagy az öblítéskor, esetleg centrifugálás előtt, közben? Megnézted a belsejét, nem esett bele semmi? Aprópénz, gomb nincs a szűrőben?


Nálunk egyszer a bekötő golyós csap adta meg magát, teljesen véletlenül vettük észre, már mindent kipróbáltunk, a szerelő sem tudta, hogy mi lehet a baja.

Volt, hogy a "csapda" üres volt az alján, de az előtte lévő szűrőben volt elakadva egy kis csat, ezért állt le mindig.

2. cipa
2011. márc. 23. 17:20
Senkinek nincs ötlete?
1. cipa
2011. márc. 23. 17:13
Mit gondoltok, mi lehet a baja? Elindítom a mosógépet és program közben leáll. Vajon ékszíj-gond, vagy a programkapcsoló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook